Zarganwar Zarganwar komentáře u knih

Nová učebnice současné španělštiny, 1.díl Nová učebnice současné španělštiny, 1.díl Olga Macíková

Zatím mi přijde bezva. Jsem samouk (zatím jen Duolingo) a chtěl jsem získat i hlubší znalost gramatiky, než je automatické doplňování.
V učebnici jsem byl z počátku občas na vážkách, co mám vlastně přesně dělat, protože zadání nebylo úplně jasné. Také u některých cvičení chybí klíč a nevím tedy, jak jsem dopadl.

Každopádně kniha je přehledná, gramatika je vysvětlena opravdu velice dobře! Slovníček/věty obsahují prakticky použitelná slova. Audio je velmi zřetelné. U audia jsem si všiml, že občas nesedí s vydáním, ale jen drobně. Jinak je kniha i celkem zábavná a doplněna drobnými vtípky.

19.11.2022 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Nečekal jsem, jak moc mne knížka zaujme. Z počátku mi trvalo, než jsem se na její notu naladil, ale posléze jsem byl hodně milé překvapený, jak dobře se četla.

13.01.2020 5 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Zajímavé myšlenky a vize budoucnosti a vcelku dost kompatibilní se současným světem. Občas jsem ale neudržel pozornost a některé pasáže nebyly moc poutavé.

20.12.2019 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Dobře se kniha čte. Jazyk je snadný a řádky příběh lze rychle nasávat a prožívat.
Kniha má, podle mne, tři části.
Část plnou nechápavosti mladého dítěte, krutosti a sexu. Část identifikace a začlenění do společnosti. Jako poslední doslov, který celou knihu usadí přesně kam patří.

Co se filmu týče, tak mi ukázal, že tato kniha existuje. Samotný film jsem neviděl a vlastně ani nepotřebuji. Jak jsem psal, tak jazyk knihy je tak snadný, že představivost stačí.

06.10.2019 4 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Kolísavá kvalita, ale z větší části sranda. Bavil mne jazyk, kterým byla knížka do syta protkána

02.10.2019 4 z 5

Velice čtivá knížka. Rád se k ní ještě někdy vrátím.

02.01.2019 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Zajímavé rozuzlení každé z povídek. Párkrát jsem se ztratil ve jménech, ale to je u mne běžné.

24.10.2018 5 z 5

Příběhy z Medové stráně Příběhy z Medové stráně Václav Deyl

Cucky, packy, kotrmelci

18.07.2017 4 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Ke konci jsem už ztrácel dech a jednotlivé výzkumy mi připadaly podobné, ale i tak zajímavé.

03.06.2017 4 z 5

Co kdyby? Co kdyby? Randall Munroe

Vtipné a zároveň poučné. Bohužel nejsou všechna témata až tak zajímavá.

25.05.2017 3 z 5

Hordubal Hordubal Karel Čapek

Chvílemi jsem se ztrácel a nebyl jsem si jist, kdo právě mluví, ale nářečí a styl psaní pěkně svištěl. Druhá a třetí část už nebyla taková, ale i tak byla kniha moc hezká.

14.05.2017 4 z 5