zaranda zaranda komentáře u knih

Šedík a Bubi Šedík a Bubi Ester Stará

Už dlouho jsem neviděla tak krásně zpracovanou knihu. Myslím, že se k ní budeme často vracet.

16.05.2018 5 z 5

Láska na heslo Láska na heslo Táňa Kubátová

Opět klasická Kubátová, příjemná oddechovka na jedno odpoledne.

16.05.2018 4 z 5

Já a on Já a on Táňa Keleová-Vasilková

Po dlouhé době knížka, kterou jsem ani nedočetla, jen se tak rychle "proskákala" dějem. Jiné knihy této autorky, co jsem zatím četla, byly příjemné oddechovky. Tato byla ale neuvěřitelně nudná, rozvláčně psaná, velké zklamání.

16.05.2018 1 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Popravdě, tak nějak po přečtení pořád nevím, co si o této povídce mám myslet. Očekávala jsem něco víc, konec mě poměrně zklamal. Jako první seznámení s autorem nejspíše nepříliš šťastná volba.

27.09.2017 2 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Tak tato kniha opravdu pobavila. A ilustrace pana Veselovského jsou úžasné.

19.09.2017 5 z 5

Stejně jako Pěšky do Jeruzaléma, i tahle Ziburova kniha je psaná s nadhledem a vtipem a čte se výborně. Nepál o něco lépe než Čína, která se stávala po několika stranách lehce stereotypní.

19.09.2017 5 z 5

Tajný život koček Tajný život koček Eduard Martin (p)

Příjemné oddechové příběhy, jenom škoda těch překlepů (otazníky místo písmen s diakritikou), kazily mi požitek ze čtení.

05.05.2017 4 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

Byla to moje první knížka této autorky a nejspíše nezůstane poslední. Je jako stvořená pro příjemné nenáročné chvíle s šálkem kávy, i když hlavní dějová linka není úplně pozitivní.

24.03.2017 5 z 5

Muž s tváří zabijáka Muž s tváří zabijáka Matti Rönkä

Asi jsem od severské detektivky čekala trochu víc, ale autorův styl mě vůbec neoslovil. Zdá se mi, že něco pořádného se začalo dít asi tak na 20 posledních stránkách.

24.03.2017 2 z 5

Tržiště Tržiště Petr Hugo Šlik

Výborná svěží kniha s netradiční formou. Všechny postavy mě moc bavily.

14.03.2017 5 z 5

Zasažen bleskem Zasažen bleskem Jeffrey S. Rosenthal

Skoro se ani nechce věřit, jak čtivým způsobem lze psát o takovém tématu, jako je pravděpodobnost a statistika. Kniha by měla být povinnou četbou pro všechny hazardní hráče:)

12.03.2017 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Další skvost z celé zeměplošské série. Vlahoš von Rosret se hned v této knize stal jednou z mých nejoblíbenějších postav na Zeměploše (i když, ruku na srdce, která z výrazných postav Zeměplochy nepatří mezi mé oblíbené?:))

12.03.2017 5 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Nejraději mám příhody z čekárny ORL. Škoda, že není v čekárně takové kvítko, když tam sedíme x hodin my.

09.02.2017 4 z 5

Šli červotoči do houslí Šli červotoči do houslí Jiří Dědeček

Hravé rýmy, zajímavé nápady. Při předčítání dětem se pobaví i dospělí.

28.01.2017 5 z 5

Příběhy z jiného vesmíru Příběhy z jiného vesmíru Marek Orko Vácha (p)

Tato útlá knížka krátkých povídko-zamyšlení možná říká víc mezi řádky.
"Žijeme na obrácené straně tapiserie, kráčíme po rubu světa."

28.01.2017 5 z 5

Usměj se, Lízo Usměj se, Lízo * antologie

Pod "humornými povídkami" jsem si představovala něco dost jiného a bohužel ani ten úsměv nad vtipně vymyšleným příběhem se téměř nikdy nedostavil. Za mě zklamání.

28.01.2017 2 z 5

Co je v domě Co je v domě Táňa Kubátová

Taková ta typická zápletka: nejdřív se nemůžou vidět, potom bez sebe nemůžou být. A samozřejmě nesmí chybět Adam Velich. Zkrátka klasika od Táni Kubátové se vším, co v jejích knihách čekáte.

13.01.2017 5 z 5

Hádanka sfingy Hádanka sfingy Simon Brett

Prevít se mi líbil, ale z téhle detektivky jsem spíše rozpačitá.

06.01.2017 3 z 5

Kosti v písku Kosti v písku Kathy Reichs

Musím říct, že seriálová Tempe mě baví mnohem víc.

13.12.2016 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Klasika, která pobaví i při několikátém čtení. Hned bych jednoho takového sluhu brala do domácnosti.

01.11.2016 5 z 5