Muž s tváří zabijáka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sovětský svaz se rozpadl a Viktor Kornostajev využívá možnosti přestěhovat se z ruské Karélie do Finska. Začne používat staré rodové jméno Kärppä a vydělávat si zařizováním drobných obchodů a povolení k pobytu. Občas zprostředkovává ne právě legální transakce a také jeho speciální školení v Rudé armádě se mu vrací i jinak než ve snech. V nové vlasti pocítil chuť úspěchu, ale stále zůstává cizincem. A pak kývne na jednu žádost, která se zdá banální – majitel antikvariátu jej požádá, zda by mu nemohl pomoci najít ztracenou manželku. Detektivní román vysloužil svým stylem autorovi přirovnání k představitelům tzv. drsné školy, Dashiellu Hammettovi a Raymondu Chandlerovi – a ne náhodou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59372/muz-s-tvari-zabijaka-59372.jpg 3.426
Série

Viktor Kärppä 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Tappajan näköinen mies, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Muž s tváří zabijáka

Přidat komentář
zaranda
24.03.2017

Asi jsem od severské detektivky čekala trochu víc, ale autorův styl mě vůbec neoslovil. Zdá se mi, že něco pořádného se začalo dít asi tak na 20 posledních stránkách.

Space.Junkienka
13.01.2015

Necelých 200 stran mi zabralo víc času než 4 díly Oddělení Q od Adler-Olsena. Pro mě hrozně nudné, zamotané. Vůbec se to nečetlo samo. Pro mě trochu zklamáním.


Oksalakka
22.06.2014

Zajímavý mix drsné školy, špionážního románu a severské/ruské sentimentality. Četlo se to dobře (taky to není žádná bichle), jediné, co mi vadilo, byla nedotaženost některých dějových linií.

finka
06.04.2013

Fakt líbí, autor umí vyprávět, což je dar. Možná i proto, že to čtu po nabušené vychvalované novince, která je k nečtení a autorka se sama ztrácí ve svém světě.
U Zabijáka mě zaujal i "exotický" svět finského a ruského podsvětí.

evelinaevelina
14.03.2013

Tak "drsná škola" ve finském podání mě nezklamala. Docela ráda jsem se přenesla z Ameriky na sever Evropy. Jasně, evropští záporní drsňáci jsou především Rusové, ale tak to prostě je i v reálu. Rönkä nepřehání, hlavní hrdina není předimenzovaný superman a přitom dokáže vyznít tak nějak "marlowovsky". Zápletka má hlavu i patu, neztrácí se v mafiánských epzodách. Doporučuju.

Štítky

finská literatura

Autor a jeho další knihy

Matti Rönkä
finská, 1959

Kniha Muž s tváří zabijáka je v

Právě čtených1x
Přečtených32x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce27x
Chystám se číst9x
Chci si koupit1x