_Žanet_ _Žanet_ komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Po dočtení knihy můžu jen ohromeně koukat na její poslední stránky a přemýšlet nad tím, jak dokonale mě Colleen opět dokázala ohromit a překvapit. Troufám si říct, že je mou nejoblíbenější spisovatelkou, protože mi její styl psaní sedí a zatím mě bavilo vše, co jsem od ní přečetla a to platí i v tomhle případě.
Kniha splnila svůj účel a často jsem během čtení byla napjatá a při nočním čtení jsem se občas bála, co mě na dalších stránkách překvapí. Je neuvěřitelné, jakou fantazii Colleen má a musím říct, že tahle kniha má vše, co od knihy potřebuji- nepřehnanou romantickou linku, napětí a trochu tragédie, která za mě vždy přidá knize nádech dramatičnosti, se kterou se Colleen umí vypořádat skvěle. Abych ale nepěla jen ódy chvály, musím zmínit občasnou nelogičnost chování hlavní hrdinky. Občas jsem při čtení měla pocit, že je v příběhu nezúčastněná a nic moc jsem se toho o ní nedozvěděla, což mě trochu mrzí, ale není to něco, co by mi vyloženě drásalo nervy a já kvůli tomu srazila hodnocení. Na závěr mohu jen říct, že bych knihu všemi deseti doporučila.

05.03.2022 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tahle knížka má krásný a vcelku čtivý příběh, který poukazuje na lásku v těch nejtěžších dobách. I přes občasnou chaotičnost v psaní, se v knize dalo dobře orientovat a určitě by se v ní našlo i několik zajímavých myšlenek, skoro básnických úvah. Jsem ráda, že jsem si právě tuhle knížku zařadila do maturitní četby, protože jinak bych ji do rukou určitě jen tak nevzala a to by byla docela škoda, takže rozhodně doporučuji všem budoucím maturantům a vlastně i komukoli jinému, komu nevadí zamilované řeči.

26.02.2021 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Sice tohle není moje první kniha od českého autora, ale z novodobé literatury v podstatě je. A musím říct, že je pro mě kniha docela zklamáním. Nečekala jsem sice žádný zázrak, ale rozhodně mě kniha nenadchla. Přišlo mi, že v knize bylo hodně nelogičností. Opravdu by si za 9 let života nikdo nevšiml, že má hlavní hrdinka deprese? Ani její nejbližší? Sice v knize bylo popisováno, že otec skrývá pocity a tak dál, ale rodič k dítěti chová takové pouto, že vycítí, když je s ním něco špatně. A dál její nejlepší kamarádka? Pochybuju, že by si ničeho nevšimla. Mezi další, pro mě nepochopitelnou věc, se řadí i fakt, že Viktorie křičí uprostřed chodby ve škole na někoho, kdo tam ani není a všichni jsou s tím v pohodě? Jenom si o ní šeptají? Tak to určitě ne. Kdyby se tohle doopravdy stalo, rozhodně by Viktorii nenechali jen tak dál pobíhat po chodbách školy. Konec byl sice zajímavý, ale popravdě by u mě asi nic nedokázalo napravit právě tyhle kraviny, co v knize byly. Během čtení knihy jsem si dokonce musela několikrát připomínat, že hlavní hrdince je devatenáct a ne patnáct. Za mě prostě ne. Jediný za co dávám autorce plusový body, jsou slovní obraty, kterých je v knize nespočet. Rozhodně v ní je potenciál, ale tohle se prostě nepovedlo.

11.10.2018 1 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Podle mě je tohle nejlepší kniha autorky, alespoň z těch knih, co jsem od ní četla. Už dlouho se mi nestalo, že bych se až takhle vžila do hlavních postav. Co se týče Ryla, měla jsem ho ráda stejně tak, jak mi vadil. Lily mi vůbec nevadila. Naopak jsem ji chápala a obdivovala jsem ji. A Atlas je pro mě absolutní zlatíčko. Tuhle knihu řadím mezi moje nejoblíbenější. Nic víc ani není třeba říkat, snad jenom to, ať si knihu bez zaváhání přečtete.

27.03.2019 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Stejně jako předchozí díly, mě i tenhle kompletně stáhl do světa čar a kouzel. Kouzelná atmosféra na mě z knihy přímo dýchala a opravdu se mi líbil o něco větší náhled do vícero kouzelnických předmětů díky zkouškám, které v tomto ročníku mladé kouzelníky čekaly. Harry se stal v tomhle díle ukázkovým puberťákem, který mi pil od první stránky do poslední krev a musím říct, že jeho myšlenkové pochody mi občas čtení znepříjemňovaly. Celou knihu na mě totiž působil až příliš sobeckým dojmem, což mi k němu po předchozích dílech tolik nesedělo, ale zato pro mě byl v tomhle díl skvělou postavou Ron, kterého jsem si oblíbila více, než doposud. Tohle však není hlavní důvod, proč srážím hvězdičku. Tím je pro mě až zbytečná zdlouhavost a natahování děje, který tentokrát neměl výrazný spád a ani na konci knihy mě zápletka nebavila tolik jako v předchozích dílech. Ale i přesto jsem si čtení užila a těším se, až do života hlavních hrdinů nahlédnu znovu v dalším díle.

09.02.2023 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Skvělý a čtivý příběh. Konečně nějaká kniha v maturitní četbě, kterou jsem přelouskala bez problémů a rozuměla jsem jí aniž bych si nějaké pasáže musela číst vícekrát. Dokonce bych se ke knize někdy v budoucnu určitě ráda vrátila, protože je dost přesná a líbí se mi, jak vystihuje něco, co je běžné i v dnešní době a to hlavně uplácení sladkými řečmi a penězi. Rozhodně doporučuji k přečtení.

26.11.2020 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak tohle byla jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Chvíli jsem brečela a za pár stránek se zase smála. A o tomhle knihy jsou. Mají v nás probudit emoce a tahle kniha je ve mě rozhodně probudila. Colleen je skvělá spisovatelka. Četla jsem od ní ještě Bez naděje a teď se chystám na Ztracenou naději. Za mě fakt klobouk dolů:)

01.08.2016 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Sice ještě nemám přečtenou celou původní sérii, ale nedokázalo mi to zabránit v tom, abych si Bajky přečetla. Několik posledních měsíců mám čtecí blok, ale už jsem se ho chtěla zbavit a tahle knížka mi přišla jako ideál a po jejím přečtení se mi to i potvrdilo. Tahle knížka je nenáročná, dobře se čte a hlavně rychle, plus skvěle rozšiřuje sérii Harryho Pottera. Některé pohádky byly trošku slabší a nezáživné a klidně bych jich snesla víc, ale čtení jako celek nebylo špatné a kromě příběhu Tří bratří, na který jsem se těšila nejvíc, mě víceméně zaujal i zbytek.

06.07.2021 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Můj první komiks, který jsem kdy četla a musím říct, že ze začátku jsem byla dost rozpačitá, protože jsem si na komiksovou formu nemohla zvyknout. Zvláštní mi připadá hlavně vyjadřování různých zvuků, které nejsou mluvení, a že jich je tu dost, když jsme ve světě zombie, ale nakonec jsem si na to víceméně zvykla. Co oceňuji nejvíce, jsou i místy komické prvky, u kterých jsem se doopravdy zasmála a ne jen tak naoko.
Na závěr bych chtěla říct, že komiksový fanda se ze mě určitě nestane a ani nebudu tuhle sérii hltat jako nadšený fanda, ale čas od času si určitě ráda koupím nějaký ten další díl a na odreagování se od knih, si ho ráda přečtu.

08.06.2021 4 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Přiznám se, že patřím k těm, co prvně viděli film. Byla jsem ním nadšená a okamžitě jsem si zamilovala všechny hrdiny v něm. Bála jsem se číst knihu, protože mi většinou dělá problém číst něco, co bylo zfilmované kvůli velké odlišnosti. A že ta odlišnost byla s filmem podle mě hodně velká. I tak se mi kniha ale neskutečně líbila. Líbilo se mi, že jsem mohla nahlédnout víc do hlavy Simona, přečíst si jeho pocity. Nebudu lhát, několikrát jsem se i nahlas zasmála, což se mi často nestává a kniha mě úplně okouzlila, stejně jako film. Absolutně jsem nesnášela Leu, ale zbožňovala jsem náznaky na to, kdo je Blue a jeho pohledy na Simona. No zkrátka a jednoduše, se k téhle knížce rozhodně vrátím a myslím si, že ne jen jednou.

02.07.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Z maturitních knížek je pro mě zatím nejlepší ze všech, co jsem četla. Pořád to ale není vyloženě něco, co bych si vzala jen tak do ruky. Každopádně se to číst dalo a myslím, že jako maturitní četba je to dobrá knížka, která se dobře rozebírá. Bohužel pro mě, kniha je docela nezáživná. Děje se pořád v podstatě to stejné dokola a tak mi to přišlo trošku nudné. Kdyby kniha měla víc stran, určitě by mě bavila o dost míň. Každopádně nápad super, líbí se mi jak autor dobře vystihuje tehdejší problematiku a taky se mi líbí, jak kniha skončila.

27.10.2019 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

''Dobře vidět se dá jedině srdcem. To hlavní oči nevidí.''
Moc pěkná kniha. Našla jsem v ní spoustu krásných a zajímavých pravd. Tohle je kniha, kterou by si měl přečíst asi každý. Moc se mi líbila a doporučuji ji.

09.08.2016 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Krásná knížka, naprosto ideální pro období, kdy nemáte tolik času na čtení nebo kdy na něj zkrátka nemáte chuť. Způsob, jakým autorka píše, je velmi čtivý, čte se to samo a člověk u čtení nemusí ani tolik přemýšlet. Vše se dá lehce pochopit, v postavách snadno zorientovat a příběh Daphne a Simona je naprostým ideálem pro potřebu odlehčeného a nenáročného čtení. A přestože patřím k těm, kteří nejprve shlédli seriál, který je v mých očích o něco lepší, než jeho knižní předloha, jsem si na značně viditelné rozdíly mezi knihou a seriálem rychle zvykla a nebyly mi překážkou. Celá knížka se tak pro mě stala příjemným doplněním filmového zpracování a to i přesto, že by to mělo být spíš naopak. Rozhodně knížku doporučuji všem nenáročným čtenářům, kteří si chtějí užít trochu té romantiky a nepotřebují žádnou velkou zápletku a pokud náhodou někdo neví, co si vzít na letní dovolenou, příběhy Bridgertonů jsou za mě jasnou volbou.

14.07.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Colleen a její knihy se pro mě už dávno staly něčím, na co se mohu spolehnout. Žádná kniha mě od ní nikdy nezklamala a Kosti v srdci na tom nejsou jinak. A mám pocit, že i v tom mém kosti vyrostly a pak se během čtení lámaly. A ačkoliv jsem si nejprve myslela, že tahle kniha bude v porovnání s ostatními slabší, nakonec to tak vůbec nebylo. Příběh Beyii a Samsona mě úplně pohltil, až mě mrzí, že jsem stránky přelouskala během dvou dnů a teď se se skvělými postavami musím rozloučit.

10.02.2023 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

První díl série Hunger Games je pro mě jednou z mála knížek, kde mi hlavní hrdinové nepijí krev. V celé knize se snad nenajde jediná postava, která by mi byla nesympatická a to kupodivu i z ostatních splátců. Také je to jedna z mála knih, u které mi nevadilo vidět nejdříve filmy, protože až na pár detailů, mi první film připadal téměř totožný s celou knihou, která skvěle doplňuje věci, které už se do filmu nevešly nebo byly vynechány. Opravdu mě bavilo dozvídat se pocity hlavní hrdinky Katniss, přičemž mi její myšlenkové pochody přišly logické a reálné. U některých knih mi připadá, že hlavní hrdinky vůbec nepřemýšlí a autor se nedrží jejich charakteru, ale to se zde vůbec nedá tvrdit. Za to smekám kloboukem před autorkou a musím pochválit i reálnost popisu života v chudobě. Už teď mám rozečtený další díl a jsem zvědavá, jestli z něj budu stejně nadšená jako z toho prvního.

31.08.2021

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Moje první kniha od Wilda, o kterém mi několik lidí řeklo, že má náročnější styl psaní a nemuselo by mě to bavit. I přesto jsem se do čtení jedné z jeho knih dala a musím říct, že jsem ráda, že jsem poprvé sáhla právě po téhle knize. Každý příběh měl své poslání, což se mi vážně líbilo a hořkosladké konce dodávaly příběhům větší podstatu a více podnětů k zamyšlení. Jako celek mě tahle kniha donutila často přemýšlet nad závěry jednotlivých příběhů a i přesto, že se našly některé, které mě bavily míň, hodnocení je takové, jaké je.

31.03.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla k povinné maturitní četbě. Přiznám se, že normálně bych po tomhle vůbec nesáhla, protože to ani zdaleka není to, co ráda čtu a celkově mi moc nesedí čtení zaměřené na filosofování, ale tahle kniha se mi četla lehce. Bavil mě příběh, dokonce se mi líbila i 'moudra' autora, která podle mě naprosto seděla k trošku snílkovskému hlavnímu hrdinovi, který mi byl sympatický a jeho názory protkané občas s trošku naivní důvěřivostí, se mi líbily. V knize je spousta pravd, jako třeba to, že se nemá důvěřovat cizím lidem, s čímž jsem se zrovna nedávno setkala u bankomatu, kdy mi nějaký pán sdělil, kolik si vybral- a nebyla to malá částka. Jednoduše řečeno je v knize spousta věcí, které se dějí i normálně a podle mě kniha stojí za přečtení.

15.12.2020 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Zase jsem toho názoru, že by si tuhle knížku měl přečíst každý pejskař, protože je podobně krásná jako ta první. Každopádně jsem ale větší fanoušek prvního dílu, kde byl hlavní postavou Ethan- to mě prostě chytlo za srdíčko a dokonale si mě to získalo (brečela jsem tam v každé kapitole). Tady jsem se kupodivu s hlavní hrdinkou nedokázala tolik sžít a ani neumím popsat proč. Mnohem víc než Clarity, se mi líbil její nejlepší přítel Trent. Rozhodně ale nelituji, že jsem si knihu přečetla.

28.09.2019 4 z 5

Ve filmech je tohle jeden z mých nejoblíbenějších dílů a musím říct, že i tady v knižním světě, se mi líbil. Nicméně jako zatím všechny díly, které jsem četla. Zatím se knihy až tak zásadně nelišily od filmů, ale už tu můžu vidět rozdíly a jsem vážně ráda, že jsem se rozhodla si tuhle sérii přečíst. Pokaždé se zadrhávám nad tím, že nechápu, jak mohla Rowling takhle dokonalý svět plný kouzel a napínavosti vymyslet. Za to smekám, protože bez její fantasie by byl život snad většiny lidí o dost ochuzený.

28.09.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vždycky jsem dávala přednost spíš filmům na téma HP, protože jsem byla mladší a čtení mi nic neříkalo. No teď jsem se rozhodla, že je načase si přečíst i knihy, abych příběh znala víc dopodrobna, protože kniha je prostě vždycky lepší než film. Tady je to srovnatelné a já uznávám, že Rowlingová je fakt paní spisovatelka a kniha mě bavila. Určitě přečtu celou sérii a nebudu toho litovat.

17.07.2019 5 z 5