yetti74 yetti74 komentáře u knih

Než odejdeš Než odejdeš Clare Swatman

Přečteno za jeden den. Hezky napsaný příběh o lásce a manželství.

28.10.2017 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Čtivé, má to spád, vtáhne a nenechá vás to knihu odložit. Jednu hvězdičku strhávám za závěr, přišlo mi to už moc přitažené za vlasy.

28.10.2017 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Nedočetla jsem, nebavilo.

23.10.2017 1 z 5

Snaž se nedýchat Snaž se nedýchat Holly Seddon

Skvělá kniha, není co vytknout, dávám do doporučených.

16.10.2017 5 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

Krásná kniha, plná krásných úvah, postřehů, myšlenek, smutná a nutící k zamyšlení. Dávám 5 hvězdiček a v této souvislosti bych se pozastavila nad vývojem hodnocení této knihy, který docela nechápu. Kniha začala na úplném odpadu, poté pokračovala nějakou dobu na dvou hvězdičkách, pak na třech a teď většina hodnotících dává čtyři a pět hvězdiček. Zajímavé se na to podívat.

07.10.2017 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Jak píše Roberto_1, kniha vyjde v nakladatelství Argo, a to 17.10. Takže se moc těším, až knihu koupím a přečtu. Podle většiny komentářů to zřejmě bude stát za to.

06.10.2017

Nutkání Nutkání Keith Ablow

Tento díl je zatím ze série nejlepší.

29.09.2017 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Kniha hezká, napínavá, nedá vám ji odložit, dokud nedočtete. Souhlasím ale s komentářem od Audrina i jiných, že ten konec je takový těžko uvěřitelný. Na čtivosti to ale nic neubírá, je to hezký napínavý román. A při čtení se mi chvílemi vybavovala kniha Ptáci v trní.

25.09.2017 5 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Mě se kniha hodně líbila. Rozhodně bych jí, jak už tady v některých komentářích zaznělo, neřadila do žánru krimi. Je to spíš sonda do myšlenkových pochodů adolescentů. Takže já bych spíše řadila mezi psychologické knihy, možná psychothriller. Ale za mě tedy dost dobrý.

25.09.2017 5 z 5

Zaříkávačka rakoviny Zaříkávačka rakoviny Sophie Sabbage

Kniha je spíše inspirací pro nemocné rakovinou, jakou cestou je možné se vydat. Autorka nezvolila jen cestu klasické medicíny, ale přidala k ní také alternativní možnosti. Jsou zde i odkazy na různé kliniky a služby, ale jedná se především o zahraničí (pár odkazů k nám tam je, ale opravdu jen pár), takže případnému čtenáři (pacientovi) toto moc nepomůže, musí hledat alternativy v ČR. Pokud tedy nemá možnost neomezeně vycestovat, což tedy u většiny lidí nepředpokládám. Také bych čekala více konkrétních rad. Kniha je spíše zaměřená na duchovní stránku a staví na zachování osobnosti jednotlivce při onemocnění rakovinou. Ale jinak určitě užitečná kniha, obzvláště pro nemocné.

11.09.2017 4 z 5

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Téma domácího násilí mě zajímá, ale kniha mi přišla moc rozvleklá, trošku jsem se musela k dočtení nutit. Takže dávám jen tři hvězdičky.

09.09.2017 3 z 5

Hlavně to nikomu neříkej Hlavně to nikomu neříkej Miroslava Varáčková

Na knihu jsem se těšila, zaujalo mě její téma, ale bohužel mě nebavila, přečetla jsem jen prvních cca 50 stránek a pak zhruba posledních 20, což normálně nedělám. Ale nedokázala jsem se začíst, nemělo to žádný spád, prostě nebavilo. Možná hrálo roli, že kniha je psaná hlavně pro náctileté, což já rozhodně nejsem. Na druhou stranu už jsem četla "pár" knih určených náctiletým a líbily se mi. Tak nevím.

26.08.2017 2 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Přesně jak píše v komentáři Matne, kniha je podobná knize Jeden za druhým. Takže sice čtivá, ale tentokrát to na pět hvězdiček není. Ani konec mě nějak neoslovil.

26.08.2017 4 z 5

Kruh záletníků Kruh záletníků Tess Stimson

Knihy od této autorky jsou všechny čtivé, i tato. Dávám čtyři hvězdičky, na pět to, myslím, není.

21.08.2017 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Drsné, jako vždy. A jako vždy velmi čtivé.

17.08.2017 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Mně se líbilo, určitě přečtu i další od tohoto autora.

17.08.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tak to je fakt psychárna, přečteno za jeden den, jak začnete číst tak čtete a čtete a čtete. Napínavé, má to spád, doporučuji. Chvílemi z toho budete lehce (někdo možná i více) na nervy, a to když se hlavní hrdinka stále a znovu a znovu nemůže vymanit z psychopatova područí.

06.08.2017 5 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Velmi čtivé, napínavé, dobře napsané, ale jednu hvězdičku ubírám za to, že některé situace jsou takové nějaké "přitažené za vlasy." Těžko popsat, ale v některých chvílích si člověk řekne, že takhle by ve skutečnosti lidé jen těžko jednali. No nevím, nechť každý přečte a posoudí sám, v každém případě stojí za přečtení.

06.08.2017 4 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Jedna z knih, která vás nutí se zamyslet nad tím jak funguje tělo, jaký vliv má na naše tělo strava a určitě i každého donutí se zamyslet nad tím, co sám jí. Je dobře, že takové knihy vycházejí.

02.08.2017 3 z 5

Dítě nevymodlíš, lásku nevynutíš Dítě nevymodlíš, lásku nevynutíš Věra Řeháčková

No nevím, zajímavý příběh, celkem i pěkně napsané, ale něco tomu nějak chybí. Takže za mě tři hvězdičky, víc ne.

31.07.2017 3 z 5