Zaříkávačka rakoviny

Zaříkávačka rakoviny https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347732/bmid_zarikavacka-rakoviny-STj-347732.jpg 4 20 4

V roce 2014 byla u autorky diagnostikována rakovina ve vyšším stadiu, prakticky již nevyléčitelná, která se rozšířila z plic do dalších orgánů. To znamenalo proměnu jejího životního stylu, o který se teď i prostřednictvím své knihy a skrze svůj web dělí s dalšími pacienty a zájemci. Sophie se rozhodla neudělat z léčby středobod svého života, udržet si svůj rytmus a navzdory zhoubné nemoci žít pro svou čtyřletou dceru a pro manžela, který jí je oporou.... celý text

Allys
03.01.2021 3 z 5

Kniha je popisom cesty autorky na jej ceste boja s rakovinou. Čitateľom dodáva veľa odvahy a ukazuje rôzne, nie len medicínske možnosti liečby. Sophie s jej prístupom mi bola sympatická, človeka postavila nad chorobu, na čo mnohí pacienti zabúdajú. Zaujímavé boli aj jej konkrétne spomienky a zážitky. Čo mi však vadilo, bol prehnaný HYPE na začiatku knihy - bežne je odporúčanie niekoho známeho na zadnom obale, tu boli ódy na knihu na prvých viac ako 15 stranách knihy a pôsobilo to dosť otravne. Obsah na štýl amerických motivačných rečníkov - čo by šlo vyjadriť na max. 20 stranách je natiahnuté na vyše 200 - neustále sa opakovanie v podstate tých istých myšlienok len v inom obale. Originál som nečítala, takže neviem porovnať s prekladom. Na danú tému som čítala viac kníh a túto považujem za priemer v danom žánri. Verím však, že niekomu môže pomôcť. 3,5*

RendyaDav
13.01.2020 5 z 5

Pěkně napsaná kniha , co člověk podstoupí ...A ne jenom cestou medicinskou , ale i svou vlastní zvolenou cestou ,aby se vše povedlo a byla šance tu zákeřnou nemoc porazit...Je to o ženě , která se rakovině postavila čelem.

mariva
11.09.2017 5 z 5

Zajímavá a motivující kniha o tom, že člověk se nemá vzdávat ani v té nejbeznadějnější situaci.

yetti74
11.09.2017 4 z 5

Kniha je spíše inspirací pro nemocné rakovinou, jakou cestou je možné se vydat. Autorka nezvolila jen cestu klasické medicíny, ale přidala k ní také alternativní možnosti. Jsou zde i odkazy na různé kliniky a služby, ale jedná se především o zahraničí (pár odkazů k nám tam je, ale opravdu jen pár), takže případnému čtenáři (pacientovi) toto moc nepomůže, musí hledat alternativy v ČR. Pokud tedy nemá možnost neomezeně vycestovat, což tedy u většiny lidí nepředpokládám. Také bych čekala více konkrétních rad. Kniha je spíše zaměřená na duchovní stránku a staví na zachování osobnosti jednotlivce při onemocnění rakovinou. Ale jinak určitě užitečná kniha, obzvláště pro nemocné.

rakovina, nádory nemocní smrtelné choroby

Autorovy knížky

2017  73%Zaříkávačka rakoviny