yetti74 yetti74 komentáře u knih

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Nebavilo. Kniha mi přišla zbytečně zamotaná a neměla spád. Zhruba ve čtvrtině jsem začala přeskakovat a nakonec jsem knihu odložila. Proč číst něco, co člověka nebaví, když vychází spousta jiných, zajímavých a hezkých, knih.

06.10.2018 1 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Dobře se četlo, nemám co vytknout, je to ten typ knihy, která je drsnější (typu Chris Carter), ale mě tedy na konci vadilo, že záchrana se dostaví doslova na vteřinu přesně. Takže za to ubírám jednu hvězdičku.

24.09.2018 4 z 5

Milovala jsem život Milovala jsem život Abby Fabiaschi

Podle obálky ani podle názvu bych si knihu k přečtení nevybrala. Zaujalo mě spíše poměrně slušné hodnocení a téma sebevraždy. A rozhodně jsem tedy neprohloupila, když jsem si knihu půjčila. Je úžasná. Krásně popsané pocity při ztrátě blízkého člověka a vztahy v rodině. Knihu dávám do doporučených.

22.08.2018 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Pár informací je v knize zajímavých, ale celkově nemůžu říct, že by mě kniha úplně chytila a nemohla se od ní odtrhnout. Pro mě něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Asi jsem čekala trochu více, na to, jaké zkušenosti pan Kolář má, bych čekala, že bude vytěženo více.

19.07.2018 3 z 5

Když jsem tě ztratila Když jsem tě ztratila Kelly Rimmer

Obálka povedená, námět dobrý, ale nějak se to vleklo, kniha neměla spád. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec se přikláním ke 3. Přečíst se to v každém případě dá, jen jsem četla déle než obvykle, chybělo mi tam napětí, které by mě nutilo po knize sáhnout častěji.

20.06.2018 3 z 5

Zachraň svůj život - Principy nemocí a uzdravování Zachraň svůj život - Principy nemocí a uzdravování Petr Novotný

Knih o psychosomatice už jsem pár přelouskla, ale tahle je, podle mě, zatím nejlepší. Je proložená příběhy lidí, kteří se onkologicky léčili, ať již úspěšně či nikoliv. Uvažuji, že si pořídím knihu vlastní (nyní mám půjčenou z knihovny), protože stále je tam k čemu se vracet. Opravdu doporučuji přečíst všem, ať zdravým či již nemocným. Autoři tam dobře popisují, jak je potřeba změnit přístup k životu a myšlení atd., aby byl člověk úspěšný při boji s nemocí.

11.06.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Za mě dobrý. Kniha má spád, je napínavá. Taková oddechovka, není tam příliš postav, takže nic, nad čím by se muselo příliš přemýšlet. Na letní dovolenou jako dělané.

06.06.2018 5 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Mě kniha celkem nadchla, je tam psychologie, příběh z pohledu více různých postav a dobrý a zajímavý příběh, takže pro mě vše, co si od dobré knihy slibuji. Jen je kniha spíše depresivní, žádný optimismus nečekejte.

28.05.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Naprostý souhlas s komentářem od Aaloha. Moyesovou čtu ráda, ale tohle jsem ani nedočetla. Hodnocení jsem ani nedávala, nechci knihu snižovat, protože tématika koní mě nebaví, ale zřejmě (dle celkem vysokého hodnocení) si své čtenáře našla.

23.05.2018

Do vody Do vody Paula Hawkins

Pro mě super počtení. Ačkoliv se mi Dívka ve vlaku příliš nelíbila a dočetla jsem jí jen proto, že nerada odkládám nedočtené knihy, tak jsem si řekla, že Do vody přesto zkusím. A vyplatilo se. Jak je již níže v komentářích uvedeno, tak v knize je celkem dost postav, nad kterými člověk musí přemýšlet, aby se zorientoval, kdo je kdo. Ale je zde hezky vidět, jak jednu stejnou situaci mohou vnímat lidé odlišně. Tak jsem ráda, že jsem to s autorkou ještě zkusila. Když bude takto pokračovat, tak to není vůbec špatné.

31.03.2018 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Tahle kniha nenechá nikoho v klidu, vyvolá ve Vás silné emoce. Ve mně vyvolala velký vztek. Jak je možné, že někdo může dělat taková zvěrstva a že to zůstane skryto? A v tomto případě páchalo zlo více lidí a zřejmě to všem prošlo. Smutné, moc smutné. Knihu jsem přečetla během jednoho dne, musela jsem ji rychle dočíst, abych zjistila, jak vše dopadne. S jakými démony musí ale nyní hlavní hrdina žít, to je těžko odhadnout. Je to hnus, co dokáže člověk udělat druhému člověku a v tomto případě dítěti. Těžké k tomu cokoliv psát, pořád se mi to "mele" v hlavě a asi ještě dlouho bude.

20.03.2018 5 z 5

Aspergerův syndrom Aspergerův syndrom Tony Attwood

Velmi přehledně a srozumitelně napsané i pro laiky. Myslím, že podle knihy se dá dobře orientačně určit, zda někdo Aspergerovým syndromem trpí či nikoliv. Rozhodně doporučuji všem, kdo si toto potřebují ujasnit.

04.03.2018 5 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Tak jsem Davidovi držela palce, aby se měl už jen dobře, ale samozřejmě je těžké překonat a vyrovnat se s takovými traumaty, kterými v dětství prošel a také s nezájmem rodičů o něj. Takže jeho trampoty pokračují a já jdu na třetí díl Člověk jménem Dave.

04.02.2018 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Při čtení jsem si stále říkala, že to snad není možné. Jak se mohla ta (marně přemýšlím, jak jí nazvat, ale matka nemohu) žena (šílenkyně?) chovat k dítěti. Ještě, že to David vůbec přežil! Skutečně hanba i otci, který toto trpěl. Začala jsem hned po přečtení číst další díl Ztracený chlapec a mám nachystáno i Člověk jménem Dave. Jsem zvědavá, jak se bude Davidův život odvíjet dál a držím mu palce, aby to bylo už jen dobré. Proč si vybrala jen jedno z dětí je tedy zvláštní a doufám, že "ji" dostihne nějaký trest. A také přemýšlím, že když se z toho pekla dostal David, jestli si pak nenašla jiného z Davidových sourozenců, kterého týrala.

03.02.2018 5 z 5

Největší laskavost Největší laskavost Cath Staincliffe

Podle obálky mě kniha moc nelákala, ale jak jsem začala číst, tak mě kniha hned vtáhla do děje. Je to kniha těžká, ale moc hezky napsaná, opravdu nutí k zamyšlení, co je správné a co ne. Přeskakování v čase mi nevadilo, naopak mi přišlo úplně přirozené, tak jako v běžném životě, když člověk něco dělá, tak také přemýšlí nad tím, co bylo, bude a v hlavě mu běží různé myšlenky. Takže já rozhodně doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

31.01.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Sice jsem dočetla, ale řadím se k těm hodnotícím, kterým se kniha nelíbila. Nějak mě nezaujal ani styl psaní, ani děj, vše je takové překombinované, závěr také nic moc.

21.01.2018 2 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Plně se shoduji s hodnocením od Burák, takže to nebudu opakovat, napsala a zhodnotila bych to úplně stejně.

05.01.2018 3 z 5

Dítě Dítě Fiona Barton

Hezky napsané, od poloviny je to tak napínavé, že jsem četla do noci, abych se dozvěděla, jak vše dopadne. Mě se líbila i Vdova, Dítě ještě možná o něco víc, autorku si jdu hned přidat do oblíbených autorů a budu se těšit na její další nové dílo.

02.01.2018 5 z 5

Anorexie: hlad po jiném světě Anorexie: hlad po jiném světě Eva Steppanová

Koho zajímá problematika anorexie, tak jsou zde hezky popsané pocity a myšlenky anorektiků. Kniha nutí k zamyšlení, jak nejlépe přistupovat k takto nemocným a jak nejlépe jim pomoct. Pro mě byl zklamáním přístup odborníků, kteří, jak mi z knihy připadalo, se vůbec o psychický stav Evy nezajímali.

02.11.2017 4 z 5

Uzdravila jsem se z anorexie Uzdravila jsem se z anorexie Clara Brunell

Četla jsem více knih, jejímž tématem byla anorexie, ale tahle se mi tedy nelíbila. Nevylučuji, že třeba někomu sedne, ale autorka se dívá a hodnotí vše skrze Ježíše Krista. Mám kladný vztah ke křesťanství a k Bohu, ale číst knihu o anorexii a cestě k vyléčení přes Ježíše, to opravdu není můj šálek. Je ale i možné, že kdo s touto nemocí bojuje, že hledá různé cesty, jak z ní ven, takže třeba někomu pomůže. Proto dávám dvě hvězdičky, kdybych nebrala toto hledisko, tak by to byla jen jedna.

28.10.2017 2 z 5