yetti09 yetti09 komentáře u knih

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Děj knihy spočívá v pátrání po třech ztracených lidech, o kterých to vlastně vůbec není. Tyto osoby v knize hrají tu poslední roli. Což je můj hlavní problém s touto detektivkou. Závěrečné rozuzlení mi přišlo absurdní.
Pro mě zatím nejslabší kniha od autorky. Po dějové stránce to bylo velmi slabé, místy dost nelogické. Yrsa umí vytvořit mrazivou atmosféru, zde se ji to ale nepovedlo. Musím ale ocenit, že jsem se v knize dozvěděla něco málo o Grónsku, což beru jako velké plus.
Za mě 2,5 hvězdičky.

25.01.2021 2 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Další skvěla kniha od autorky. Po přečtení recenzí, jsem měla asi trošku větší očekávání. Bohužel na mě atmosféra knihy až tak nezapůsobila. Rozhodně to pro mě nebylo hororové, což je právě ta věc, která mě na knize zamrzela.
Jinak je to ale Tess, což je u mě záruka kvality. Propracovaný příběh, sympatické postavy a výborně popsané prostředí.
Opět skvělé, ale má i malinko lepší knihy.

01.01.2021 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

První půlka knihy byla super, čtenář se seznamuje s hlavními hrdiny a celková atmosféra knihy je temná. Musím uznat, že příběh byl dobře vymyšlený, neskutečně dobře to do sebe zapadalo... Až na ten konec.
Druhá půlka knihy už byla slabší, celkově to drhlo. Byla jsem ale moc zvědavá na závěrečné rozuzlení, které mě zklamalo. Jak bylo vše dobře vymyšlené, tak ten konec byl uspěchaný.
Na to, že to je první kniha od autorky, tak opravdu smekám, jen to trošku doladit.
Kniha je po grafické stránce moc krásná, kapitoly jsou přehledně rozdělené a fond písma je větší.

01.01.2021 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Bože, tohle bylo skvělé. Moc se mi líbil psaní. Ano, kniha je napsána velmi jednoduše, až stručně, ale konečně po dlouhé době zase kniha, kde není zbytečná omáčka a každá věta má v knize svůj význam. Já od autorky ještě nic jiného nečetla, ale je škoda, že se soustředí na jiný žánr, protože thriller ji neskutečně sedí.
Děj byl dobře vymyšlený, žádná hluchá místa jsem nenašla. Konec knihy mě lehce zklamal, protože jsem čekala něco jiného. Ale jinak, fakt dobrý...

14.11.2020 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Tato kniha nebyla zlá, ale napětí zde opravdu nečekejte. Prvních sto stran, bylo celkem o ničem, jen takový úvod do nepříznivé rodinné situace. Postava Brianne byla neskutečně protivná, až mi to u čtení vadilo. Celkově knihu hodnotím jako slabší průměr, z toho prostředí se dalo určitě vytřískat víc. Dějová linka zabijáků byla jen okrajová, což je velká škoda. Příběh se bohužel soustředil na nekonečné monology - manželky/milenky a dcery.. Jde poznat, že autorka píše jiný druh knih, kde se soustředí převážně na mezilidské vztahy, ale sem to podle mě úplně napatřilo.

14.11.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kde začít... Kniha je psána jednoduchým stylem, tudíž se hodí téměř pro každého. Já se přiznám, že jsem měla asi velká očekávání, ale tato kniha nepřišla s ničím novým. Děj byl předvídatelný, nikterak originální zápletka a konec nedotažený. Respektivě - závěr knihy byl nevysvětlený - proč vrah vraždil? Vysvětlení za mě bylo nelogické a pro mě nedostačující. Mám ráda knihy, kde do sebe vše zapadá, což se tady nestalo.
Kniha měla výborný marketing, ale popravdě je to spíše "tuctová" detektivka. Moc bych si přála, aby takovou propagaci měla třeba Linda Castillo, která má skvělé detektivky, jen není tak vidět...

02.11.2020 3 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o módě Vše, co jste chtěli vědět o módě Adéla Bartlová

Naprosto skvělá kniha o módě. Vůbec by mi nevadilo, jak už sama autorka zmínila, kdyby byla kniha klidně ještě obsáhlejší. Obzváš téma stylů - tam by se mi hodily i fotografie. Nejvíc mě ale nadchla kapitola o materiálech a jejích vlastnostech. Tyto informace jsem se z žádné jiné knihy nedozvěděla. Knihu doporučuji každé ženě, které není jedno, co si vezme na sebe.
Ještě si dovolím podotknout, že kniha je po vizualní stránce opravdu nádherná.

02.11.2020 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Přiznám se, že kniha mi přišla opravdu velmi jednoduchá. Pořídila jsem si ji z důvodu atraktivního prostředí, ktére zůstalo z mého pohledu nevyužité.
V půlce knihy došlo k jisté události, od které začala hlavní hrdinka neustále fňukat a postupně mi začala neuvěřitelně lézt krkem. Závěrečné “rozuzlení” bylo jenom další autorčino fiasko, ať žije happy end.

02.11.2020 2 z 5

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Popravdě jsem čekala něco Wauu.. A to se nedostavilo. Kniha byla velmi čtivá, ale příběh byl předvídatelný. Konec, který mě měl šokovat, mě bohužel nešokoval.
Knihu hodnotím jako takový hezký průměr a ráda si od autorky ještě něco přečtu.

02.11.2020 3 z 5

Půlnoc je osamělé místo Půlnoc je osamělé místo Barbara Erskine

Moje první kniha od autorky. Popravdě to bylo trošku zklamání, za mě 2,5*.
První půlka knihy se strašně táhla a nic moc se tam nedělo. V druhé části knihy se to zlomilo a začalo se něco odehrávat. Musím uznat, že paní spisovatelka umí krásně popisovat. Bohužel po dějové stránce to bylo slabé a duchařina tady na mě nezafungovala. Ten konec... no nevím zda jsem to úplně pochopila, bylo to velmi zvláštní.
Autorce dám ale ještě šanci a něco si od ní přečtu.
Měla bych ještě drobnou poznámku ke knize. Vlastním paperback (Brána 2019). Kniha se mi nečetla moc dobře, písmo je menší a text hodně nahuštěný.

02.11.2020 2 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Knihu jsem akorát dočetla. Většinou si své dojmy nechávám pár dní uležet v hlavě, ale tady to ze mě musí hned ven. Naprosto skvěle vymyšlený příběh, opravdu smekám. Na to "jak se věci mají" jsem přišla až stránku před odhalením, takže si mě autor slušně vodil za nos. Na konci knihy mi spadla brada a dostavil se "Wau efekt". Mám už něco načteného, proto se mi to téměř nestáva... Hodně mi to připomínalo film Šestý smysl, který mám moc ráda. Kdo četl, pochopí v čem spočívá podoba.
Mám jedno ALE.. Zcela upřímně mi nesedl styl autorova psaní. Kniha byla krátká, ale posledních sto stran už jsem hodně přeskakovala. Spousta zbytečných popisů a omáčky okolo. Obzvlášť u dialogů to bylo hodně poznat. Rozhovory úplně o ničem, stačilo si přečíst poslední dvě věty... Na tom by chtělo trošku zapracovat.
Ten konec ale... Neuvěřitelné jak do sebe krásně vše zapadalo, to se stává opravdu málo. Takže já jsem z knihy nadšená.

10.06.2020 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Tyto knihy se hůře hodnotí.. Špatně se čtou zvěrstva, která se odehrávala. Pro mě je zatím nejlepší kniha Mengeleho děvče, která také popisuje život v koncentračním táboře. Kniha byla psaná jakoby s odstupem času... To je problém, který jsem měla. Nebylo to až tak souvislé čtení, spíše popsány nejsilnější "zážitky" pana autora. Popravdě jsem čekala více detailů a podrobněji rozepsány pitvy popř. pokusy dr. Mengeleho. Kniha byla stručná a kapitoly krátké.

10.06.2020 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Kniha nebyla vůbec špatná. Mám ráda krátké kapitoly, což tady bylo. Jen bych neřekla, že to bylo temné a napínavé. Autor píše velmi čtivým stylem bez zbytečné omáčky. Ale... Kniha se jmenuje Našeptávač, problém je v tom, že našeptávači tam nebyl dán moc prostor. Celý děj se motal jen kolem Toma, jeho syna a vzpomínkám na jeho ženu. Myslím si, že kdyby autor dal více prostoru našeptávači, bylo by to lepší. Konec knihy byl takový rychlý, spíše uspěchaný. Rozhodně to mohlo být víc napínavé - minimálně ta finální zápletka.

02.06.2020 4 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Tohle mělo velký potenciál, ale ve výsledku je to průměrný příběh. Skvělý nápad - zmizení celého městečka, já čekala mrazivou atmosféru, kdy se budu bát číst dál. No, to se opravdu nestalo.
Autorka knihu zabila zbytečným natahováním, kolikrát jsou to celé kapitoly, kde se vede dialog, který je o ničem a do příběhu ani moc nezapadá.
Spousta nelogických věcí a činů. Kniha za moc nestála..

02.06.2020 3 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Zvláštní styl psaní. Knihu bych nenazvala thrillerem, nýbrž detektivku. Příběh byl moc hezky napsaný - tak nějak mile. Dokonce i vrah tu byl popsán kladně, což se jen tak nevidí. Celkově to byla krásně napsaná kniha s barvitými popisky krajiny.
Hvězdu strhávám, protože mi tam chybělo napětí a mrazivá atmosféra, která by podle mě u thrilleru měla být základem. Jako každý knižní konzument, nakupuji knihy hlavně podle anotace a obálky. Tady se ovšem obálka s obsahem knihy trochu míjí.

26.05.2020 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Moc hezká kniha. Autorka píše velmi čtivým stylem, bez zbytečné omáčky.
Jedna z mála knih, u které musím podotknout, že tu nebyla ani stránka navíc. Vše mělo svůj smysl a příběh do sebe dobře zapadal. Moc se mi líbilo prostředí dívčí internátní školy. Bohužel jediné co u mě nezafungovalo, byla ta duchařina. Očekávala jsem, že se budu bát, a ono nic.. Ale knihu i tak hodnotím velmi pozitivně. Velmi ráda bych si přečetla i něco dalšího od spisovatelky.

07.05.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Naprosto skvělý příběh. Obzvlášť kapitoly z deníku byly pěkně zvrácené (v dobrém slova smyslu).
Opravdu po dlouhé době jsem narazila na knihu, která má propracovaný děj a nejsou tam žádné mezery nebo hluchá místa (konečně!).
Některé části knihy byly lehce morbidní, ale já oceňuji, když se toho autor nebojí a dokáže popsat i tyto úseky, protože to k thrillerum prostě patří.

Čtyři hvězdičky (spíš 4,5) dávám proto, že ač byla kniha opravdu výborná, tak to nebylo takové, že bych se od ní nemohla odtrhnout. Kdyby kapitoly končily pokaždé napínavě (jak to má např.: S. Fitzek), tak by to bylo naprosto dokonalé. Takhle jsem ale od knihy bezproblému odešla.

Ještě bych ráda zmínila, že kniha je po vizuální stránce opravdu krásná. Kapitoly jsou přehledně rozdělené a zvolená velikost písma je ideální. Opravdu hezká kniha, která se i dobře čte.

09.03.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tato autorka má knihy označené jako bestseller, popravdě nechápu proč. První kniha mě nebavila, druhou jsem nečetla a tato mi přišla průměrná. Knihu jsem si přesto koupila, zaujala mě výborná anotace.
Postavy byly hezky popsané, takže se čtenáři v příběhu nezaměnují, což je velké plus. Samotný příběh byl tak trošku nuda, žádná akce či napětí. Celá dějová stránka, byla velmi slabá a těžko uvěřitelná. Ještě podotknu, že postava Riley mě neuvěřitelně rozčilovala a závěrečný útěk byl opravdu nelogický. Celkově mi přišlo, že má příběh velké mezery.
Námět knihy měl velký potencionál, který zůstal bohužel nevyužit.
Musím ještě podotknout, že kniha má jen 256 stran, ale písmenka jsou opravdu obrovská (nechápu proč) a celkově jde vidět, že text je zbytečně roztahaný. Této knize by slušel menší formát s menším fontem písma. Vsechno je to asi marketing (větší kniha jde víc vidět), ale takto kniha vypadá jak pro začínající čtenáře. Navíc by kniha asi měla jen polovinu stran, takže by pak nemohla stát tolik peněz.... To je tak, když kvantita vítězí nad kvalitou...

09.03.2020 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Další skvělá kniha od tohoto autora. Moc se mi líbí, že píše krátké, ale úderné kapitoly, které vás nutí číst dál a dál. Proto mám jeho knihy přečtené opravdu v rekordním čase.
Příběh byl opět dobře vymyšlený, všechno do sebe zapadalo. Co kapitola, to nějaký zvrat. Možná právě z toho důvodu se mi to zdálo lehce překombinované.

13.02.2020 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Musím říct, že autorka má svůj styl psaní, který je nezaměnitelný. Moc dobře se mi kniha četla, opravdu kriminálka se vším všudy. Přesně takhle si představuji, že probíhá skutečné vyšetřování. Články z novin a komentáře z internetu knihu oživí a mně to přišlo o to víc autentické.
Autorčina prvotina se mi líbila asi malinko víc, tady mi trošku neseděl konec. I přesto bych tuto knihu řadila k těm velmi povedeným detektivkám.

11.02.2020 4 z 5