xxbarbarelaxx xxbarbarelaxx komentáře u knih

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Za mě do jisté míry předvídatelný příběh, ale i přesto nebo možná proto, mi v této nelehké a uspěchané době učaroval. Knihu jsem četla jedním dechem. Byla vyprávěná poutavou formou a líbili se mi převážně pasáže z minulosti..

06.04.2021 3 z 5

Tvrdohlavý muž Tvrdohlavý muž Ondřej Horák

Knihu jsem si pořídila po návštěvě humpoleckého pivovaru a musím říci, že kniha je psaná dobře. Čtení odsýpá a člověk se dozví, jak to celé tenkrát začalo. Pan Bernard je velmi pracovitý člověk. Knihu doporučuji všem, i když neholdují pivu.

22.04.2024 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Mě se i tento díl velmi líbil. Asi i nadále mě trošku děsí umělá inteligence a čeho všeho může být v budoucnosti schopná. Ale příběh byl velmi hezky zpracovaný, tak jako díly předchozí. Velmi pěkně zpracované střety technologií a náboženství. Za sebe jedině doporučuji.

29.02.2024 5 z 5

Zakázaná láska / Lucreziino srdce Zakázaná láska / Lucreziino srdce Petra Karasová

Měla jsem možnost si přečíst knihu od autorky. Příběh se mi nečetl příliš dobře, děj se mi celkem vlekl. Zakázána láska byla sice vykreslená ale nijak mě nepřesvědčila. Určitě si příběh ale najde své čtenáře.

26.08.2023 3 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Kniha se četla dobře, děj plynul. Občas mě štvala hlavní hrdinka, ale nebylo to nic proč by kniha nešla dočíst. Druhá polovina byla ale už trošku pomalejší.

25.08.2023 4 z 5

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Za mě tedy naprosto zbytečná kniha. Ostatně jako díly předtím. Hlavní hrdinka hrozná kravka, která by potřebovala pořádně probrat.. Její chlap s ní měl svatou trpělivost.. Ale každý si na tom najde asi něco svého. Mě nezaujala ani jedna a kdyby nevyšly, nic by se nestalo. Za mě odpad.

31.07.2023 odpad!

Musím říci, že mě se kniha líbila. Bylo to celé pojato tak nějak mile. Daniel je takový milý kluk, který popisuje svízel života na zámku. Za mě tam z toho zámku mohlo být více. Fandím jemu i Matesovi, že se vůbec do rekonstrukce pustili. Myslím si, že si tam jednou udělám výlet, a zajdu si i na divadelní představení na jejich zámku.
Možná mohl být v knize i více popsán život Daniela společně s Matesem. Mohlo by to být zajímavé čtení. Kniha je také o tom, jak si správně přát. Nějak se ty přání vždy splní..

23.05.2023 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Dočetla jsem Vlaštovčí kopec a musím říct, že ve výsledku se mi kniha moc líbila. Ale určitě bych ji neporovnavala s Kde zpívají raci. Obě byly o něčem jiném. Vlaštovčí kopec je spíše o vztazích, lásce, rodině a jejich hodnotách.
Já si čtení moc užila, i přesto, že to nebyl stejný příběh jako Kde zpívají raci. Všem kdo se na Vlaštovčí kopec chystají radím, aby neměli stejná očekávání jako od knihy Kde zpívají raci a pak si tuto náležitě užijí a vychutnají. Dá jim nahlédnout do pracovních táborů a jak tam život vlastně fungoval.

12.02.2023 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Takový milý oddechový příběh. Od první strany víte jak to dopadne. Na můj vkus tam bylo až moc erotických scén. Na druhou stranu se mi velmi líbila dějová linka s knihkupectvím.

01.09.2022 3 z 5

Cesta za tajemný Hvozd Cesta za tajemný Hvozd Paul Stewart

Právě jsem dočetla tento první díl. Do knihy jsem se pustila na mužovo doporučení a musím říci, že kniha byla moc hezká. Je to sice pro děti a mládež, ale já už nejsem dítě ani mládež a kniha byla skvělá. První díl se mi trošku táhnul, ale to je z důvodu, že to byla zvykací kniha a čtenář si musel vlastně uvědomit, že je to převážně o seznámení se s místem. Líbilo se mi, že autoři krásě vykreslili celé místo a také všechny postavy. Co mě také zaujalo byly obrazy (ilustrace) v knize. Ty jsou krásné. Za mě kniha má plný počet hvězdiček.

11.06.2022 5 z 5

Maria Montessoriová Maria Montessoriová Laura Baldini (p)

Musím říci, že tuto knihu jsem začala číst bez nějakého očekávání a musím říci, že kniha se četla moc dobře. Příběh jako celek se mi líbil. Jen škoda, že autorka více nezapracovala na zakončení příběhu.

21.02.2022 5 z 5

Léto v Itálii Léto v Itálii Sue Moorcroft

To byla taková krása.. mám chuť se hned sbalit a odjet do Itálie a prozkoumat starobylé městečko v Umbrii.. Je to milá oddechová kniha. Doporučuji všem co mají rádi Itálii a chtějí si u čtení knihy odpočinout a zažít milý romantický příběh.

03.08.2021 4 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Za mě super oddechovka. Prostředí Itálie - Benátek mě naprosto okouzlila. Miluji Itálii a tento příběh jsem prostě potřebovala.

25.02.2021 4 z 5

Ve stínu moci Ve stínu moci Tereza Richter

Musím se přiznat, že jsem knize velmi dlouho odolávala a to z důvodu, že je napsaná českou autorkou. Já od českých autorů nemám příliš vysoká očekávání (i když úplně nevím proč).
Nakonec jsem knize dala šanci a šla jsem do čtení s tím, že když se mi nebude líbit, tak ji pošlu dál.
Musím přiznat, že jsem byla velmi mile překvapená. Kniha se četla sama, stránky ubíhaly ani nevím jak a já chtěla vědět jak to dopadne.. Jediné co mi trošku vadilo, že Freya byla velmi naivní.. až možná dětinská.. Možná bych více rozebrala ji samotnou, více bych se zaměřila na její magii, než na vztahy kolem ní.
Líbilo se mi spojení světa mafie a nadpřirozených sil (Stínů). Po dočtení jsem si u autorky koupila druhý díl.
Knihu můžu s klidným srdcem doporučit.

17.02.2021 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Moje druhá kniha od autora a trošku mě mrzelo, že vyřešení případu bylo takové moc rychlé. Celkově se mi ale tato kniha líbila, stejně jako první díl. Nečekejte ale, že krev teče proudem. Bylo zde opět hodně popsáno z prostředí, kde se vyšetřovatel zrovna nacházel. Komisař byl více sympatický než v prvním díle.

25.03.2024 5 z 5

Kocour ve svetru Kocour ve svetru Lenka Vacvalová

Mám knihy od Lenky moc ráda. I tato byla za mě naprosto skvělá, přečtena za pár chvilek. Je hezká, krásné ilustrace.

23.03.2024 5 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Docela dobrý námět na knihu, jen se mi četla hůře, protože zde byly až moc zdlouhavé popisy. Dějová linka s morem byla dobrá, ale celou knihu to bohužel nezachrání. Kniha mě příliš nenadchla. Kdyby měla tak o dvě stě stran méně, bylo by to podstatně lepší. Další autorovu knihu dozajista již číst nebudu.

20.08.2022 2 z 5

Šerolichotníkova kletba Šerolichotníkova kletba Paul Stewart

Za mě byl tento díl nejslabší a to z důvodu, že vůbec nepojednával o Snítkovi. K hlavním hrdinům jsem si úplně nevytvořila vztah. Někdy mě jejich chování opravdu štvalo. Ilustrace opět krásné.

15.07.2022 4 z 5

Zkáza létajícího města Zkáza létajícího města Paul Stewart

Zase skvělé pokračování. Příběh krásně vykreslený. V příběhu byla i krásně a do podrobna popsána Parabouře i to co se musí stát se Svatým Fraxem.. Doporučuji. Také opět kniha doplněná o překrásné ilustrace.

06.07.2022 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Paul Stewart

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Bylo to pěkně napínavý, děj plynul, rozmanitost hrdinů byla taky skvělá. A zase ty krásný ilustrace! Byly fakt zase dokonalý.

01.07.2022 5 z 5