xreni xreni komentáře u knih

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Cestopisy me bavi a kdyz se u toho muzu na neco tesit tak hned dvakrat. Je to takove rychle prolitnuti etapama prolnute pribehy absolventu stezky. Potesilo me, ze jsem u hodne mist zjistila, ze uz jsem tam nekdy byla. No jo. Holka z hor jezdi rada do hor. Jednou, az budu starsi, to dam cely.

13.06.2023 5 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Stále nevím, jestli je pro mě Veronika více blogerka nebo spisovatelka. Líbí se mi obsah knihy, témata jsou mi blízká stejně jako Veroničiny názory a způsob přemýšlení o životě. Co mi ten dojem ale kazí je ten styl psaní. Za mě je to jako když jsem se ve škole snažila napsat slohovku podle návodu. Oproti jiným českým autorkám mi to psaní prostě přijde "umělé", nedokáži to vyjádřit. Ale jsem ráda, že i takové knihy vznikají. Božidara je hrozně fajn, možná jsou občas ty "moudra" v knize až moc okatá (stejně jako v Agnes, kde se to ale jako v knize pro děti lépe toleruje). Každopádně u knihy jsem se bavila a k přečtění určitě doporučuju.

03.04.2023 3 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Tolik traumat na jednom místě. A tolik uvědomění i pro nás jako rodiče. Kniha by měla být povinnou četbou, protože jak se píše už v názvu - Děti jsou taky lidi!

13.09.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Poslouchala jsem tento pribeh jako audioknihu a dal mi hodne premysleni, o zivote v teto dobe. Diky za kazdou takovou knihu, dnes by mely byt povinnou cetbou

02.07.2019 4 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Kniha mela pomaly rozjezd, skoro se mi nechtelo cist dal. A pak po cca 130stranach jsem se zacetla az do konce. Cetla jsem do noci, abych se dozvedela konec. Nevim jestli prekvapil, ale necekala jsem ho. A byla jsem trosku zklamana.

02.07.2019 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Fajn knizka. Dobre se cte, zajimave pribehy ‘obycejnych’ lidi.

23.06.2019 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Knihu jsem koupila ve sleve, ani si nevsimla, ze jsou to povidky. Nejvic me zaujala posledni. Ale vsechno to je zajimave cteni, i kdyz mu obcas uplne nerozumim.

08.06.2019 3 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

moc zajímavá kniha, nemá moc co s vegetariánstvím. Jsem ráda, že jsem ji přečetla a vůbec netuším, co o ní napsat.

04.06.2019 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Silny pribeh. Velmi ctiva kniha

29.05.2019 4 z 5

Kniha super, ale ja chci vedet, jak to dopadlo!

28.02.2019 4 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Sladak cteny o vanocich, proc ne. Vetsinou tento zanr nectu, ale neberte ebook zdarma. Neuchvati neurazi. Mozna zazehne trosku te romantiky i u ctenare..

03.01.2019 3 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Moc pekny roman s dobrou zapletkou.

27.11.2018 5 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Fajnovka do auta. Me se to libilo

27.11.2018 3 z 5

Transport číslo 26 Transport číslo 26 Vít Krombholz

Velmi silna kniha.

06.09.2018 4 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

nechapu hodnoceni 90%, knizka o kocourovi, na kterou jsem se tak tesila byla strasne nudna. vypraveni o kocce suche. jedine svetle chvilky v knize byly, kdyz autorka popisovala pribeh sve rodiny, to se i dalo cist.. za me teda nic moc. docist to byla vyzva.

19.04.2018 2 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

cetla jsem v anglictine a nevim jestli tim jazykem, nebo cim, ale asi nejslabsi, bez konce no nevim, jestli si ji dam znova, az vyjde v CJ

05.12.2017 3 z 5

Treti dil byl za me nejslabsi, nic moc se nedelo a zaujala me az asi posledni desetina knihy. Dost o politice a malo o vztazich.. ctvrty dil uz ctu v anglictine a vypada zas o neco lepe.

01.11.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

zajimave tema, ale nijak me nenadchla

15.08.2016 3 z 5

Plavat se žraloky Plavat se žraloky Claire Bidwell Smith

Ale jo, docela ctiva kniha na zajímavé tema.

30.12.2015 3 z 5