wyrda8

Příspěvky

Severská mytologieSeverská mytologieNeil Gaiman

Nikdy jsem před tím od Gaimana nic nečetla a přiznám se, že se mi ani moc nechce číst něco dalšího..Možná jen ze zvědavosti, jestli bude autorská věc lépe napsaná, s hezčí větnou skladbou a slovosledem...? Asi jsem měla velká očekávání a knihy, které jsem četla před přečtením téhle, mě příliš zmlsaly...Nevím. Třeba je to překladem a v angličtině by to znělo líp...? Mám trochu strach to zjišťovat... Ale pro nadšence Gaimana je to určitě příjemná oddechovka, o tom žádná!

06.09.2021


Ovoce poznáníOvoce poznáníLiv Strömquist

Je to super, vtipný a plný zajímavostí. Akorát za mě je trochu škoda že obsahová část vysoce převyšuje tu obrazovou. Ale i to se dá přežít, doporučujte a nejenom ženskejm, hlavně chlapům!

30.12.2018


Zkušenost a symbolZkušenost a symbolEric Voegelin

Myslím že tato kniha má potenciál pro to, aby z ní člověk získal několik fajn informací..Bohužel styl je moc složitý na to, aby se to stalo hned po prvním přečtení. A číst každou větu třikrát člověka už po 10 stránkách přestane bavit...

26.12.2015


IntenceIntenceOscar Wilde

Vcelku naročné čtení, které ale svojí náročností spíš nabývá na zajímavosti a v rámci estetiky stále se zdá býti aktuálním. Je to čtivé a občas vykouzlí úsměv. Ale samozřejmě, jako u spousty jiných knih musím podotknout, že je nutné si to přečíst ještě jednou :)

25.10.2015


A uzřela oslice andělaA uzřela oslice andělaNick Cave

To bylo poprvé co mi úmorná cesta vlakem normálně trvající 4 a půl hodiny trvala jen dvacet minut...
Člověku se kroutí střeva stejně jako Euchridovi a po dočtení nezbyde, než chvíli čučet do zdi. Caveův um psát cokoliv..... Klade přesně slova k sobě tak, aby byly schopné vytvořit zápach hnijích kůží a mrtvých psů stejně dobře, jako aby vykouzlili levandulovou vůni a lepkavé ruce od krve. Chuť zahrabat se do země při soucítění s Euchridem je snad silnější než schizofrení pocit a chuť mluvit. Smekám před Cavem, je schopnej se popasovat s čímkoliv. Pusťtě si k tomu album Murder Ballads a máte s mozkem na pár dnů vystaráno ..

16.06.2015


King Ink IIKing Ink IINick Cave

mnohem jiný rozměr dostávají tyto verše když nejsou zpívané..Je to snad ještě smutnější

16.05.2015


Západní zeměZápadní zeměWilliam Seward Burroughs

musím si to přečíst ještě jednou

23.04.2015


Kočka v násKočka v násWilliam Seward Burroughs

Jemná a lehounce bodající introspekce každého kočky milujícího člověka. Bezmezná láska a vděčnost. Ale pokud neznáme Burroughsovo dílo, kniha mírně matoucí...Nejvíc se mi líbí zavěrečné věty: My jsme ty kočky uvnitř.My jsme ty kočky, které nedokážou jít samy...a nám tedy zbývá jediné místo...:)

01.02.2014


Devět princů AmberuDevět princů AmberuRoger Zelazny

Velmi na tuto sérii vzpomínám. Je to něco velkého a propleteného mystickým skrytým moudrem. Tyto knihy mají kouzlo, chytí za srdce a pro fanouška fantasy je to, myslím, to pravé ořechové. Hltala jsem to s chutí a bez přestávek, po dočtení jsem musela dost dlouho střízlivět, protože mě to hluboce pohltilo...

25.01.2014


CizinecCizinecAlbert Camus

Lhostejnost a necitlivost hrdiny, která byla tak upřímná a čistá, mě dojala skoro až k pláči..Absolutní odosobnění a trýzněná mysl - něco o čem se někdy nepřestane psát. A s takovou bravurou a lehkostí, která ale dokáže způsobit určitý tlak na prsou, to umí opravdu málo autorů. A také to že JE to klasika - a odůvodněně - by mělo nalákat čtenáře. Camus prostě mistrně ovládl necitlivost a lhostejnost - dal jí hranice a tvar a to se mi moc líbilo.

03.10.2013


Noční hlídkaNoční hlídkaSergej Lukjaněnko

Neustále mě překvapuje, jak knihy tohohle typu ukrývají mnoho mouder. Zdánlivě neexistující temno nad hlavami každého moskvana se dá tak snadno přenést do skutečnosti, až mě to děsí. To, jak se lidé v této knize vyhýbají určitým situacím a místům, je tak lehko odůvodnitelné a srovnatelné s emocemi současnosti, že mám občas pocit, že bych tyhle věci měla přestat číst, protože jinak bude společnost lidí k nesnesení. Také příjemný vývoj děje a čitelnost mě utvrdila v tom, že rusové jsou velmi šikovní - co se literatury týče.

03.10.2013


Velké putování Vlase a BradyVelké putování Vlase a BradyFrantišek Skála

Perfektní kresba. Místy až nemístně strašidelné....

05.06.2011


Černá planeta / Nemesis z hvězdČerná planeta / Nemesis z hvězdHanns Kneifel

Skvělé obě dvě povídky, neuvěřitelně chytlavé a dobře napsané.

27.03.2011