Západní země

od:


KoupitKoupit eknihu

Další ze zásadních Burroughsových knih – o smrti, sedmeru lidských duších, stonožkách, jedech, lidské nenávisti a strachu. Burroughsovy stále aktuální mrazivé vize člověka deptaného společenskými systémy i vlastní slabostí. Mnoha znalci Burroughsova díla je tato kniha považovaná po Nahém obědě za jeho nejlepší knihu. Ačkoliv se zabývá velkými tématy – nesmrtelností, časem a prostorem –, je psaná prostým, srozumitelným jazykem. Sám Burroughs knihu charakterizoval slovy: „Myslím, že sny jsou životně důležitou cestou k našemu možnému biologickému a duchovnímu osudu. Snové podmínky se často přibližují podmínkám v kosmu. O tom je kniha Západní země.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26949/zapadni-zeme-26949.jpg 3.920
Orig. název:

The Western Lands (1987)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Maťa
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
BloodyXmas
22.10.2015

Zajímavá kniha plná nejrůznějších obrazů, ve kterých jsem se občas ztrácel. Ke knize nelze přistupovat jako k běžné beletrii, ale spíš si užívat a nechat se unášet jednotlivými vizemi autora. Sám Burroughs řekl o knize: „Myslím, že sny jsou životně důležitou cestou k našemu možnému biologickému a duchovnímu osudu. Snové podmínky se často přibližují podmínkám v kosmu. O tom je kniha Západní země.“ a jako ke snům jsem k jednotlivým epizodám knihy přistupoval.

wyrda8
23.04.2015

musím si to přečíst ještě jednou

Library&me
26.02.2013

Kniha mě moc neoslovila,.. Pro mě nezáživné čtení plné úvah a nejasných formulací,.:o) Možná kdybych se více začetla, pochopila bych o čem je řeč,..