wooloong wooloong komentáře u knih

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

SPOILER: Ten název knížky v češtině moc nesedí, co? KONEC SPOILERU.

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Tentokrát překvapí především motiv, který vedl k vraždě.

Potíže v zálivu Pollensa Potíže v zálivu Pollensa Agatha Christie

Na povídkách je prima, že nemusíte číst až do půlnoci, abyste se dozvěděli, kdo je vrahem.

06.10.2013 4 z 5

Poslední weekend Poslední weekend Agatha Christie

Vsaďte se, že ani tentokrát nerozluštíte, kdo je vrahem. Ale až to Poirot udělá za vás, budete pořádně překvapeni.

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Moc se mi líbí, když na konci Poirot všechny postupně napadne, že právě oni měli motiv a příležitost spáchat ten ohavný zločin, aby nakonec došel k tomu pravému viníkovi. Prostě Poirot má smysl pro drama.

Past na myši Past na myši Agatha Christie

Nemůžu si pomoct. Nejúspěšnější divadelní hra co do počtu repríz mi při čtení scénáře nepřišla zas až tak úchvatná. Možná se někdy podívám na filmové zpracování.

06.10.2013 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Četla jsem ji kdysi dávno v dětství a byla jí úplně pohlcená. Pro mě stejně zdařilá klasika jako Deset malých černoušků.

Parker Pyne zasahuje Parker Pyne zasahuje Agatha Christie

Nemůžu si pomoct, ale Parker Pyne a pan Quinn jsou pro mě naprosto neuchopitelné postavy a tedy ani jejich příběhy mě příliš neoslovují.

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Pokud chcete spáchat dokonalý zločin, nesmíte si k tomu pozvat nenápadnou tetičku s pletacíma jehlicema a bílým krajkovým límečkem. Obzvlášť povedená charakteristika postav.

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Agatha nám opět zamotala hlavu. Způsob řešení vraždy je opět neotřelý, opět nápaditý a přesto ryze Christieovský.

06.10.2013

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Poirotovi neunikne ani ten nejmenší detail, který vede k odhalení kruté vraždy. Jenže tentokrát mu přeci jen musel trochu napovědět roztomilý a chytrý pejsek. Vlastně za něj rozluštil celý klíč k záhadě.

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Povedená. Zvlášť mě bavila ta jedovatost anonymních dopisů. Zajímavost - v TV verzi jsou anonymní dopisy psané na psacím stroji značky CONSUL české výroby.

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Pěkně záhadný a zamotaný příběh.

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Zase to Poirot dal za mě. No, aspoň že víme, kdo je vrah.

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Jedna dost netypická, ale taky zajímavá.

Na vrcholu vlny Na vrcholu vlny Agatha Christie

Zase skvělý nápad, výborná zápletka a neočekávaný pachatel. Viděla jsem i TV zpracování (Čas přílivu) a jednoznačně více se mi líbilo temnější pojetí hlavních postav včetně hlavní hrdinky.

Muž v mlze Muž v mlze Agatha Christie

Agatha není jenom Poirot a Marplová. I když jejich postavy a příběhy mám úplně nejradšl.

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Špionážní příběhy mi připadají naivní a mnohdy překombinované. Příliš mnoho náhod, převleků a intuice.

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Zajímavě vystavěná zápletka a rozuzlení, které by hned tak někdo nečekal.

Místo určení neznámé Místo určení neznámé Agatha Christie

Myslím, že autorka si je mnohem jistější, když píše o záhadných krádežích nebo vraždách. Špionské romány v jejím podání mi připadají až nezvykle naivní.