Woodinko Woodinko komentáře u knih

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Veľmi zaujímavý príbeh ktorý spája Sci-fi virtuálneho sveta a nostalgiu 80-tych rokov.

04.12.2017 5 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha první JLA: Spravedlnost: Kniha první Alex Ross

Čo ma na tomto komixe zaujalu hneď na prvý pohľad je krásna kresba. A keď sa človek začíta do príbehu je veľmi rád že kresba nieje jediné dobré na čo tu narazí.

04.05.2018 4 z 5

Dlouhý John Silver 1 a 2 Dlouhý John Silver 1 a 2 Xavier Dorison

Tak tento komix má všetko čo od Dlhého Johna môžete očakávať. Intrigy, akciu a prešibaného antihrdinu.

23.04.2018 5 z 5

Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Batman: Zkáza, jež postihla Gotham Mike Mignola

Batmanov príbeh uložený do minulosti? Prečo nie. Myslím, že to bol dobrý nápad a spracovanie bolo tiež super.

10.04.2018 4 z 5

Wonder Woman: Ztracený ráj Wonder Woman: Ztracený ráj J.M. DeMatteis

Musím priznať že som sa na tento komix tešil ale nakoniec som bol dosť sklamaný (ako čítam komentáre iných čitateľov nie som v tom sám). Kresba bola celkom ok ale príbeh ma nezaujal. Prvý príbeh už vôbec nie - druhý sa dal aspoň prečítať. V tomto prípade se mi najviac páčil Bonusový komix kotrý mal hlavu aj pätu čo v prvých dvoch príbehoch dosť chýbalo.

20.03.2018 2 z 5

Robin: Rok jedna Robin: Rok jedna Charles Dixon

Aj keď ma Robin ako hrdina nikdy veľmi nenatchol, tento komix bol celkom fajn.

22.02.2018 3 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Kniha ma bavila aj keď tam bolo pár miest kde som si povedal, že to takto fakt nemá logiku. Kto knihu ešte nečítal nech prestane tento komentár čitať touto vetou. Nižšie budú SPOILERY. Autor v knihe spomenul Enderovu hru a ajhľa o pár strán ďalej sa dozvieme, že tu sa stalo presne to isté. Niektoré smrte boli podľa mňa absolútne zbytočné až hlúpe - ako napríklad smrť dvoch členov posádky na odvrátenej strane mesiaca - prečo by nepoužili ovládanie dronov cez QCom a radšej sa nechali zabiť? OK asi by neboli až tak efektívny ale na útek by to určite stačilo. A dosť ma pobúril koniec kde prehlásia Admirála, ktorý zabije otca hlavného hrdinu a odmietne rozhodnutie rady pre mierové jednanie pozostávajúcej z mnohých uznávaných vedcou, za "dobrého chlapa". Toho chlapa mali hnať pred súd ... veď takmer nechal vyhladiť celé ľudstvo lebo neveril dôkazom ani uznávaním autoritám. Ale odhliadnuť od týchto nedostatkou to bola kniha ktorá stála za prečítanie a teším sa na ďalšie diela tohto autora.

30.07.2018 4 z 5

Batman: Epilog Batman: Epilog Scott Snyder

Pár nie až tak podarených poviedok som teda ako finále série nečakal. Pre mňa dosť sklamanie.

19.06.2018 2 z 5

Batman: Konec hry Batman: Konec hry Scott Snyder

Spraviť s Jokera nesmrteľného je už asi trochu priveľa, ale musím uznať že aj tak mal ten príbeh niečo do seba.

29.05.2018 3 z 5

Triumvirát Triumvirát Matt Wagner

Ra's al Ghula mám spomedzi záporákov celkom rád pretože mi príde ako solídny protivník pre superhrdinou preto ma tento komix celkom potešil. Kresba je mierne "jednoduchšia" ale v podstate sa mi páčila. Jediné čo by som bral ako mínus je predvídateľnosť príbehu.

06.03.2018 4 z 5

Ghost in the Shell 1 Ghost in the Shell 1 Masamune Shirow (p)

Príbeh majora Kusanagi je tak trochu desivý keď si človek uvedomí, že by sa niečo podobné mohlo v budúcosti stať realitou. Aj keď ma kniha bavila dosť ma rozptylovali poznámky autora pod čiarou.

12.02.2018 3 z 5

JLA: Země 2 JLA: Země 2 Grant Morrison

Zaujímavý námet ale dúfal som v detailnejší popis obrazových hrdinou. Či majú také isté schopnosti ako ich protiklady alebo sa v niečom líšia.

05.12.2017 4 z 5

Krize na nekonečnu Zemí Krize na nekonečnu Zemí Marv Wolfman

Viem, že tento komix je prelomový...ale úprimne ten príbeh je taký neohrabaný, nie príliš záživný. Dej sa tam tak nejak opakoval len sa vymenili hrdinovia ktorý ho práve prežívali.

27.10.2017 2 z 5

Lex Luthor: Muž z oceli Lex Luthor: Muž z oceli Brian Azzarello

Veľmi zaujímavým spôsobom popísaný pohľad známeho záporáka, až sa do jeho pohľadu dokážete vcítiť a pochopiť prečo tak veľmi neznáša Supermana. Kresba mi príde trošku priveľmi vytieňovaná ale aj tak je na čo pozerať.

27.10.2017 4 z 5

Juraj Jánošík® proti Dračiemu rádu Juraj Jánošík® proti Dračiemu rádu Svetozár Olovrant

Knižka sa mi čítala dosť dobre. Človek si musí trochu zvyknúť na štýl akým je písaná, ale keď som sa do toho dostal už to šlo jedna radosť. Škoda, že sa autor neponoril o trochu viac do steampunk strojov ktoré tu boli viacmenej nevýrazný doplnok. Niektoré časti mohli byť prepracovanejšie ale dej aspoň pekne odsýpal. Pre mňa jedna z lepších kníh čo som čítal v poslednej dobe.

24.07.2021 4 z 5

Batman: Hřbitovní směna Batman: Hřbitovní směna Scott Snyder

Bolo to celé také nič moc. Útržok života sem útržok tam. Chýbal tomu podľa mna ucelený celok. Je to taká zbierka poviedok ale bohužiaľ aj tie sú také nemastné neslané.

22.05.2018 2 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Veľmi zaujímavý príbeh ktorý ma do seba vtiahol a neustále me držal v napätí čo sa stane ďalej.

11.11.2017 5 z 5

Požár na východě Požár na východě Harry Sidebottom

Musím sa priznať, že ma táto kniha veľmi nebavila. Podľa môjho názoru sa autor až príliš zaoberá popismi ktoré nakoniec uberajú na dynamike príbehu. Keď už sa konečne dostal k akcii tak to bolo super... bohužiaľ bolo tam viac popisov/opisov/politiky ako celkového príbehu.

27.10.2017 2 z 5