WolfIssen WolfIssen komentáře u knih

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Krimi příběhy téměř nečtu, ale tento mě absolutně pohltil a knihu jsem přečetl prakticky za několik hodin. Doporučil mi ji před lety kamarád a dobře udělal.

25.03.2022 5 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Když jsem začal tehdy od samého počátku jejího vycházení kupovat časopis Pevnost, zapamatoval jsem si tuto knihu z upoutávek v několika číslech. Až dnes, po mnoha letech, jsem se ke knize konečně dostal a ničeho nelituji, snad jen toho, že jsem si ji nepřečetl dříve a prozatím ji nevlastním v papírové podobě. Po vcelku bleskurychlém přečtení (knihu zkrátka nebylo možné přestat byť jen na chvíli číst :-D) jsem ihned vlítl na Databázi a po udělení plného počtu hvězd taky přečetl všechny komentáře, abych se v ničem neopakoval. Superlativy se to jen hemží a mně nezbývá než rozdat souhlasící palce a knihu přesunout taky do Doporučených. Naprostá pecka, strhující příběh na pozadí historických reálií 4. století na našem území !!!

18.02.2022 5 z 5

Beránek Beránek Petr Poulík

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tato kniha mě nudila, a to se mi často nestává... Zapůjčil mi ji kamarád spolu s knihou Covidiáni od stejného autora. Covidiáni jsou jakožto vize budoucnosti opravdu čitelný román, ale Beránek, coby jakýsi nepřímý předchůdce Covidiánů (pouze co se týče několika stejných postav, nikoli příběhu) je rozvláčný především v každé kapitole nekonečným popisem pocitů a emocí. Další hvězdu srážím kvůli biblickým žvástům (citátům z Bible) napěchovaných vrchovatě mezi popisy oněch emocionálních pocitů.

07.02.2022 1 z 5

Covidiáni Covidiáni Petr Poulík

Ikdyž jde o vcelku konstruktivní nahlédnutí do jedné z přemnohých nedalekých budoucích realit, o které lze přemýšlet, vrchovatě mně v knize obtěžovaly citáty z odpadní "knihy knih" - Bible.

04.02.2022 4 z 5

Holocaust pod lupou Holocaust pod lupou Germar Rudolf

Myslím, že všichni 3 uživatelé, kteří okomentovali knihu přede mnou, vystihli popis důkladně. Knihu jsem dal do doporučených, protože ji doporučuji především všem těm, kteří skálopevně brojí za největší lež 20. století. Zapomeňte na vše, co vám o "holokaustu" napovídali ve škole, kolemjdoucí, známí, rodina , přátelé a především televize a stovky knih, tak skvěle prodávaných, protože jsou plné vymyšleného bestiálního utrpení druhých, o kterém se přece tak dobře čte, s mrazem, který přejíždí po zádech a se zježenými vlasy hrůzou... Detailně psaná kniha, detailněji to snad už ani nešlo a to nemám na mysli pouze logické a nevyvratitelné důkazy jako takové, ale i vyčerpávající vědecké teze a vysvětlení.

31.01.2022 4 z 5

Největší podvod 20. století Největší podvod 20. století Liebmar Bausch

Kdo nevěří nebo nechce věřit, ať tam běží, přesněji řečeno přečte si tuto nepříliš silnou, ale pravdivými fakty a nespornými důkazy natřískanou knížku. Popravdě řečeno, divím se lidem, kteří ještě v dnešní době opravdu věří "všemocným" USA, že na Měsíci byli a dokonce nám lžou, že se chystají v dohledné době na Mars...

30.09.2021 5 z 5

Znamení zla: Utajené dějiny nacismu Znamení zla: Utajené dějiny nacismu Aleš Česal

Skvělý autor, záhadolog, archeolog a historik Aleš Česal v této knize mapuje snad celou danou problematiku, a aby toho nebylo málo, sám přidává spoustu zajímavých informací, příběhů a faktů, které s tímto souvisejí a nejsou rozhodně tolik známé a rozšířené. Kniha je psána nesmírně čtivě a ikdyž se o dané věci dlouho zajímám, dozvěděl jsem se nejednu novou věc. Určitě je kniha pro podobně zaměřené jedince nedílnou součástí knihovny a skvěle doplňuje i dřívě napsaná díla, jako jsou např. Okultní kořeny nacismu, Démon z jiného světa nebo Hitlerovi vizionáři. Za mě patří Aleši Česalovi obrovské díky za další výbornou knihu.

17.09.2021 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Příběh z postapokalyptického světa jaderného holokaustu dále nabírá na obrátkách a jelikož mě velice příjemně překvapil otevřeným koncem, bleskurychle (než bys řekl "jaderný holokaust") jsem sáhl po následujícím díle Rázová vlna :-)
...jednou budeme všichni Měnitelé...

25.08.2021 5 z 5

Štěchovický poklad – konec legend Štěchovický poklad – konec legend Jaroslav V. Mareš

Knihu jsem měl v plánu si pořídit ihned po té, co jsem během koronavirového lockdownu sledoval autorovy livestreamy na youtube, mnohdy se zatajeným dechem. Nejinak tomu bylo i během v podstatě bleskurychlého přečtení této úžasné knihy. Vše je logicky vysvětleno a vše do sebe logicky zapadá. Pokud vás zajímají záhady, tajemství a tajné projekty Třetí říše, určitě si knihu pořiďte. Velký přínos vidím ve spoustě obrazového materiálu obsaženého v knize, ať už se jedná o fotografie, nákresy, mapy apod. Troufám si říct, že pan Jaroslav V. Mareš napsal nejlepší knihu na dané téma.

24.08.2021 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Jsem moc rád, že jako další post-apo román k počtení jsem vybral sérii SPAD. Po velmi rychlém přečtení se těším na další knihu v této Kotletově sérii: Poločas Rozpadu.

12.08.2021 4 z 5

Tajemství run Tajemství run Guido von List

Guido von List je hodně opomíjený znalec run, germánského mysticismu a tradice. Určitě není kniha určená těm, kteří o runách dosud nic nečetli, ale těm, kteří už se runologii věnují déle.

06.05.2021 4 z 5

Agartha – ztracená podzemní říše Agartha – ztracená podzemní říše Alec Maclellan

Kniha hodnotná především tím, že je jakýmsi sborníkem svědectví a teorií o podzemních světech, tunelech a říších. Moc zajímavé téma pro milovníky záhad a podzemí vůbec. Odkazuje na velkou spoustu podobné literatury i badatelů v tomto oboru.

05.05.2021 4 z 5

Černý řád Černý řád James Paul Czajkowski

Mistrovské strhující dílo. Nic jiného není, co bych dodal.

10.03.2021 5 z 5

Vikingové Vikingové Holger Erik Arbman

Další nezbytná kniha v knihovně každého milovníka a badatele vikinské doby. Jsem moc rád, že ji mám, je velice přínosná a i přes své malé rozměry nabitá informacemi.

04.02.2021 5 z 5

Velké tajnosti Velké tajnosti Arnošt Vašíček

Bylo mi velkou ctí konečně potkat pana Arnošta Vašíčka na jeho výborné přednášce k této knize, ve které doplňuje nové skutečnosti k již několik let zkoumaným záhadám. Samozřejmě bylo také skvělé udělat si s autorem fotku, nechat si podepsat knihy a prohodit s ním pár slov.

06.04.2020 5 z 5

Griffinův příběh Griffinův příběh Steven Gould

V anotaci knihy je uvedeno, že Griffin se umí teleportovat v prostoru i čase. To ale není pravda, umí se teleportovat pouze v prostoru. Filmové zpracování je jakousi syntézou této knihy a knihy Jumper, které na sebe ale nenavazují a každá stojí jako samostatný příběh. Nicméně další opravdová teleportační senzace.

02.02.2020 5 z 5

Jumper Jumper Steven Gould

Pokud by se mě někdo zeptal na bombastickou sci-fi v reáliích běžného života, určitě mu doporučím tuto skvělou pecku.

23.01.2020 5 z 5

Tunguzský meteorit. Záhada na víc než jedno století Tunguzský meteorit. Záhada na víc než jedno století Jan A. Novák

Pravděpodobně nejlepší u nás dostupná kniha zabývající se Tunguzskou událostí a příbuznými tématy.

06.01.2020 5 z 5

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Jak už mnozí poznamenali v komentářích, Tolkien a Středozemě není jen Hobit a Pán prstenů, ale především příběhy Prvního a Druhého věku. Dle mého názoru, nebýt výborného filmového zpracování Hobita a Pána prstenů od Petera Jacksona, spousta lidí by o tyto knihy ani nezavadila. Proto mi příjde pravděpodobný fakt, že vlivem prozatimního nezfilmování (a myslím si, že i nereálného) příběhů Prvního, Druhého a z velké části i Třetího věku tito lidé, když už se do četby na krátkou dobu pustí, mají tyto knihy jako rozvláčné, nudné a obsáhlé knihy historie čehosi, kde neexistuje Aragorn, Frodo, Eowyn apod. Tímto komentářem mám na mysli jak zmiňovaný titul Nedokončené příběhy, tak Silmarilion a Húrinovi děti. Stejně tak pro "skalní fanoušky" zfilmované verze dopadne i Pád Gondolinu a Beren a Lúthien. Jsem moc rád, že jsem velkým obdivovatelem Tolkienových děl a mohu tak nahlížet do historií a příběhů úžasných světů.

19.11.2019 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nemám s čím srovnávat, je to první postapo román, co jsem četl, mám nainstalovanou i hru, ale ještě jsem se k ní pořádně nedostal. Příběh, ve kterém by se dala podzemní atmosféra beznaděje krájet, mě bavil a třeba si následně přečtu i obě pokračování. Á propós - Až uvidíte výbuch atomové bomby, dobře se dívejte, protože to bude poslední věc, kterou uvidíte, a navíc, proč se už dnes zajímat o to, jak přežít takovou katastrofu, když už stejně není pro co dále žít. Tato kniha život po jaderné válce autenticky popisuje, asi proto se mi tolik líbila.

09.09.2019 4 z 5