Vikingové

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Syntetická práce o dějinách a kultuře Vikingů je pokusem o nový komplexní pohled na tuto látku. Autor knihy, svého času profesor skandinávské archeologie na universitě v Lundu, náleží k předním osobnostem dnešní archeologie a je jedním z nejzasvěcenějších znalců vikinského období. Jeho výklad je doplněn množstvím kresebného a fotografického materiálu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70567/vikingove-87d-70567.jpg 3.614
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Mladá fronta
Orig. název:

The Vikings (1961)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vikingové

Přidat komentář
tomas6071
04.08.2018

Kniha je veľmi zaujímavá a poučná. Je písaná archeológom Arbmanom a vedeckým štýlom, čo mne osobne nevadí a bol som veľmi rád za sprostredkovanie faktov a rôznych hypotéz, problémov s niektorými teóriami a pod. Veľmi pozitívne hodnotím dodatok od československého historika/archeológa, ktorý doplnil poznatky o výskumoch a nálezoch spájaných s vikingmi v strednej a východnej Európe, teda aj na našom území.

Eicherik
03.07.2016

V této knize je kromě samotného obsahu zajímavý i poměrně rozsáhlý doslov, který je ovlivněn dobou, v které kniha u nás vyšla, a to dobou rozdělené Evropy. V doslovu jde hlavně o rozpor mezi normanisty a antinormanisty (zajímavá slova). V tomto sporu jde o severogermánský vliv na země tehdy východního bloku. Pojednává z části o naší zemi, ale hlavně o Rusku a podílu severogermánského živlu na jeho vzniku.


Štítky

Vikingové švédská literatura

Autor knihy

Holger Erik Arbman
švédská, 1904 - 1968

Podobné knihy

Kniha Vikingové je:

v Přečtených23x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce21x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit7x