Wojta777 Wojta777 komentáře u knih

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Fakt super knížka. Očekával jsem nudu, protože to byla povinná četba, ale byla fantastická. Skvělé pohádky pro každou generaci. Vřele doporučuji.

11.01.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Velmi zajímavé literární dílo pojednávající o mnoha aspektech lidské chuti po moci. Až na to, že Matku přírodu nelze ovládat.
Ať chcete nebo ne vždy vás dožene. A tato kniha toho není výjimkou.
Příběh byl vskutku strhující. Díky svému literarnímu žánru a nízkému počtu stránek se kniha lehce čte. Dopomáhá tomu i fakt, že pan Čapek napsal knihu srozumitelným jazykem oproti dalším dramatikům.
Dílo přináší spoustu ponaučení a skrytých poselství, kterými bychom se měli držet, pokud chceme jak lidstvo růst a přežít.
Přes všechnu chválu musím i uznat, že se zde najde i nějaký ten nedostatek. A to pomalejší začátek a potřeba se do knihy začít a kompletně ponořit.
Knihu však hodnotím kladně. Rozhodně si v blízké době přečtu i další díla od pana Čapka.
75%

15.04.2020 4 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Tak tohle byla jedna velká emocionální jízda. Za mě nejlepší díl zatím. Spousta akce, napětí a TY klíče. Celá tahle komiksová série je o klíčích, ale zde dostali zatím nejvíce prostoru a to podle mě dělá zatím nejlepší díl této série. Vřele doporučuji a hodnotím 5 temnými hvězdičkami.

28.10.2018 5 z 5

Abys byl spasen, musíš hřešit Abys byl spasen, musíš hřešit Jason Aaron

Po předešlém díle se tempo opět vrací spolu s dalšími typickými znaky Skalpů a je to vynikající. Emoce vyplavou na povrch a boj začíná. Staré křivdy, nové křivdy, všechny se dávají do pohybu a nikdo neví, komu může věřit. Postavy čekají zkoušky, z kterých nemusí někdo vyjít živý. Po přečtení jsem zcela navnazen na poslední dva díly. A jedno mohu říci už teď a to že finále bude velkolepé.
8. díl hodnotím maximálním počtem skalpovaných hvězdiček.

28.12.2019 5 z 5

Thanos se vrací Thanos se vrací Jeff Lemire

Jednoduchý a přitom komplexní příběh, k tomu skvělá kresba a neuvěřitelně výborné postavy. Vážně nechápu, jak se tohle všechno vešlo do první části.
Příběh je vcelku jednoduchý. Thanos umírá, a proto hledá odbornou pomoc. Dokonce navštíví i svého otce. A věřte mi, nebude to hezké rodinné znovushledání. Na druhém konci vesmíru Thane, syn Thanose dává dohromady skupinku válečníků, která se skládá z vesmírného šampióna Treca, kybernetické vražedkyni Nebuly a Thanosovo bratra Erose a.k.a Starfoxe a má za úkol zabít samotného Šíleného Titána. A tohle nebude už vůbec hezké shledání.
Kresba se mi neuvěřitelně líbila. Krásně si hrála s barvami. Dobře balancovala temné a světlé barvy. Každá stránka Vás pohltí do příběhu a nepustí.
Postavy jsou velmi zajímavé a dynamické. Máme zde Thanea, který toho vcelku dost potatil, poté Treca, který se výživá v bojování a slávě, stejně to má tak i Nebula. A Eros? Ten prostě chce pomoci svému synovci. Máme zde i Smrt, která jako vždy využívá ostatní, aby dosáhla svého. A naposledy tu máme hlavní postavu komiksu a to Thanose. Ten je zde více bojechtivější, brutálnější a zuřivější, než kdy předtím. Všechny postavy jsem si velice oblíbil, a proto když přišel jeden nejmenovaný zvrat, tak jsem byl dosti překvapen.
Když bych to shrnul, na komiksu jsem nenašel ani žďobililínek negativa. Už se těším na druhou část, která tenhle příběh dovrší.
Dávám 5 titánních hvězdiček.

20.04.2019 5 z 5

Poslední dny magie Poslední dny magie James Robinson

Tak tohle mě giganticky překvapilo. Jelikož se mi první díl moc nelíbil, tak jsem neměl žádná očekávání. Myslel jsem si, že mě to zase nebude bavit číst, ale jak jsem se spletl. Druhý díl byl velice čtivý. Nevím proč, ale najednou mi kresba velice sedla a já se kochal grandiózníma soubojema mezi čaroději (a čarodějky) a Empirikulu. Děj byl vážně napínavý, postavy sympatické a nápady velice kreativní. Celý komiks byl velice dynamický, jelikož se zde střídaly knížní žánry. V jednu chvíli jste měli thriller, potom najednou dobrodružství ve stylu Indiana Jones a pak temný horror s prvky depresí. Celkově mě komiks příšerně bavil a pokud bude pokračování, tak si ho ihned přečtu. Dávám 5 magických hvězdiček.

27.01.2019 5 z 5

Umřít s úsměvem Umřít s úsměvem James Palmiotti

Musím říct, že jsem čekal, že to bude strašný, jelikož většina lidí to říká, ale vážně mě překvapilo.

První příběh o zombie apokalypse se mi velice líbil, jelikož bylo vtipné vidět, že zombie apokalypsa vznikla z hot dogu z emzáka.

Druhý příběh byl kratší, ale také se mi velice líbil. Takový James Bond s nadupanýma hláškama.

A třetí příběh se mi také líbil, jen konec se mi zdál nedokončený. Ale to, že se z Harley stane punková hvězda, aby pak infiltrovala základnu padouchů a našla důkazy, kvůli smrti jejího oblíbeného pošťáka, se mi velice líbilo.

07.08.2018 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Povinná četba. Bál jsem, že mě to nebude bavit. A je to pravda? No, je i není. Když opomenu zdlouhavé a nudné monology, tak mě to bavilo.
Avšak co mi vážně ztížilo čtení, byl archaicky podaný jazyk, kterým je dílo napsané. Nato, že kniha má okolo 80 stránek, tak se dlouze čte, až to člověka ukolébává.
Ale abych nebyl jen negativní, tak příběh je hezký. Teda podle vašeho úhlu pohledu.
Je to tragédie, co byste očekávali. Avšak příběh je krásný. Závěr je šokující a mnohdy jsem se cítil, jako bych koukal na Hru o trůny, podle toho počtu úmrtí.
Hamlet není rozhodně špatné dílo, ale k dokonalosti mu toho spoustu chybí.
50%

15.04.2020 2 z 5

Rezervace v rytmu blues Rezervace v rytmu blues Jason Aaron

Tento díl Skalpů dosti vybočuje z předem daného tempa předešlých dílů, protože i přes svůj počet stran, který obsahuje, se zde ,,prakticky" nic nestane. Dávám do uvozovek prakticky, jelikož má to dopad na postavy a na prostředí kolem nich, ale jinak žádné velkolepé zvraty se neuskutečňují. Což se může zdát jako mínus, díky tomu, že se pak děj zvolní a přestane obsahovat svojí obvyklou atmosféru s dalšími skalpovskými aspekty.
I přes tuto ne úplně výtku je díl záživný a navnadí nás na další díl.
7. díl Skalpů hodnotím kladně i přes své pomalé tempo, proto dávám 4 skalpované hvězdičky.

28.12.2019 4 z 5

Hejna běsů Hejna běsů Cullen Bunn

Výborný děj, který neskutečně ,,odcípá" k tomu krásně ponurá kresba a hustá temná atmosféra, z které mrazí na zádech.
Příběh vypráví o holce jménem Ema, která je reinkarnací zlovolné čarodějnice Hester. Jakmile Ema dovrší osmnáctých narozenin začnou se projevovat příznaky magie, která jí proudí v žilách. Když si toho její tatík všimne, tak svolá lidi z Harrow County, ti už před 18 lety slíbili, že reinkarnaci Hester najdou a zabíjí stejně jako ji.
Tímto začíná spuboj o holý život. Ale naštěstí má přátele, kteří ji v tomto vypomůžou. Zůstane z Emy hodné děvče, která má magické schopnosti nebo se z stane stejná krutá bytost jako Hester...
Komiks se mi neskutečně líbil, už kvůli originalitě scénáře nebo neskutečně krásné, ale přitom temné kresbě.
Hodnotím 5 běsnícími hvězdičkami.

20.08.2019 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Fantastické. Vážně fantastické.
Kniha se mi neuvěřitelně líbila a po přečtení jsem lačnil po druhém díle. Žánr LitRPG se mi příšerně zalíbil a určitě si přečtu nějakou další knihu s tímto žánrem.
Příběh je celkem jednoduchý. Mahan (hlavní hrdina) je nechtěně uvězněn ve virtuálním světě jménem Barliona, přesněji řečeno v měděném dole Pryke, kde si musí odpykat svůj trest kopáním rudy. Avšak Mahan dostane tu nejhorší možnou třídu a to šamana (později změní názor) a ještě k tomu má profesi klenotníka, která není zrovna moc oblíbená profese ve světě Barliony. Později se do příběhu připlétají jiná nebezpečí. Třeba nepřátelští hráči, nebezpečná monstra či velmi těžké úkoly.
Autorův styl psaní se mi velice líbil. Děj utíkal mílovými kroky, díky čtivému stylu psaní.
Hlavní postava Mahan je sympatická, chytrá a vtipná. Teď asi patří k mým nejoblíbenějším postavám knih.
Celkově se mi kniha neskutečně líbila a už ,,dychtím" po dalším díle. Hodnotím 5 virtuálními hvězdičkami.

15.03.2019 5 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Já.... nemám vůbec co dodat. Tak krásné ukončení této výborné hexalogie. Vůbec se nechci srovnat s tím, že to skončilo, ale musím. Takhle mají vypadat správná finále.
Děj byl opět úžasný. Konečná velká bitva dobra proti zlu. Všichni na pokraji svých sil. Velké ztráty na životech. A tolik zvratů. A ten finální, ten je teda.
Kresba byla nádherná jako vždycky. Velká chvála Gabrielovi, který kreslil celou tuhle sérii a nikdy neměl slabou chvilku, která by šla vidět na jeho kresbě.
Postavy ukázali své nejtemnější chvilky, ale také nejstatečnější. Obzlášť hlavní postavy, které se zachovaly, jakožto opravdoví hrdinové.
Všichni si prošli peklem. Spousta z nich to nezvládla, ale někteří ano.
Dále už nevím, co dodat. S těžkým srdcem se loučím s touto sérií, která toho ve mně nechala spoustu.
Sbohem Zámku a klíči. Nechť se někdy znovu setkáme. Dávám 5 zamčených hvězdiček.

03.03.2019 5 z 5

Kapsy Kapsy Jonáš Ledecký

Všechna má očekávání se naplnila. Dokonce i lepší než jsem očekával. Český autor a takové veledílo. Bože. Výborný komiks. Uuuuuf.... dobrý už jsem se uklidnil. Musím pochválit jak Karla Čapka, tak i Jonáš Ledeckého. Dát příběhy z knížky do komiksu zvládl na jedničku s hvězdičkou třikrát podtrženou. Není tu ani jeden příběh u jakého bych se nudil. Vážně už nevím, co k tomu dodat. Český masterpiece, proto dávám 5 (dal bych 6, ale nemůžu :'( ) čapkovských hvězdiček.

17.01.2019 5 z 5

Skrytá hrozba Skrytá hrozba Maggie Stiefvater

Za mě slabší než první díl. První polovina knihy je dosti ukecaná a dalo by se říci nudná. A ještě bych chtěl podotknout, že nějaké postavy se zde chovají nelogicky. Ale tímto končí všechny negativa na téhle suprové knížce. Druhá polovina knihy je napínavá, plná akce a velikých zvratů. Někdy to jsou malé zvraty, ale občas i velké, zajímavé a nečekané. Hodně se zde rozvíjí vztahy mezi jednotlivými postavami a seznamujeme se s novými hodnými i zlými postavami. Když to shrnu, tak kniha je dobrá, ale trpí střídáním autorů. Hodnotím 4 spirituálními hvězdičkami.

05.12.2018 4 z 5

Zatni pěsti Zatni pěsti Jason Aaron

Tak tohle se semlelo nějak moc rychle. Doslova celý komiks je protkán zvraty. Nevěděl jsem, kde mi hlava stojí. Jakmile se stal jeden zvrat, tak v zápětí ho vystřídal další. Může to znít špatně, ale vůbec není. Akční, brutální, surový. Staré dobré Skalpy, ale je všeho dvojnásobná porce.
Zbývá jeden díl. Jdeme do finále!
Hodnotím 5 skalpovanými hvězdičkami.

07.02.2020 5 z 5

Na západ od pekla Na západ od pekla Ed Brubaker

Tak tohle mě dostalo. Přečetl jsem během chvilky. Fůha.
No nic, konec otálení, jde se hodnotit.
Celá série Fatale je neuvěřitelně atmosférická. Mráz, nevolnost a strach z neznáma. To vše jde cítit, když se člověk začte. Po celou dobu čtení člověk neví pořádně, co se děje a jak se zodpoví taková spousta otázek. Ale nečekaně odpovědi nepřichází. Respektive po troškách. A já to žeru. Po celou dobu čtení jsem se nehnul a hltal vše, co mi příběh nabízel.
Příběh je zahalený temnotou a neznámem. Kult uctívající chapadýlkovitého boha (jasná inspirace H.P. Lovecraftem) se za každou cenu snaží dostat Josephine (a další ženy, které jsou až nebezpečně podobné Jo), která v tom všem má stejný zmatek jako my čtenáři.
Kresba je surová. Temná. Sytá. Nabízející ohavnosti i krásu. Rozhodně se hodí k příběhu.
Fatale se stává jednou z mých nejoblíbenějších hororových komiksových sérií vůbec. Hodnotím 5 chapadlovitými hvězdičkami.

31.01.2020 5 z 5

Black Mantova pomsta Black Mantova pomsta Dan Abnett

Aquaman, asi nejméně známý člen Ligy spravedlnosti, a přesto ten nejzajímavější. Dobře, ještě tu máme Batmana, ale pššt!
Arthur Curry neboli Aquaman čelí obrovské výzvě a to zamezit konflikt mezi Atlantidou a Amerikou. K tomu se do hry přidává tajemná organizace N.E.M.O., která je větším nebezpečím, než se na poprvé zdá. K moci této organizace se dostává Black Manta, zapřísáhlý odpůrce Arthura, takže se ho snaží zbavit jakýmikoliv prostředky.
Komiks obsahuje 2 příběhové linky a to Arthurovu a Meřinu. Linka Mery, xebelské snoubenky Arthura, je bohužel nezáživná a plná prázdnými dialogy o konci světa a dalšími velkými hrozbami, které čekají svět pokud si Mera vezme Arthura za muže.
Zato linka Aquamana (a Black Manty) je plná napětí a akce. Je to souboj dvou geniálních vojevůdců a ještě dvou mocností s velikým arsenálem ničivých zbraní, které jestli se střetnou, tak se stanou zhoubou Země.
2. díl Aquamana ze Znovuzrození hrdinů DC se mi líbil, ale ne natolik, abych mu dal maximální počet hvězdiček. Díky své občasné banalitě a pár prázdným příběhovým místům si zasluhuje 4 podmořské hvězdičky.

28.12.2019 4 z 5

Hryzání ve vnitřnostech Hryzání ve vnitřnostech Jason Aaron

Drsné, vulgární, brutální, nic pro křehké povahy, takové jsou SKALPY. A přesně tohle na nich miluji. S ničím se nemažou, podobně jako Hra o trůny. Máte někoho rádi, tak přesně tu postavou zabijou nebo ještě hůř jí zmrzačí k nepoznání.
Příběh u takovýchto sérií je zbytečné popisovat, jelikož vám vše řekne anotace. Jednoduše řečeno je dokonalý. Stejně dokonalá je i kresba, která ve vás vyvolá opravdu ošklivé až hnusné emoce, které se vám to zalíbí. Atmosféra je ponurá a depresivní. No a postavy? Ty jsou výborně vykreslené, a každá z nich má svůj příběh, díky kterému se vám buď postavy zalíbí či je budete nesnášet do morku kostí. Prostě a jednoduše si tuto sérii nesmíte nechat ujít.
Hodnotím 5 oskalpovanými hvězdičkami.

22.07.2019 5 z 5

Tokijský ghúl 7 Tokijský ghúl 7 Sui Išida (p)

Joooooo. Tohle je ono. Tenhle díl je tak krvavý, tak šílený, že dokonce ani Kaneki z něho nevyjde bez újmy. Do tohohle svazku vše byla procházka růžovým sadem. Tady přijde ten masakr, ten guilty pleasure.
Děj hned navazuje na konec šestého svazku.
Zde Jamori začne mučit Kanekiho a to ho změní navždy. V samý moment i Holubice z ÚPG napadnou 11. okresek, kde je uvězněný Kaneki klanem Aogiri. Vše jde dobře, dokud se nestřetnou s dávným mocným ghúlem...
Kresba je stejná jako vždy. Líbí se mi, ale mám neustálý problém se zorientovat v akčních sekvencích.
Hodně se zde pracuje s psychikou postav. Obzvláště s Kanekiho. Který se navždy změní. A tím myslím fakt hodně změní.
Celkově se mi svazek hrozně líbil, proto dávám 5 tokijských hvězdiček.

04.04.2019 5 z 5

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

Čekal jsem málo, dostal jsem mnoho. Doopravdy jsem čekal, že mě Kingovo psaní nebude bavit, ale vážně jsem se spletl. Komiks mě bavil od začátku do konce. Nebýt únavy přečetl bych ho za jeden den.
Příběh pojednává o Batmanovi, kterého při sebevražedný misi zachrání záhadná dvojice superhrdinů. Jmenujou se Gotham a Gotham Girl. Batman se s nimi spojí a společně pomáhají lidem Gothamu. Avšak na scénu přijde záhadný padouch, který vše podkope a díky tomu se tato aliance rozpadne. Dál nebudu nic spoilerovat.
Kresba je mainstreamová. Což není nic špatného. Osobně se mi tato kresba vážně líbí a hezky se na ni dívá.
Postavy jsou fantastické. Jak Batman, tak Gotham a Gotham Girl. Dokonce zde máme i Duka, který funguje jako sidekick pro Batmana.
Komiks se mi opravdu líbil a už se těším, co dalšího má pro nás přichystaného autor.
Komisku dávám 5 netopýřích hvězdiček.

04.04.2019 5 z 5