wir wir komentáře u knih

Dneska žijeme Dneska žijeme Emmanuelle Pirotte

Dovoluji si nesouhlasit s označením uvedeným na přebalu knihy “strhující příběh “.Tím nemohu říci, že námět knihy nebyl zajímavý, ale pravděpodobně autorův styl psaní mi nesedl natolik, aby mě strhl ...

10.03.2020

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Není potřeba sáhodlouhé popisy. “Flanaganovy pohádky pro dospělé”. Po sérii HU přišlo na řadu bratrstvo.-)

01.03.2020

Hlubiny Hlubiny Guillaume Néry

Pohled do světa člověka, který přemýšlí úplně jinak. Některé kapitoly jsem jen “prolítla”, ale kapitoly týkající se samotných ponorů jsem přečetla se zájmem.

09.02.2020

Noc Noc Bernard Minier

V některých pasážích možná zbytečně dlouhé, ale jinak knížka fajn, standard hodný tohoto autora.

12.09.2018

Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Není-li to nemožné: Životní příběh sira Nicholase Wintona Barbara Winton

Poučné, bylo více než fajn zjistit o tomto člověku mnohem více než, že jen: " to je ten, který zachránil 669 dětí".

08.04.2016 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Erich Maria Remarque (p)

Ke knize se pravidelně vracím, z tvorby autora má nejoblíbenější.

07.03.2016

Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání Zuzana Hubeňáková

Je to ta správná oddechovka, osobně mě více než samotné "story" bavily jednotlivé hlášky, kterých je v knize požehnaně. Myslím si, že se určitě objeví v blízké době v mé knihovně .-)

21.02.2016

Currahee! Currahee! Donald R. Burgett

Den po ustavení 101. divize zahrnul generál Lee do svého všeobecného rozkazu číslo jedna poselství, které se mělo stát proroctvím cti a slávy 101. divize. „101. divize nemá žádné dějiny, má však schůzku s osudem. Stejně jako první američtí pionýři, jejichž neporazitelná odvaha byla základním kamenem národa, i my jsem se rozešli s minulostí a jejich tradicemi a vyhlašujeme svůj nárok na budoucnost. Vzhledem k povaze našich zbraní a naší taktiky – obojí hodláme dokonale ovládnout – budeme nasazování v operacích dalekosáhlého vojenského významu a budeme obvykle povolávaní do tažení, která budou okamžitě a naléhavě nutná.“
Příslušnici 101. vzdušné výsadkové divize se na „schůzku s osudem“ dostavili a napsali svými činy historii, o které hovořil prvního dne existence divize generál Lee.

Snad jediná patetická "věta" v celé knize, která však odpovídá dle mého naturelu Američanů. Kniha je napsaná opravdu naturalisticky a bez jakýchkoliv příkras.

29.11.2015

Knih z období po”šoa” jsem zatím moc nečetla.Kniha nutí člověka přemýšlet o této části historie, což bez další znalosti nepůjde. Takže na příští rok mám vlastní čtenářskou výzvu .

25.12.2020

Kdo ví? Všeobecné otázky Kdo ví? Všeobecné otázky Sarah Hermanová

Některé kapitoly velmi zajímavé, některé člověk zná, některé pro mě nezajímavé. Celkově vzato, kniha si “prolitnutí” zaslouží.

02.06.2020

Postřehy z poslední řady Postřehy z poslední řady Neil Gaiman

Autorův styl psaní se nezapře ani v této knize. Leč některé kapitoly jsem přeskakovala, neb pro mě nikdy neznalosti dané knihy nebo autora byly nezajímavé.

22.02.2020

Propast času Propast času Roman Bureš

Neotřela myšlenka promíchání časových období vývoje planety a to jak "k mamutům", tak i do doby temna r. 2780 (+/-). Kniha má mnoho k zamyšlení z dnešní doby, tak i řadu úsměvných situací, kdy se např. Římané diví, co je to za cestu z jednoho kusu kamene a na co, tam jsou ty bílé pruhy :-) Je to tak skutečné, člověk si říká, že by tomu tak opravdu bylo, kdyby se, zde některý objevil ...

30.01.2017

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Za mě super, konec zase sice, jak začíná být zvykem u autora lehce přitažené a to hne několikrát, ale neodrazuje mě číst jeho knihy dál. Příjemná změna od série knih s Lincolnem R.

07.03.2016

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Kniha se dobře četla. Rozhodně se nebudu bránit si od autora přečíst další knihu .-)

19.12.2015

Nezlomený Nezlomený Laura Hillenbrand

Působivý příběh jednoho neobyčejného pána.

03.10.2015

Doporučuji jako fajn oddychvoku.

26.09.2015

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

K tomuto autorovi jsem se vrátila po nějaké době a do 400 stránky nezklamal, pak mi však přišly zvraty dosti přitažené, leč přečtení nelituji.

13.09.2015 3 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Četla jsem i Amerického snipera, což je de facto podbná knížka. Tato kniha mě však více pohlitila, díky absence nabubřelosti, tak podobnou amíkům. Respekt p. Stehlíkovi,

07.03.2015

Zvláštní a neotřelá myšlenka. Neříkám, že bych hltala děj jedním dechem, ale byla to fajn oddechovka, tkaže pokračuji i druhým dílem.

17.02.2015

Děti Jidášovy Děti Jidášovy Markus Heitz

Moje první kniha od tohoto autora a rozhodně nebude poslední.

15.02.2015 4 z 5