wielka wielka komentáře u knih

Atramentovo čierne srdce Atramentovo čierne srdce Robert Galbraith (p)

Na tento dlhy pribeh som bola velmi zvedava. Rowlingova ma zasa presvedcila, ze je skvela rozpravacka. Priniesla zaujimavy namet kresleneho serialu, online hry a od toho sa odvijalo vsetko ostatne. Nevyhla sa viacerym aktualnym temam "zivota" v online priestore na internete, sexualnemu obtazovaniu, rasizmu, ultrapravicovemu hnutiu, ableizmu a dalsim. Vzhladom na pocet stran prislucha knihe aj relativne vysoky pocet postav, ktore mali realnu identitu a dalsiu na internete. Miestami som sa stracala. Zaver sa mi zdal akysi rychlo ukonceny.
Zasa sme mohli sledovat aj sukromne zivoty Strika a Robin a ich vzajomny vztah. A... na dalsi vyvoj budeme zasa cakat do dalsej knihy :-)

28.10.2023 4 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Oddychovka v pravom zmysle slova... cele je to jedno klise, ale pisane z pohladu chlapa, s humorom, takze som sa vobec nenudila.

24.07.2023 3 z 5

Letný návrh Letný návrh Vi Keeland

Velmi prijemny pribeh, ale akoby som uz taky citala. Postavy vsak boli sympaticke, ich vzajomna komunikacia niekedy aj vtipna, vsetko v pohode. A dakujem za korekturu ;-)

22.04.2023 4 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Seria o Kathryn je trochu ina ako seria s Lincolnom. Autor ako keby pisal inym stylom, ale nic to nemeni na tom, ze aj v tychto knihach prichadza k prekvapivym zvratom, ktore citatel neocakava. Kniha ma bavila, postavu Kathryn mam rada, paci sa mi jej nadanie v kineziologii. A aby som nezabudla, v tejto knihe ma Deaver prekvapil tou romantickou liniou, ktora bola viac rozpisana, lebo vacsinou sa zmieni len tak okrajovo. A este viac ma prekvapil koniec tejto linie :-)

18.03.2023 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Nazov knihy ma zaujal hned v case, ako vysla. Dostala som sa k nej vsak az teraz. Cakala som, ze kniha bude ina, ako zvycajne citam. Rozpravacsky talent sa autorovi neda upriet. Aj tema ludi poznacenych minulostou ci traumami bola celkom zaujimava. Ale aby sa na tak malom priestore zislo tolko sociopatov, to uz bolo na mna prilis. Mattia mal evidentne poruchu autistickeho spektra, tak ten jeho odstup od ludi som dokazala pochopit. Alice ma vsak vytacala od zaciatku az do konca. Zakomplexovana chuderka vyhovarajuca sa na svoju nehodu, ktora sice asi aj chcela, ale aj tak nic nezmenila. Cudovala som sa, ze sa vobec odvazila znicit film z Violinej svadby. Preco nesla na terapiu? Pre mna vela veci nepochopitelnych... Poznam viacero traumatizovanych ludi po nehode, dokonca po pokuse o samovrazdu a snazia sa, su integrovani, spolocensky zijuci, sportujuci. Takze mam pocit, ze Alice sa vlastne na tu svoju nehodu z detstva skryvala, aby nemusela... nic.

27.02.2023 2 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Po predoslej autorkinej knihe som asi nebola prilis nadsena, lebo som si povedala, ze Lea citat nebudem. Po dlhsom case som vsak siahla po jej dalsich knihach a z nich som teda nadsena zostala. Tak som sa vratila k Leovi a zistila, ze keby som ju neprecitala, nic by sa nestalo. Celkovo namet nie je zly, povedala by som, ze celkom zaujimavy, ale ten styl pisania v tejto knihe na mna posobil mierne infantilne, ci pubertalne. Ja viem, je to fikcia, ale to "mam za sebou tazku minulost, nevyhnutne s dosledkom na psychiku, napriek tomu hups na Jakea hned po zoznameni", to je skratka pre mna neuveritelne. Nastastie vsak mame dalsie Miine knihy, vsak?

19.02.2023 3 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Spomedzi autorkinych knih ju hodnotim ako zaujimavu a napinavu. Pacili sa mi postavy a motiv spisovatelov.

07.10.2022 3 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Treti diel hodnotim ako najlepsi zo serie, ale aj tu je "ale". Ano, viem, do akej kategorie tato seria patri, napriek tomu si myslim, ze toho sexu mohla autorka trochu ubrat a trosku viac popracovat aj na nejakom deji a nie iba na tom, ci jej to urobi odpredu, odzadu alebo nejako inac.

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Po docitani celej serie tuto knihu hodnotim o chlp lesie ako prvu cast, ale aj tak nic moc. Vo svojej kategorii je fajn, su tam farbiste eroticke casti. Dej zasa nic moc. Za plus povazujem prostredie Japonska.

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Tato kniha ma pomerne vysoke hodnotenie, ale nie som si ista, preco. Prave som docitala poslednu knihu zo serie (vsetky pekne po sebe som citala) a ani za svet ai nemozem spomenut, o com tato kniha bola :-s Erotiky, ci skor porna tam bolo neurekom... no a mne chybal dej.

Ty nejsi moje spřízněná duše Ty nejsi moje spřízněná duše Ilsa Madden-Mills

Anoooo, Ilsina reputacia po prvej knihe je napravena, huraaaa.
Ale takto. Cela kniha je jedno velke klise, dej predvidatelny. Napriek tomu bola postava Giselle skvela, bavila ma, fandila som jej v jej praci, pisani, vykorculovavani z maminych nastrah... Tato kniha bola pre mna ovela dynamickejsia ako Ty nejsi muj Romeo. Nechybal tomu vtip a, samozrejme, ocakavane rozuzlenie. Fajn oddychovka.

20.08.2022 4 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Pekna kniha, trochu mysticka a prave to ma mierne iritovalo. Predosla kniha v serii bola podla mna ovela vydarenejsia.

10.06.2022 3 z 5

Sandy Sandy Melanie Moreland

Velmi pekne zavrsenie celej serie. Pribeh Sandy bol zaujimavy, bolo v nom vela veci na premyslanie. Osobne som vekovo trochu blizsie k chlapcom ako k Sandy, ale vela veci mi bolo blizkych. Co mi vsak prilis blizke nebolo, bol opis Jordana a jeho vykonov v posteli :-s

11.05.2022 4 z 5

Sliby chyby Sliby chyby Winter Renshaw

Napriek nizsiemu hodnoteniu knihy som jej dala sancu. Pribeh nie je zly, ale bolo to cele nejake neprepracovane, motiv fiktivneho kralovstva bol nie prilis uveritelny, konflikt som v podstate ani nepochopila a uz vobec nie konecne rozhodnutie princa - jedinacika. Bola to prilis velka fikcia na to, aby tato kniha mohla byt dobrou knihou.

24.02.2022 2 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Po prvej casti, s ktorou som sa trochu trapila a nevedela som sa dockat konca, som hned zacala s druhou castou. Tato cast bola pre mna citatelnejsia a rychlejsie to ubiehalo. Napriek tomu nemozem dat plny pocet hviezdiciek, lebo to bolo az prilis presladene no a epilog bol uz uplne ako karamel.
Seria BAM je ovela lepsia a ked uz ju spominam, KONTRAKT 2 JE DEJOVO ZASADENY AZ PO REIDOVI.

07.02.2022 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

(SPOILER) Vseobecne zaujimavy namet, dej rychlo plynul, postavy sympaticke, styl rozpravania citatelny. Cele zaujimave, napinave, s peknym koncom. Pekna trilogia.
ALE neviem, cim to bolo, mala som problem so sociopatom Lachlanom a trafenou Kierou. Vazne som nechapala Kieru, ako sa jedna inteligentna, vzdelana, rozhladena manazerka a majitelka podniku so zdravym rodinnym zazemim dokaze zamilovat do pana podsvetia, vydieraca a vraha v jednej osobe. A ako si so svojou moralkou dokazala ospravedlnit jeho zabijanie, podporovat ho a nakoniec si uzivat to, ze je sucastou tohto sveta a moze rozkazovat. Chore. Dalsia vec, co som nepochopila, on akoze vazne nedokazal inac sexovat, iba zozadu na stole a kmasat ju pri tom za vlasy? A vo vsetkych troch castiach posadnutost analnym kolikom ako priprava na jej prvy analny sex? Akoze to fakt?

11.01.2022 3 z 5

Zabuchnutá v knižnici Zabuchnutá v knižnici Kasie West

Tato kniha je podla mna presne pre pubertiacky. Presne tento styl som citala davno, pradavno, ked som chodila do zakladnej. Samozrejme, nebolo to take moderne, s mobilmi a pod. Ale tie myslienky a neistoty su stale rovnake. Ked som si spomenula na to svoje 'nastrocne' ja, tak som usudila, ze je to celkom prijemna kniha pre danu vekovu kategoriu.

07.01.2022 2 z 5

Vánoce po francouzsku Vánoce po francouzsku Fiona Valpy

S prvou polovicou knihy som mala trochu problem. Nekonecne ja-rozpravanie, nekonecne opisy okolia, myslienok hlavnej postavy, absencia dialogov... V druhej polovici konecne prisli aj dialogy. Je to o bolesti a uzdravovani sa. Zaver mi prisiel taky nejaky urychleny a skoda, ze nebol viac rozpisany. Nebola to zla kniha, ale pre mna malo dynamicka.

16.12.2021 4 z 5

Válka s láskou Válka s láskou Winter Renshaw

Rychle, bezne, nenapadite a rychlo ukoncene.

07.11.2021 2 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Celkom pekna kniha, celkom citatelna, obcas postavy prilis dumali az vydumali. Ale uplne ina ako knihy zo serie Bozsky ci Vasnivy a na to si akosi u autoriek neviem zvyknut.

16.08.2021 3 z 5