WEIL WEIL komentáře u knih

Jak Krakonoš s Trautenberkem vedli válku Jak Krakonoš s Trautenberkem vedli válku Marie Kubátová

Dobro vládne vždy nad zlem, to je pro hodně lidí přijatelné a oblíbené a pohádky a pověsti to umožňují realizovat.
Proč nás dobro hladí a zlo na nás spáchané zneklidňuje? U cizích nám to nevadí, ale zásah do osobního života je horší...

Krkonošské pohádky Krkonošské pohádky Marie Kubátová

Výborný nápad a provedení. Ne nadarmo se z televizního zpracování stal hit, který je stále hitem, ačkoli v seriálu vystupuje jen pět herců. Anče, Kuba, hajný (postavy lidové, až příliš dobrácké) a pak hlavní postavy spravedlivý Krakonoš a Trautenberk (obdařený všemi lidskými nectnostmi, a i když je za ně postupně trestán, tak se v něm obnovují a stále chce co nejvíc).

Chováme kozy Chováme kozy Helmut Kühnemann

K chovu se dá přistupovat lehkovážně, nebo zodpovědně. Tato kniha je, doufám, pro ty odpovědnější chovatele.

Zpráva o Jaroslavu Haškovi Zpráva o Jaroslavu Haškovi Radko Pytlík

Zpráv o Jaroslavu Haškovi není nikdy dost. Tedy těch zajímavých. A Radko Pytlík dovede o Jaroslavu Haškovi vždy moc pěkně vyprávět.

10.12.2011

Papež Benedikt XVI. v České republice Papež Benedikt XVI. v České republice Ludmila Martinková

Jedná se o fotopublikaci, přibližující nám tři dny papeže Benedikta XVI. v Česku.

08.12.2011 2 z 5

Velehrad Velehrad Rudolf Smahel

Jedná se o krásné fotografie o poutním místě Velehrad. Moc textu v knize k obrázkům není, jen ty nejstručnější údaje.

08.12.2011 3 z 5

Michael Douglas. Život a filmy Michael Douglas. Život a filmy Norbert Stresau

V knize je hodně informací o životě M. Douglese do roku 1992.
V knize řada fotografií M. Douglese a jeho nejbližších lidí.

08.12.2011 3 z 5

Marxismus o státu Marxismus o státu Vladimír Iljič Lenin (p)

Diktatura proletariátu = diktatura lidských mas, tedy dělníků, rolníků a těch nejpočetnější skupiny pracujících.
Jistěže odpor proti vrchnosti, která je vždy menší než davy obyčejných lidí musel být obzvláště po I. světové válce válce silný, a tak si lidstvo prošlo nejbouřlivějším stoletím v dějinách, a tím je století 20.
A socialismus byl jedním z režimů, který měl v merku šlechetné ideály, ale ideály se snadno napíší, ale je nemožné je reálně uskutečnit.
To se proto nepovedlo žádnému režimu.

04.12.2011

Odysseus Odysseus James Joyce

Ve srovnání třeba s Francem Kafkou nejde o mystické psaní.
Čte se to dobře, ale jen po částech, a taky je to kniha, která mě dosud nikdy moc nevtáhla do děje.

Zajímavostí asi je, že autor se nedívá nikdy dopředu, tedy do budoucna. Jen se zabývá tím co bylo a je.

04.12.2011 4 z 5

Portrét umělce v jinošských letech Portrét umělce v jinošských letech James Joyce

Nejvíc mě "vyděsila" ta pasáž o pekle a jak se tam žije.

04.12.2011 5 z 5

Klub zneuznaných mužů Klub zneuznaných mužů Gilbert Keith Chesterton

Všichni chlapci, co jsou v těchto povídkách prožili zajímavé životy, které nikdy neprožije člověk, co se drží a žije jen jako "bílý límeček".

01.12.2011

Ohromné maličkosti / (Obrany) Ohromné maličkosti / (Obrany) Gilbert Keith Chesterton

Ano, jsem rád, že je to zde napsáno - do tohoto světa patříme i nepatříme.
Toho si asi tu a tam všimne u sebe každý, že je tu jen na návštěvě, a že s tím nic nenadělá. Ale taky se říká, že kdo si toho nevšimne, tak ten má život snadnější a pohodlnější.

01.12.2011

Tak ty už to máš, holčičko, spočítaný! Tak ty už to máš, holčičko, spočítaný! Zita Marinovová

Nikdo nemá nikdy nic dopředu spočítaný, může jen odhadovat.

Krásky a zvířata Krásky a zvířata Zita Marinovová

Bydlet v garsonce, splácet ji dvacet let, inu tomu se říká dobrá perspektiva.

Deník (všeho) schopné ženy Deník (všeho) schopné ženy Zita Marinovová

Ideální dárek pod stromeček?

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Kniha je to zdánlivě prostá, ale i nesmírně složitá.

Byl natočený skvělý desetidílný seriál, který ČT už dvakrát reprízovala.

Moje zlatá řemesla Moje zlatá řemesla Ivan Klíma

Kniha povídek o tom, jak autor střídal zaměstnání, když se nemohl živit jako učitel a spisovatel.

01.12.2011 2 z 5

Až teprve v dospělosti poznáme, jací jsme byli jako děti.
Tohle se říká, a jak už to bývá v něčem to platí, v něčem ne.
ano, základy pro život člověk získá v útlém věku, a záleží na lidech, co jsou mu nejbližší a na školce a pak škole a vyučujících a kolektivu, do kterého je vhozen.
Proto autor s nadhledem a úsměvně pohlíží na život a tato kniha je jeho nejúspěšnější.

01.12.2011

Úprava bytu: Řemeslné práce v bytě a v rodinném domku Úprava bytu: Řemeslné práce v bytě a v rodinném domku kolektiv autorů

Knihu ocení každý, kdo chce mít byt či rodinný domek plně funkční a nechce se spoléhat na nejistý um řemeslníků.

V knize je 906 obrázků a 59 tabulek.
Komu se to zdá málo, tak si může pořídit další podobné knihy.

29.11.2011

Vlastní dílna Vlastní dílna Jaroslav Pechlát

Tak jako z bible, tak i z této a podobných knih je možno čerpat vědomosti a převádět je do praxe neustále.

29.11.2011 4 z 5