Moje zlatá řemesla

Koupit

Kniha povídek, v nichž autor vypráví příběhy své i příběhy lidí, které potkává. Jeho „zlatá řemesla“ jsou buď klukovské sny stát se malířem (Malířská povídka) nebo strojvůdcem (Řidičská povídka), či skutečná zaměstnání, ke kterým je autor přiveden nucenou ztrátou svého řemesla spisovatelského (Archeologická, Posílkářská a Zeměměřičská povídka). V Pašerácké povídce se pašují knihy a myšlenky. Všechno, co Klíma vypráví, ho inspiruje ke vzpomínkám na příběhy minulé, k úvahám o smyslu věcí i dějů a zejména o pošetilosti „člověka inženýrského věku“, který rve přírodě jedno tajemství za druhým, a spěje tak k svému zániku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3250/big_moje-zlata-remesla-PVs-3250.png 4.157

Kniha Moje zlatá řemesla

Vesmich
dnes

Poprvé jsem knížku četla krátce po jejím vydání. Bylo to období, kdy jsme hltali texty rychlostí jeden denně, protože jsme stále nevěřili, že nám ta svoboda vydrží. Nakladatelé to viděli nejspíš podobně a tak rychle vycházelo, co najednou vyjít mohlo. Přečetla jsem si to po tolika letech znovu a s odstupem je ta výpověď ještě mnohem ilustrativnější!

martineden

Ivan Klíma přežil dětství v Terezíně, přežil i dobu totality. Povídky tedy psát umí, určitě doporučuji,

Crimble

Tohle Klíma vystihl takřka geniálně. Nepřetržitý sled absurdit z dob panování bolševika, každodenní pakárna a šikana. A hrdina přese všechno neztrácí vůli žít a užívat si drobných krás a radostí své existence. Vynikající dílo!

Lac
27.11.2020

Psycho sonda do duší žití za bolševika. Moc mě čtení bavilo, což jsem u soc. retra r. 1990 nečekal.

peliska85
18.04.2016

Moc příjemná kniha, která se moc dobře čte. Povídky obvykle nevyhledávám, ale tyto se mi moc líbily.

tlampač
04.01.2015

Zeměměřičská zažehla moji lásku k Železným horám a kousíčku přilehlého Polabí.

yvett
27.05.2013

Krásné povídky, zejména Pašerácká a Malířská.

WEIL
01.12.2011

Kniha povídek o tom, jak autor střídal zaměstnání, když se nemohl živit jako učitel a spisovatel.