WEIL WEIL komentáře u knih

Egypt Egypt Robin Gauldie

Egypt, jedna z kolébek civilizace. Málokdo, kdo Egypt navštíví, tak si potom stěžuje, že prohloupil.

Houby Houby Thomas Laessoe

Atlas základních druhů hub, kterou rostou v našich klimatických podmínkách.

Unese mravenec nosorožce? Unese mravenec nosorožce? Bruno P. Kremer

Unese mravenec nosorožce? Tenhle název se zdá být jasně nesmyslný, ale autor moc asi dobře ví, proč na názvu knihy trval.

Velká barevná obrazová kuchařka Velká barevná obrazová kuchařka Jana Horecká

Nákladná kuchařka, podle níž může vařit široká veřejnost a bude snad i spokojená.

29.12.2011

Pomazánky a saláty - V kuchyni rychle a snadno Pomazánky a saláty - V kuchyni rychle a snadno Jana Horecká

Jak si udělat rychle pomazánku, když máme právě tak málo jídla v hlubokých horách? I na to autorka myslí a pár receptů i pro tuhle situaci v knize dává.

Jídla z masa Jídla z masa Jana Horecká

Maso je oblíbenou základní pochutinou pro hodně strávníků. Proto je jisté, že taková kuchařka nezůstane v knihkupectví bez povšimnutí.

Čínské recepty v české kuchyni Čínské recepty v české kuchyni Jana Horecká

Kdo si chce vytvořit večer čínských jídel ve své domácnosti, tak díky této kuchařce má příležitost.

Psychologie Romů Psychologie Romů Petr Bakalář

Pokud nahlédnout do rozdílné kultury, která žije v naší republice už několik století, Rómů. Autor se pokouší pochopit jejich společenské zvyky a jejich životní styl.

Vysavače - Umíte si vybrat? Vysavače - Umíte si vybrat? Jan Tůma

Není snadné z tak velké nabídky vysavačů vybrat právě ten, který se člověku hodí do domácnosti. Jan Tůma to ví, proto se touhle otázkou zabývá ve své knize.

Myčky – Umíte si vybrat? Myčky – Umíte si vybrat? Jan Tůma

Kniha už je dneska poněkud zastaralá, protože za těch šest let se už na trhu objevily nové myčky a sušičky, a bylo by zapotřebí tuto knihu o ně obohatit.

Oplocení Oplocení Jan Tůma

Oplotit si dobře a vkusně zahrádku, na to myslí většina zahrádkářů. Proto je dobře, že ten, kdo už s tím zkušenosti má, tak si je nenechává jen pro sebe, ale vydá je i knižně.

Povídky Povídky Pavel Kantorek

Autor si dělá často legraci tam, kde by to běžný čtenář jako já - nečekal.

Murphyho zákony pro ženichy Murphyho zákony pro ženichy Hana Primusová

Snad i následkem této knihy se trochu zvedne počet ženichů, i když nárůst je závislý počtu nevěst, což brzdí společenský optimismus.

28.12.2011

Jak se stát objevitelem - Příručka pro dobrodruhy Jak se stát objevitelem - Příručka pro dobrodruhy Dugald Steer

Lze i v dnešních časech něco nového objevovat? co se týče člověka samotného, tak třeba já něco objevuji každý den, ale taky ztrácím. Tak mi to připadá.
Ale objevit nový kontinent, či zapomenutý ráj na zemi, to se už dá asi jen ve fantaziích pisatelů dobrodružných knih, v reálném životě sotva.

Umění sbírat umění Umění sbírat umění Michael Třeštík

Dá se naučit jak sbírat umění? Já myslím, že nedá. Že si každý vybírá co mu vyhovuje, a že i v tomhle směru jsme dost rozdílní a každý dává přednost tomu, co mu vyhovuje víc.

28.12.2011

Větrání a klimatizace domů a bytů Větrání a klimatizace domů a bytů Jaroslav Dufka

Žít v dobře větraných prostorách je pro život člověka velmi důležité. Klimatizace je řešení, i když ne zrovna levné.

Hospodárné vytápění domů a bytů Hospodárné vytápění domů a bytů Jaroslav Dufka

Žít hospodárně, to je cílem každého přemýšlivého člověka. A otop v podmínkách, ve kterých žijeme, kde je sedm měsíců v roce chladno až mrazivo je zásahem do našich peněženek, proto osobně vítám každou knihu, kde naleznu návod, jak ušetřit za topení.

Vytápění domů a bytů Vytápění domů a bytů Jaroslav Dufka

Není to snadné najít úsporná opatření, jak topit levně. Návody ale existují, jenže ta pořizovací cena...

28.12.2011

Rozmnožování okrasných stromů a keřů Rozmnožování okrasných stromů a keřů Vilém Walter

Při rozmnožování okrasných stromů a keřů - obzvláště u některých druhů je to k úspěchu zapotřebí ocelových nervů a hodně trpělivosti.

26.12.2011

Umění vnímat umění: Guerilla writing about art Umění vnímat umění: Guerilla writing about art Michael Třeštík

Pěkné téma pro každého z nás, kdo se chce dovědět proč je uměním vnímat umění, a taky proč se takovým tématům někteří lidé věnují a jiné to za jejich života ani nenapadne...

26.12.2011