WEIL WEIL komentáře u knih

Vesele s Ondřejem Sekorou Vesele s Ondřejem Sekorou Ondřej Sekora

Kniha je určena nejen dětem a mládeži, ale každému, kdo má rád vyprávění a kresby O. Sekory.

31.12.2011

Hry a úkoly pro správné kluky Hry a úkoly pro správné kluky Romana Šíchová

Správní kluci pozor! Autorka pro vaši zábavu v této knize nachystala nejeden úkol, aby jste se dobře rozvíjeli.

Svatopluk Beneš - Být hercem Svatopluk Beneš - Být hercem Marie Valtrová

Skvělý herec - a to v několika režimech. Za první republiky, za Protektorátu Čechy a Morava, za CSR, za CSSR, za CSFR, za ČR.

Jeho konec moc hezký nebyl. Čtyři a půl roku byl v nemocnici pro dlouhodobě nemocné.

30.12.2011

Kuchařský fortelník aneb Abeceda dobrých rad, jak v kuchyni neprohrát Kuchařský fortelník aneb Abeceda dobrých rad, jak v kuchyni neprohrát Jaroslav Vašák

Málokdo chce v kuchyni prohrávat, takže pan kuchař se snaží nás dobře vyzbrojit pro vaření a to je od něho moc pěkné.

Masožravé rostliny Masožravé rostliny Zdeněk Ježek

Jestli si někdo myslí, že v této knize je i masožravá rostlina podobně velká jako ve filmu "Adéla ještě nevečeřela", tak by si ji skrz tento účel pořizoval zbytečně.
Prolistoval jsem ji a tak velká masožravá rostlina v ní není.

30.12.2011 3 z 5

Myslivecké touhy Myslivecké touhy Igor Mráz

Jako v každém oboru, tak i u myslivců mají jednotliví členové nejrůznější cíle, které by si rádi v životě splnili. Autor se zabývá ve své knize nepochybně právě těmito přáními, které někteří myslivci nahlas nikdy nevysloví. Autor knihy se o tom nebojí psát otevřeně se snahou být objektivní, i když ví, že pouze subjekt.

Pomazánky na každý den Pomazánky na každý den Miluška Králová

Autorka je filuta. Chce uspokojit každého strávníka, který má rád pomazánky a tak mu jich nabízí rovnou 365, aby každý den mohl mít jinou pomazánku, a nemohl si stěžovat, že jí stále jen deset- dvacet druhů.

Slovník bitev Slovník bitev Ian Vernon Hogg

Není snadné naučit se všechny základní bitvy, kterými lidstvo prošlo od svého vzniku.
Jejich výčet je mrazivý.
Tenhle slovník umožní zájemci o bitvy dovědět se víc, než kdyby jen žil a nečetl podobnou literaturu a tvrdil o sobě, že ví o bitvách hodně...

Pistole celého světa Pistole celého světa Ian Vernon Hogg

Asi žádný milovník zbraní, obzvláště pistolí, si nenechá ujít příležitost začíst se do knihy, která ukazuje fakta o vývoji a umu jednotlivých pistolí.

Závidím Závidím Jiří Datel Novotný

Text písně "Závidím" odpovídá rozpoložení, ve kterém se Jiří Grosmann nalézal těsně před tím, než zemřel.

Nejvíc ho měl jako parťáka i člověka rád Šimek. Spolu psali dobové povídky, dělali společně kabaret atd.
A co je reálné, oba zemřeli na podobný druh rakoviny, jen s tím rozdílem, že Jiří Grosmann zemřel velmi mlád.

Někdy si říkám, jak by se asi tihle lidé vyvíjeli, jako třeba J. Grosmann, nebo Václav Hrabě, či W.A. Mozart nebo J. Ježek, , kdyby jim bylo dopřáno žít déle.
Bohužel nakonec stejně skončím u smíru, tedy - je dobře, že tu byli a odvedli co odvedli, a některým z nás díky tomu přispěli do života svými kumštýřskými činy.

Ďábel z Vinohrad Ďábel z Vinohrad Jiří Datel Novotný

Jiří Šlitr uměl napsat text, uměl kreslit zábavné vtipy, uměl i zahrát na piano, měl šarm a byl by i dobrým hercem, pokud by nezemřel poměrně mlád.

30.12.2011

Léčivé stromy a keře podle bylináře Pavla 2 Léčivé stromy a keře podle bylináře Pavla 2 Pavel Váňa

Špičkových bylinkářů je v dnešní době málo. Důvodem asi je těžkost tohoto povolání, kterému se oddává tak málo lidí. Bylinář Pavel o tom ví víc, a snaží se lidem poradit, jak žít zdravěji a eliminovat různé neduhy, které se dříve či později v lidském životě objevují.

Učebnice angličtiny Učebnice angličtiny Milena Vodičková

Je jedno z které učebnice se učíme cizí jazyk, protože vzájemně se doplňují. Tuhle učebnici mám a jeden čas jsem se přes ni učil anglicky velmi často.

30.12.2011 5 z 5

Od šestky do devítky - Český jazyk stručně a přehledně Od šestky do devítky - Český jazyk stručně a přehledně Lucie Honsigová

Užitečná školní pomůcka pro děti na základní škole, ale i dospělé, co v některých hodinách jazyka českého chyběli, anebo se jim zatím nechtělo učit to, co jazyk český po svých občanech vyžaduje.

Technická zařízení budov v praxi Technická zařízení budov v praxi Jakub Vrána

Příručka pro stavaře, jak se naučit něčemu novému. Snad nikdo neočekává, že se podle této příručky naučí dobře kreslit a navrhovat různé stavby, ale jako pomocníček může posloužit začátečníkům i zkušenějším, co se zabývají stavebnictvím.

Slabikář dětských účesů Slabikář dětských účesů Blanka Hašková

Maminky chtějí, aby se jejich děti cítily dobře. A proto si je mohou podle této abecedy účesů pěkně načesávat, aby dobře reprezentovaly svoje matky. Pokud matka schází a je jen otec, tak i ten má příležitost využít tuto knihu a dítěti učesat vlasy tak, jak je v návodech této knihy.

Picasso – životopis Picasso – životopis Patrick O'Brian

Pozoruhodný osud velice zajímavého člověka, který se dožil skoro sto let.

29.12.2011

Obrazy aneb Proč je pro mě důležité malovat Obrazy aneb Proč je pro mě důležité malovat Karel Gott

O tom, že Karel Gott dříve maloval rád ví asi každý. Málokdo ale už asi ví, jak se k tomuhle ušlechtilému koníčku dostal, a jaké má názory na malování.

29.12.2011

Fyzika do dlaně pro střední školy Fyzika do dlaně pro střední školy Vladimír Lank

Základy fyziky jsou stále stejné, ale jsou přehlednější učebnice a méně přehledné. Inu každý autor má poněkud jiné pojetí, čímž ale neohrožuje základy fyziky.

29.12.2011

Angličtina - zlomte své věčné začátečnictví Angličtina - zlomte své věčné začátečnictví David Gruber

Naučit se dobře jakýkoli jazyk vyžaduje buď velký talent nebo velkou trpělivost. A na začátku je každá rada dobrá. Zde se autor pokouší oslovit ty žáky, kteří již delší dobu stagnují při učení se angličtiny. Sto rad není mnoho, ale aspoň něco.