WEIL WEIL komentáře u knih

Mayové: Poklady starobylých civilizací Mayové: Poklady starobylých civilizací Davide Domenici

Mayové v posledních dvou, třech letech zaplavily zaplavili svět informacemi o konci světa. tedy ne Mayové, ale novináři, umělci apod. Atak se vesele natočilo pár hraných filmů o konci naší civilizace v roce 2012, napsalo hodně knih a natočilo móc dokumentů.

Inu kdo mohl, ten se snažil vydělat na konci lidstva v roce 2012.
A vydělané peníze utrácí?
Asi ani ne.

03.01.2012

Čtení z písma Čtení z písma Taťána Katyš

Písmo je vynálezem lidí s nepříliš dlouhou tradicí. Tedy pokud koukneme na čas a uvědomíme si, že lidi dnešního druhu jsou zde maximálně pár tisíc let.

Určitě se z písma jedince dá hodně vypozorovat, a podobně i z jeho vět a odstavců, co napsal sám.

Pomazánky do každé rodiny Pomazánky do každé rodiny Jitka Höflerová

150 receptů, které udělají radost každému labužníkovi se zaměřením na pomazánky.

02.01.2012

Pračky a sušičky - Umíte si vybrat? Pračky a sušičky - Umíte si vybrat? Jan Tůma

Asi každý si přeje mít doma dobrou pračku, ždímačku, sušičku.

Ale která je ta nejlepší a nejlevnější a s nejdelší životností?

02.01.2012

Hmoždinky - moderní upevňovací technika Hmoždinky - moderní upevňovací technika Jan Tůma

Něco k ručních prací, které jsou v domácnosti zapotřebí.
Tentokrát jsou to hmoždinky. Autor zajisté vyčerpal všechny možnosti, které hmoždinky mohou poskytnout. Ale kolik stran na to potřeboval...

Jednání, diskurs, kritika Jednání, diskurs, kritika Marek Nohejl

Kniha je dobrá pro poznávání toho, co by měl člověk poznat, aspoň trochu, jak to rád činím já.

Vaříme v remosce Vaříme v remosce Karina Havlů

Mnozí domácí kuchaři už považují remosku za zastaralé zařízení, ale autorka se snaží oživit její význam pro kuchyň, a nehodlá se s jejím ústupem z kuchyňských potřeb jen tak smířit.

Roztomilá mláďata Roztomilá mláďata Jiřina Lockerová

Mláďata jsou roztomilá, dávají dospělým energii a děti se přes leporelo často rády učí poznávat zvířata, která mohou najít dneska už jen někde na statku či v ZOO.

Zvířátka na statku Zvířátka na statku Jiřina Lockerová

Pro nejmenší autorka připravila leporelo, kde se batolata naučí poznávat a rozeznávat základní zvířata, jejichž maso dospělí tak rádi konzumují.

Moje zvířátko Moje zvířátko Jiřina Lockerová

Dost dětí chce mít doma zvířátko. Ale jaké si vybrat? K tomu mu může napomoci tohle leporelo.

Na dvoře Na dvoře Jiřina Lockerová

Co vše mohli děti v dřívějších časech nalézt na dvorku za zvířata? Většinou užitková, ale někdy taky zvíře - společníka, či zvíře jako obranu statku (pes), nebo proti škůdcům (kočka domácí).

Příběhy s vůní pryskyřice Příběhy s vůní pryskyřice Igor Mráz

V lese jsou důležití a to jak návštěvníci lesa, tak i hajní, lesníci i myslivci? Ale co zvířata? Myslí si to taky?

České zpívající filmy České zpívající filmy Robert Rohál

Kniha o filmech, v kterých písničky zapadají do děje a dříve se takovým filmům říkalo - hudební film, později muzikálový.

Pavlův bylinářský vševěd Pavlův bylinářský vševěd Pavel Váňa

Slovo "vševěd" je třeba brát s rezervou. Vševěd neexistuje, protože není člověka na Zemi, co by věděl vše a ani taková kniha neexistuje. I když se to týká třeba jen bylinek.

Rady bylináře Pavla Rady bylináře Pavla Pavel Váňa

Dobrých rad, které směřují k zlepšení zdraví, není nikdy dost. A bylinkář Pavel Váňa to moc dobře ví a nenechává si to jen pro sebe.

02.01.2012

Léčivé stromy a keře podle bylináře Pavla 1 Léčivé stromy a keře podle bylináře Pavla 1 Pavel Váňa

Pavel Váňa to s lidmi myslí dobře. Prostřednictvím svých knih se snaží, aby lidé více porozuměli sobě díky poznávání bylinek, které mají na lidský organismus dobrý vliv.

Okrasná jezírka v zahradě Okrasná jezírka v zahradě Peter Stadelmann

Mít pěkné jezírko na zahradě dneska není jen snem horních desetitisíc, ale může ho mít prakticky každý. Tato kniha kormidluje nadšení nového zájemce o jezírka na zahradě a ukazuje mu, čemu se má vyhnout, co mít naopak na zřeteli, ale co mu rozhodně nedodá, tak je umění užít si pěkného jezírka na zahradě, vychutnávat si rostliny a živočichy, které si do jezírka (či jezírek) umístí.

Hrajeme si s básničkou Hrajeme si s básničkou Zuzana Pospíšilová

Na děti je třeba mluvit, na batolata a povídat si s nimi. Díky tomu se naučí i sami vyslovovat a pak, když už jsou trochu zdatní, tak zvládnou i jednoduché básničky, rýmy. Autorka Zuzana to ví, a nenechala si to jen pro sebe, ale napsala i knihu s názvem, který možná některé maminky poleká, asi ty, co sami se básničkám moc nevěnovaly, ale nyní, když jsou na mateřské, tak mají na o víc času a hlavně, dělají to pro další pokolení, které už poslaly na tenhle svět.

Hrajeme si s básničkou Hrajeme si s básničkou Zuzana Pospíšilová

Autorka Zuzana by ráda, kdyby matky vedly děti již od věku batolete ke vztahu k pěkné písničce, aby jim je mámy zpívaly, a maličkým dětem tak vštěpovaly vztah k libozvučným melodiím.

Největší špeky 2003 - 2008 Největší špeky 2003 - 2008 Petr Urban

Pro každého milovníka humoru Petra Urbana jde o knihu, která ho rozveselí a přitom i možná trochu poučí.