Mayové - Poklady starobylých civilizací

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První svazek série Poklady starobylých civilizací je věnován Olmékům a Mayům, dvěma význačným mezoamerickým předkolumbovským kulturám, které se rozvinuly v oblasti tropického pralesa, v "zeleném srdci" jihovýchodu. Řazení kapitol umožňuje čtenáři chronologicky sledovat vývoj civilizací na tomto území, počínaje olméckými sídlišti a jejich působivými monumentálními sochami. Následuje společenská a kulturní reorganizace, k níž došlo v důsledku pádu olméckého panství a pozoruhodný rozmach mayských městských států v klasické době. Právě z tohoto období pocházejí mnohé úchvatné památky ukryté v hloubi tropických lesů. V další části jsou shrnuty nejnovější teorie ohledně tzv. zhroucení mayské společnosti, na něž navazuje rozbor kulturních změn, jež nastaly poté - od válečných výbojů státu Chichén Itzá po růst přístavů, které ovládaly obchodní trasy podél karibského pobřeží Yucatánu. Tato malá dynamická království se jako první setkala se španělskými vojenskými jednotkami, jejichž dobývání mayské říše zachycuje poslední část knihy. Historický text zpestřují informace o umění, náboženství, míčových hrách, písmu či kalendáři. Publikace je svým stylem a zpracováním určena širokému okruhu čtenářů, olméckou a mayskou civilizaci představuje ve světle posledních výzkumů, objevů a interpretací a snaží se vyvracet pevně zakořeněné mylné představy, které dosud brání plnému pochopení bouřlivých kulturních a politických dějin těchto vzdálených zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103035/mayove-poklady-starobylych-civiliza-08Y-103035.jpg 4.58
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The treasures of ancient civilizations: The Maya, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Mayové - Poklady starobylých civilizací

Přidat komentář
milunka4
31.10.2012

Knihám o Mayích se v letošním roce nelze vyhnout. Lidé očekávající konec světa si knihy kupují ve velkém, aby se na vlastní oči přesvědčili, zda-li je proroctví skutečné.

WEIL
03.01.2012

Mayové v posledních dvou, třech letech zaplavily zaplavili svět informacemi o konci světa. tedy ne Mayové, ale novináři, umělci apod. Atak se vesele natočilo pár hraných filmů o konci naší civilizace v roce 2012, napsalo hodně knih a natočilo móc dokumentů.

Inu kdo mohl, ten se snažil vydělat na konci lidstva v roce 2012.
A vydělané peníze utrácí?
Asi ani ne.


Štítky

Mayové Indiáni starověké civilizace Střední Amerika Olmékové starověk historie jihoameričtí Indiáni

Autor a jeho další knihy

Davide Domenici
italská, 1968

Kniha Mayové - Poklady starobylých civilizací je v

Přečtených10x
Doporučených1x
Knihotéce18x
Chystám se číst8x
Chci si koupit4x