WEIL WEIL komentáře u knih

Z mého života Z mého života František Ringo Čech

Pro mě radostné si tuhle knihu a její povídky někdy přečíst.

Martinka a zvířátka na statku Martinka a zvířátka na statku Gilbert Delahaye

K leporelu patří i kostky, takže bez nich je vydání neúplné.

Hřešit je lidské Hřešit je lidské Věra Řeháčková

Jak se říká - dělat chyby je lidské a přiznávat si je božské.

03.01.2012

Rychlomoučníky aneb nasyp-nalij-smíchej-upeč Rychlomoučníky aneb nasyp-nalij-smíchej-upeč Jarmila Mandžuková

Tak to se mi líbí - nasypat - zamíchat - upéct a moučník už vytahuji z trouby.

Perníčky - Pečeme a zdobíme Perníčky - Pečeme a zdobíme Jarmila Mandžuková

Nazdobit si perníčky není žádná velká věda.
Ale toho času co to stojí...

03.01.2012

Vánoční netloustnutí aneb Lehké vánoční cukroví Vánoční netloustnutí aneb Lehké vánoční cukroví Jarmila Mandžuková

Nemohu souhlasit s tím, že se po lehkém vánočním cukroví netloustne. Záleží přece na množství, které konzument spořádá a metabolizmu, kterým konzument disponuje a kolik pohybu, který konzument v kritických dnech přejídání - má.

Slovník floskulí 2 Slovník floskulí 2 Vladimír Just

Osobně mě prodejnost této knihy překvapuje. I jejího prvního dílu.
Dost lidí totiž V.J. považuje mnohdy za kašpárka (viz "Hřmění" jako parodie na dřívější "Katovnu", kde V.J. hodně často vystupoval, a bylo to na hraně vážnosti a komedie, od Divadla Sklep).

Koně a hříbata Koně a hříbata Dorota Modlińska

Mít doma koně, to je krásné. ale té práce kolem koníků...To už se mi nelíbí.

03.01.2012

Piknik a jiné pohromy / Picnic and suchlike Pandemonium Piknik a jiné pohromy / Picnic and suchlike Pandemonium Gerald Durrell

Humoru je stále jakoby méně. A tak je dobře, že se o něj třeba tenhle autor pokouší. Vždyť humor je z latinského slova, a znamená vláhu; oživení všednosti.

03.01.2012

Václav Havel - Vzpomínková kniha Václav Havel - Vzpomínková kniha Michaela Košťálová

Všeho moc škodí, i moc vzpomínání.

03.01.2012

Čechoslováci v Gulagu a československá diplomacie 1945-1953 Čechoslováci v Gulagu a československá diplomacie 1945-1953 Milada Polišenská

Na těžkosti života se nevzpomíná lehce, ale tihle lidé to dokázali, přemohli se a poskytli autorce svědectví, které mrazí v každém empatickém čtenáři.

Dalí Dalí Gilles Néret

Parádní knížka pro všechny nadšence tvorby a života S.D.

Marpa - Tibetský rebel Marpa - Tibetský rebel Marcel Vanek

Díky tomu, že jiní jezdí do Tibetu, a pak o tom píšou knížku, tak nám, co se do Tibetu nechystáme zprostředkovávají svoji zkušenost.
Měli bychom jim občas poděkovat.

Pohodové rybaření Pohodové rybaření Martin Wehrle

Naučit se chytat ryby, to není až tak těžké.

Dobré rybářské náčiní stojí nemalé peníze. Jistěže do něho počítám i stan, vytápění stanu, protidešťové oblečení apod.

Ale pořizovat si ho má jen ten rybář, který ho i naplno využije.

03.01.2012

Tajné triky,jak získat vyšší plat Tajné triky,jak získat vyšší plat Martin Wehrle

Jak získat vyšší plat? Tajné triky? Záleží na tipu pracoviště, kde se možno přijít k penězům. Někde to jde, jinde na to zapomeňte.

Seznam prací, kde se dá nejvíc si přivydělat na úkor šéfa:
1.)...
2.)...
3.)...

Jelikož jsme lidi přemýšliví, tak má každý svůj žebříček.

03.01.2012

Galerie géniů – 200 osobností českých dějin Galerie géniů – 200 osobností českých dějin Ondřej Müller

Pozoruhodných lidí není prý nikdy dost. Ale v této knížce narazíme na dvě stovky osobností, které se zapsaly do dějin.

Kdo se ale narodí a odmítá se učit historii, tak vlastně mu ani obeznámení se s těmihle lidmi v jeho životě nemusí nic přinášet a nechybí.

Prostě tu člověk je, historie mimo něho, žije přítomností. I tahle verze přístupu lidí je velice populární a byla i dříve...

03.01.2012 4 z 5

Recepty se špetkou hereckého koření Recepty se špetkou hereckého koření Zdena Studénková

Kniha má člověka pobavit, přitom si má i něco uvařit, a ještě si i zazpívat...Zpěv není pochopitelně povinný, ale kdo chce, ten při této knize může.

Som herečka Som herečka Ján Štrasser

Som herečka.
No a co je na tom divného? Herců je moc, špatných je víc než těch dobrých. V posledních letech je herců ještě víc a Zdena Studénková zažila ještě časy, kdy film měl vyšší ambice než jen pobavit diváka.

Česká strava lidová Česká strava lidová Marie Úlehlová-Tilschová

Lidová strava, jak už název napovídá, tak je zaměřená na široké masy lidí, kteří mají každý den jednu touhu - dobře se najít.

03.01.2012

Aztékové: Poklady starobylých civilizací Aztékové: Poklady starobylých civilizací Davide Domenici

Kdo by neobdivoval staré civilizace, jejich řád a disciplínu. A co po nich zbylo, tedy stavby. A Aztékové jsou zajímavou civilizací.