Galerie géniů – 200 osobností českých dějin

Galerie géniů – 200 osobností českých dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61550/galerie-geniu-ii-200-osobnosti-cesk-BL6-61550.jpg 5 19 4

Ve stručných, ale zároveň obsáhlých, portrétech se seznámíte s osudy osobností, které ovlivnily české dějiny.

xulij01
03.02.2023 5 z 5

Osobnosti jsou řazeny dle abecedy a každé z nich jsou věnovány obecně dvě stránky. Na začátku je černobílá fotografie, rok narození (případně i úmrtí), piktogram znázorňující oblast tvorby (například paleta se štětci = výtvarné umění) a vedle fotografie krátké shrnutí čím se daná osobnost zapsala do dějin. Na pravém okraji stránky je časová osa, kde je zvýrazněn úsek života dané osobnosti. V záhlaví je oblast tvorby a jméno umělce. V zápatí stránky může být uveden případný předchůdce nebo následník (víceméně jen jménem, ale čtenář si hned udělá představu, kdo na koho navazoval). Knížka je zpracována velmi přehledně, díky výše uvedenému lze získat ihned základní představu o daném umělci. Text je čtivý a výstižný, na dvě stránky se autorům podařilo dostat slušné množství informací (rozměry knihy cca 12 × 17 cm).

Venda32
27.01.2018 5 z 5

Stručně, ale výstižně napsané životopisy. Výběr osobností je vkusem autora, takže každému by tam určitě někdo chyběl.

Marika Vanova
10.08.2013 4 z 5

Je zajímavé si to někdy projít, tolik lidí, kteří mají zásluhy v literatuře, umění, politice atd. Ze školy jsem to vše pozapomněla. Dostal mě i záznam o Járu Cimrmanovi - " mohu s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžu dělat".

WEIL
03.01.2012 4 z 5

Pozoruhodných lidí není prý nikdy dost. Ale v této knížce narazíme na dvě stovky osobností, které se zapsaly do dějin.

Kdo se ale narodí a odmítá se učit historii, tak vlastně mu ani obeznámení se s těmihle lidmi v jeho životě nemusí nic přinášet a nechybí.

Prostě tu člověk je, historie mimo něho, žije přítomností. I tahle verze přístupu lidí je velice populární a byla i dříve...

kultura politika osobnosti věda medailony osobností

Autoři knihy

Vít Haškovec