Psychologie Romů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Romská psychika se v některých aspektech odlišuje od psychiky "neromů". V každodenní praxi se projevují odlišné vzorce chování a jednání, které je třeba chápat jako přímé důsledky specifických rysů a dekódovat je na základě znalostí horizontů romské psychiky. Napsání této knihy je prvním krokem k pochopení celé problematiky v širším teoretickém kontextu. Je zřejmé, že mnoho z toho, co je v knize uvedeno, je možné doplňovat a upřesňovat. Přesto považuji tuto práci za první systematický pokus porozumět romské problematice z hlediska moderní psychologie. (Úvod)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46954/big_psychologie-romu-jpY-46954.jpg 3.616
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Psychologie Romů

Miro.slav
13.10.2017

Jedna hviezdička za odvahu venovať sa téme nachádzajúcej sa na dosť tenkom ľade. Od knihy som čakal trochu hlbší ponor do problematiky. Zaujímavé boli časti venujúce sa rómskej histórii, zvykom a stratégiám prežitia. Autor by sa mohol k danej téme opäť vrátiť a spracovať ju hlbšie a komplexnejšie.

281219
03.03.2017

Kniha se mi líbila, jsem spokojena.


vesirena
24.01.2013

Mě naopak kniha až tak, jako pokus nahlédnout do života a zejména psychologie Romů (jak zní název) nepřipadala...přehršle citací (což mělo potvrdit pravdivost), vlastní práce nebo názor téměř žádný a vše s podtextem NEMÁ TO CENU....ani náznak toho, jak z toho ven. Knih o Romech je k sehnání několik, ale tato byla nejhorší z těch co jsem četla.

WEIL
29.12.2011

Pokud nahlédnout do rozdílné kultury, která žije v naší republice už několik století, Rómů. Autor se pokouší pochopit jejich společenské zvyky a jejich životní styl.