Vydrýsek Vydrýsek komentáře u knih

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Zase příjemné počtení, kdy mne salvy smíchu povalovaly ze židle, nebo jsem musela být tišena při jízdě ve vlaku, či se mne rodina během cesty autem ptala, co to čtu za veselou knihu. Dala jsem si jí letos do čtenářské výzvy, protože obálka knihy se mi nelíbí. Ale kvůli obálce jsem tuto knihu opravdu nečetla. Ilustrace uvnitř už jsou mnohem lepší a vystihují celkovou atmosféru. Ale obálka ve mne budí rozpaky. :D

01.01.2020 5 z 5

Expedice: Můj milostný příběh Expedice: Můj milostný příběh Bea Uusma

Autorka je i výbornou spisovatelkou, nejen badatelkou. Mohla by klidně napsat i román.

29.09.2019 5 z 5

Consuela Consuela George Sand

Příběh plný hudby zasazený i na Šumavu. Zajímavé, že autorka pojednává i o husitech. I když svým způsobem. Zajímala se o tuto historickou epochu proto, že jejím předkem byl údajně Jiří z Poděbrad. Sama však Čechy nikdy nenavštívila. Kniha byla čtivá a obrazy podtrhly celkovou atmosféru.

28.08.2019 3 z 5

Opět příjemné čtení. :-)

11.08.2019 4 z 5

Vorařská kronika Františka Vondráška z Purkarce Vorařská kronika Františka Vondráška z Purkarce František Vondrášek

Krásná kniha o lásce k Vltavě, plaveckém řemesle a životě vorařů. Autor Vás zavede do života plavců a ukáže Vám, že nebyl nikterak jednoduchý, ale naopak velmi pracný ...

02.08.2019 5 z 5

Paměti mého pradědečka Paměti mého pradědečka Adalbert Stifter

Knihu mi doporučila kamarádka, která občas vypomáhá v jeho rodném domku jako průvodkyně. Knihu jsem přečetla jedním dechem, podmanivá. Zatím nejlepší od tohoto autora, kterou jsem četla.

29.07.2019 5 z 5

Agatha Raisinová a zločin na ostrově Agatha Raisinová a zločin na ostrově M. C. Beaton (p)

Nejslabší kniha od této autorky.

04.06.2019 1 z 5

Cesty za dobrodružstvím - Příběhy velkých činů Cesty za dobrodružstvím - Příběhy velkých činů kolektiv autorů

Mnoho zajímavostí, krásných fotografií a úžasných činů odvážných lidí, kteří se nebáli překonat hranice nemožného. ;-)

22.05.2019 5 z 5

Šumava - krajina pod sněhem Šumava - krajina pod sněhem Petr Hudičák

Opět skvělá publikace. :)

16.05.2019 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Skvělé, ještě mnohem lepší, než první díl.

16.05.2019 5 z 5

Zajícův rok Zajícův rok Arto Paasilinna

Neotřelé téma

28.04.2019 4 z 5

Na vlnách Na vlnách Masudži Ibuse

Dobrý překlad knihy. :-)

25.04.2019 4 z 5

Září Září Rosamunde Pilcher

Tyto knihy nejsou mým žánrem.

13.04.2019 2 z 5

Mrtví nikdy nespí Mrtví nikdy nespí Veronica Stallwood

Jedna mrtvola, a detektivka, u které se název neshoduje s obsahem, ale celkový dojem je ucházející.

13.04.2019 3 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Hudbu miluji, příběh se zajímavou zápletkou, ale milostná scéna popsaná jako něco naprosto nechutného bez jemnosti.

26.02.2019 2 z 5

Zrzečka pod hvězdami Zrzečka pod hvězdami Michaela Hrachovcová

Krásná kniha, kterou jsme ve školce s dětmi přečetli. Milý příběh s dobrým koncem a nádhernými ilustracemi.

24.01.2019 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Luxusní. ;-) tak dobře napsané, že to snad ani není možné. absolutně vás to pohltí.

07.02.2011 5 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Moje první seznámení bylo tak před rokem, šokující a přestro jedinečné. ;-)

07.02.2011 3 z 5