Vydrýsek Vydrýsek komentáře u knih

Prosociální činnosti v předškolním vzdělávání Prosociální činnosti v předškolním vzdělávání Eva Svobodová

Skvělá a přínosná kniha jak učit děti vzájemné komunikaci. Ovšem nejen jak učit děti, ale i sebe.

Osobnost předškolního pedagoga Osobnost předškolního pedagoga Eva Svobodová

Jaký by měl být pedagog, hlavně v MŠ? Opět skvělá a přínosná kniha.

27.01.2022 5 z 5

Aby nám tu bylo hezky: Tvoříme pravidla v MŠ Aby nám tu bylo hezky: Tvoříme pravidla v MŠ Eva Svobodová

Autorku osobně znám jako svou profesorku a školitelku. Úžasná kniha pro učitelky v MŠ, aneb jak to dělat jinak. Doplněno příběhy a příklady z praxe.

Neskutečná láska Neskutečná láska Craig S. Keener

Občasné chyby v textu, ten spíše jednodušší, ale silný příběh.

27.01.2022 3 z 5

Vědci v mateřské škole 2: Aktivity pro malé badatele Vědci v mateřské škole 2: Aktivity pro malé badatele Dagmar Krupová

Opět skvělé pokračování předchozího titulu. Opět s dětmi v MŠ vyzkoušeno, nově téma Tání a tuhnutí. Vřele doporučuji.

21.01.2022 5 z 5

Vědci v mateřské škole Vědci v mateřské škole Dagmar Krupová

Skvělá kniha, pěkně popsané postupy a další informace, které k tématu učitelky v MŠ potřebují. Již jsem s dětmi některá vyzkoušela a pokusy se jim líbily. ;-)

20.01.2022 5 z 5

Poradenská činnost učitele v mateřské škole Poradenská činnost učitele v mateřské škole Milena Lipnická

Kniha, která se mi dostala do rukou mne potěšila a povzbudila v tom, co je pro nás pedagogy trochu obtížnější a to komunikace s rodiči (i mnohdy kolegy) na úrovni poradenské. První část nás seznámí vůbec o čem poradenství v naší pomáhající profesi je, jaké by měl mít pedagog kompetence, jakých se může dopouštět v komunikaci a přístupu k rodičům k omylům, jaké jsou metody a specifika poradenské práce. V druhé části jsou pro nás již praktické ukázky jednotlivých problémů, se kterými se s rodiči na poli poradenství setkáme (adaptace dítěte, problémové chování ve třídě, školní připravenost apod.), dotazníky pro rodiče, semináře pro rodiče i pedagogy na zajímavá témata např. o zdravé výživě, nebo způsoby spolupráce uč. a rodičů. Za mne velké plus. ;-)

03.01.2022 4 z 5

Vánoční hrátky pro šikuly 2 Vánoční hrátky pro šikuly 2 Lenka Bucharová

Opět další nadílka nádherných, originálních dárků a ozdob. Využít se mohou nejen na Vánoce.

21.12.2021 5 z 5

Klasické české Vánoce - výzdoba, hravé tvoření, zvyky Klasické české Vánoce - výzdoba, hravé tvoření, zvyky kolektiv autorů

Vesměs tradiční výrobky, zvyky, ale krásně nafocené, upravené a jednoduše vysvětlené postupy.

21.12.2021 4 z 5

Vánoční hrátky pro šikuly Vánoční hrátky pro šikuly Lenka Bucharová

Tolik nádherných výrobků na jednom místě s tématikou Vánoc. Rozhodně doporučuji.

Pozor, rodiče ve školce! Pozor, rodiče ve školce! Ulrike Lindner

Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Mnoho konkrétních praktických rad, materiálů k vyplnění, kopírování, autoevaluaci. Rozhodně doporučuji všem pedagogům nejen v MŠ.

Husa Líza a vánoční hvězda Husa Líza a vánoční hvězda Petr Horáček

Nádherná knížka, kouzelné ilustrace. Poučení pro děti - i když uděláte chybu, nevadí, zkuste to znovu. :-)

16.12.2021 5 z 5

Vyrábíme s dětmi Vyrábíme s dětmi Václava Tmejová

Úžasná kniha plná nápadů, motivací na krásné výrobky s dětmi a podporu jejich tvořivosti, zručnosti a logického myšlení. ;-)

14.12.2021 5 z 5

Třídní projekty v mateřské škole Třídní projekty v mateřské škole Zora Syslová

Ráda sleduji novinky v přístupu ke vzdělávání dětí v MŠ. Jsem ráda za tuto vzniklou knížečku, nové podněty. V dnešní době jsou informace dostupné, důležité je naučit děti se v nich orientovat, aktivně myslet, řešit problémy. Přínosem knihy jsou příklady z praxe, nebo srovnání několika přístupů ke vzdělávání v minulosti i současnosti.

13.12.2021 4 z 5

Psychická odolnost předškoláků Psychická odolnost předškoláků Maike Rönnau-Böse

Kniha se zajímavým tématem, ale hodilo by se více praktických rad a příkladů her. Kniha je vlastně o tom, v jakých oblastech je psychickou odolnost nutné pěstovat a podporovat.

07.12.2021 2 z 5

Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy Gabriele Kubitschek

Úvod knihy zahrnuje již známé skutečnosti, ale praktické rady jsou velmi přínosné. ;-)

01.12.2021 3 z 5

O chalupách a lidech: Chalupářství v českých zemích v období tzv. normalizace a transformace O chalupách a lidech: Chalupářství v českých zemích v období tzv. normalizace a transformace Petra Schindler-Wisten

Je pravda, že se ve dvou kapitolách autorka dost opakovala, ale jinak bylo čtení této knihy poučné. Líbilo se mi její srovnání různých časových rovin, etap, bývalých a současných trendů.

25.05.2021 4 z 5

Geneze Geneze Robin Cook

Z literárního hlediska dávám 3*
Námět z velmi zajímavého prostředí. Je vidět, že se v něm autor pohybuje. Napětí, kterého u čtenáře dosahuje, a které postupně graduje ... 4*

17.05.2021

Říší Inků s děravou kapsou Říší Inků s děravou kapsou Libor Chvojka

V čase, kdy nemůžeme cestovat, se mi do rukou dostala tato kniha a já se mohla vydat tisíce kilometrů daleko do Peru a Bolívie. Nádherné fotografie mne ihned vtáhly do tajemného světa Inků. Chtěla jsem spolu s cestovateli stát na vrcholcích hor a užívat si té nádhery s nimi. Text je oproti fotkám poněkud chudšího rázu.

01.05.2021 3 z 5

Ludwig van Beethoven Ludwig van Beethoven Veronika Bílková

Konečně se mi do rukou dostala tato nádherná kniha. Vnímám její vůni. Vůni novoty. Kvalitní vazba na kvalitním papíře ...
Naplnění touhy po umění, kdy nemůžeme do galerií ani na koncerty.
Poznání hudebníkova života a nahlédnutí do jeho duše, do tajemství, které se v jeho skladbách skrývá, nám autorka předkládá ve svých obrazech, které jsou stejně živé a bouřlivé, jako skladatelův život. Knihu doporučuji číst při poslechu Beethovenových skladeb, které autorka v knize uvádí.

19.04.2021 5 z 5