Poradenská činnost učitele v mateřské škole

Poradenská činnost učitele v mateřské škole https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332242/bmid_poradenska-cinnost-ucitele-v-maters-vjH-332242.jpg 4 2 2

Určitá míra svépomoci učitelů v poradenské práci určitě nevymizí. Vždyť odborníci pořád nejsou po ruce a také knih či metodických příruček s tímto zaměřením moc není. O vzdělávání učitelů v oblasti poradenství by také bylo možné diskutovat. Spolehnutí se na svépomoc učitelů však není správné. Pedagogické poradenství je proces, který vyžaduje zodpovědnou a spolehlivou práci poradce podle profesních i etických pravidel a postupů. Praxe, která se osvědčuje v práci se staršími dětmi a dospělými, ovšem není jednoduše přenosná do prostředí mateřských škol. Autorka vybrala témata, která mateřské školy řeší, a připravila náměty pro poradenskou práci s rodiči. Zabývá se například stravováním v MŠ, problémy s adaptací na školku, prací s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Na každý problém se dívá z pohledu rodičů a školy a pomáhá oběma stranám najít společnou řeč.... celý text

PolBara
19.12.2023 3 z 5

Kniha je přínosem pro učitelky, učitele MŠ, zabývá se zajímavým a ne příliš diskutovaným tématem poradenství. Líbí se mi test pro ověření vědomostí na konci knihy.

Vydrýsek
03.01.2022 4 z 5

Kniha, která se mi dostala do rukou mne potěšila a povzbudila v tom, co je pro nás pedagogy trochu obtížnější a to komunikace s rodiči (i mnohdy kolegy) na úrovni poradenské. První část nás seznámí vůbec o čem poradenství v naší pomáhající profesi je, jaké by měl mít pedagog kompetence, jakých se může dopouštět v komunikaci a přístupu k rodičům k omylům, jaké jsou metody a specifika poradenské práce. V druhé části jsou pro nás již praktické ukázky jednotlivých problémů, se kterými se s rodiči na poli poradenství setkáme (adaptace dítěte, problémové chování ve třídě, školní připravenost apod.), dotazníky pro rodiče, semináře pro rodiče i pedagogy na zajímavá témata např. o zdravé výživě, nebo způsoby spolupráce uč. a rodičů. Za mne velké plus. ;-)