Vydrýsek Vydrýsek komentáře u knih

Tatínek a moře Tatínek a moře Tove Jansson

Práce se nesmí odkládat, když je do ní chuť. ;-)

04.01.2024 4 z 5

O nemocích a zdraví O nemocích a zdraví Geislerová Dagmar

Moc pěkně a vtipně zpracovaná kniha. Je spíše pro předškolní děti, určená ke společné diskuzi. Důležitost přijetí odlišností. ;-)

03.05.2023 5 z 5

Můj druhý zápisník Můj druhý zápisník Amélie Janíková

Tuto knihu jsem napjatě očekávala. Opět mne mile překvapila. Tolik nádherných činností s dětmi v přírodě. Krásně zpracováno.

14.03.2023 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Napsané dobře ... to ano ... ale je to poslední kniha/knihy, které jsem od tohoto autora četla ... zašel daleko. Více takovéto literatury nesnesu.

23.01.2023 2 z 5

Pravidla chování dětí v mateřské škole Pravidla chování dětí v mateřské škole Zdeňka Michalová

Opět velmi zdařilá, praktická kniha. Milé a srozumitelné nastavení pravidel ve školce i spolupráce s rodiči. Určitě využiji. ;-)

19.09.2022 5 z 5

Kdopak tu spí? Kdopak tu spí? Petr Horáček

Opět úžasná kniha tohoto autora. S dětmi jsem již vyzkoušela ve formě hádanek, jaké zvířátko se kde ukrývá. Využila jsem ji jako motivaci pro výtvarnou tvorbu. Osvědčilo se.

16.09.2022 5 z 5

Zámek Kratochvíle Zámek Kratochvíle Milena Hajná

Opravdu pěkně zpracovaný průvodce tímto skvostným sídlem.

04.09.2022 5 z 5

Českokrumlovsko z nebe Českokrumlovsko z nebe Milan Paprčka

Mám ráda tyto druhy knih a tato se povedla nejen formátem, fotografiemi turisticky známých míst, ale i představení těch, které by mohly mnozí snadno přehlédnout a přesto mají co přinést. Lehká kniha do batohu cestovatele (objevitele). A plusové body za představení kraje, který můžu nazývat svým domovem.

04.07.2022 4 z 5

Nebezpečná zvědavost Nebezpečná zvědavost Ann Granger

Děkuji za výborný překlad této knihy. :-)

19.05.2022 4 z 5

Přízrak v hrdle Přízrak v hrdle Doireann Ní Ghríofa

Při rodinných povinnostech si básnířka najde čas na pátrání po životních osudech ženy, která o více než dvě století taktéž složila báseň, o které se dnes učí na školách. Nejen, že se dopátrá mnohých zajímavostí, ale pokusí se o nový překlad básně. Autorka nám předkládá mnoho zajímavých obrazů. Je vidět, že hovoří jazykem básnířky, ale psaní románů či povídek jí moc nejde.
Chtěla bych si v budoucnu přečíst některou z jejích básnických sbírek. Kéž by se jich překladatelka zhostila a předložila je i nám Čechům ke čtení. :-)

16.05.2022 3 z 5

Příběhy z plátěných domečků Příběhy z plátěných domečků Vítězslav Čermák - Atana

Milé příběhy z jednoho skautského klučičího tábora s vlastními kresbami autora knihy. Pro mne i inspirace na táborové hry pro převážně klučičí oddíl.

15.05.2022 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jak autorka pracuje s textem, jazyková stránka textu hned od první stránky. Musela jsem prostě přečíst knihu naráz. Jako bych se ocitla ve všech popisovaných místech, i když jsem je ve skutečnosti nenavštívila. :)

27.04.2022 4 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Ten nový překladatel pro Dupina moc citu nemá. Ráda bych, aby překlady knih převzala opět kompetentnější osoba s lepším citem pro jazyk. A pro lepší pochopení duše knihy a Bretaně. Proto dávám tento počet hvězd.

23.03.2022 3 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Běhal mi mráz po zádech. Dost napínavé, ale poněkud zvláštně pojaté.

14.03.2022 3 z 5

Individualizace v mateřské škole Individualizace v mateřské škole Zora Syslová

Naprosto skvělá kniha se spoustou praktických rad, jak to ve školce dělat jinak a hlavně společně s dětmi, aby se v ní cítily dobře a jako doma. ;-)

10.03.2022 5 z 5

Nejraději mne tituloval indiánem Nejraději mne tituloval indiánem Veronika Vejvodová

Jsem moc ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Jedná se o ucelenou korespondenci dvou významných osobností. Autentické vzpomínky na společné přátelství s Dvořákem nám poodhalují skladatelovu osobnost, rodinný život a přináší i méně známé skutečnosti. Děkuji autorkám za skvělou publikaci.

05.03.2022 5 z 5

Štěstí je zadarmo Štěstí je zadarmo Michaela Klevisová

Pohodové počteníčko do zimních plískanic. ;-)

20.02.2022 4 z 5

Boleticko - krajina zapomenuté Šumavy Boleticko - krajina zapomenuté Šumavy Petr Hudičák

Sedím nad rozloženými mapami Boleticka a pátrám po kraji, který se tak moc změnil. Z obydlených a mnohdy historicky cenných lokalit se stali cenné lokality přírodní. Kniha plná nádherných fotografií odhaluje zajímavé informace o dobách neandrtálského a keltského osídlení až po současnost. Kniha plná příběhů a pohnutých lidských osudů a míst, která se stali kulisami různých filmů a seriálů. Místa zapomenutá a znovu objevovaná lidmi.

03.02.2022 5 z 5

Slavní Češi a jejich blízcí Slavní Češi a jejich blízcí Stanislava Jarolímková

Autorčina kniha pro mne byla opět plná zajímavých informací a známých i méně známých osobnostech našich dějin. Kromě toho autorka uvádí na pravou míru i některé historické omyly ze života těchto mužů.

01.02.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Tato kniha mne zaujala hned od první stránky. Autor mi svým humorem, trefnými poznámkami, ale i začátkem cesty v mém rodném kraji, lásce k historii i hudbě, zahrál na tu správnou notu. Nutno říci, že nejlepší kniha, jakou jsem od autora četla. Díky, Láďo!

29.01.2022 5 z 5