Vojslava Vojslava komentáře u knih

Pomozte mi, Terezo! Pomozte mi, Terezo! Anna Sedlmayerová

Krásná dobová psychologická detektivka se sympatickou hlavní hrdinkou. S chutí si ještě přečtu, jak si počínala po 25 letech v pokračování.

13.12.2013 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Nevím, jestli je to příběh víc o rozkladu, nebo o naději... Každopádně poutavý a čtivý. Doporučuji!

08.12.2013 5 z 5

Život a soužití Život a soužití Gita Dudová

Opět velmi čtivý lidský příběh, od kterého se těžko odtrhává. Navíc pěkný obrázek toho, jak se žilo Čechům na Kubě (připomnělo mi to dvě mé kamarádky z dětství, které tam strávily školní léta...) Díky za počtení!

01.12.2013 5 z 5

Kontemplativní modlitba Kontemplativní modlitba Thomas Merton

Autora mám ráda, ale je pravda, že jeho spisy pojednávají systematicky o tématu, jsou až moc "příručkové". Nicméně poslední dvě kapitoly to velmi vyrovnaly, nakonec jsem četby nelitovala.

29.11.2013 4 z 5

Požár v klášteře Požár v klášteře Marie Cristen (p)

Pěkné pohodové čtení, celkem věrohodně vylíčená zápletka, která byla hezky zasazena do historických reálií. Čtení mne potěšilo a rozhodně se podívám i na další autorčiny romány.

27.11.2013 5 z 5

Stůl slova - Cyklus C Stůl slova - Cyklus C Aleš Opatrný

Při práci s nedělními texty je to užitečná pomůcka, doporučuji.

24.11.2013 5 z 5

Texty mého srdce Texty mého srdce Karel Herbst

Krásný výběr textů; pro mne jich byla většina známých, nicméně podněty ke každému z nich jsou velmi inspirativní. Ráda se ke knize budu vracet.

22.11.2013 5 z 5

Vůně mandlí Vůně mandlí Lenka Reinerová

Naprosto strhující prózy, u nichž jsem měla pocit, že jsem takříkajíc "vnořená"; jsem ráda, že jsem se s touto autorkou seznámila a určitě si od ní přečtu i další tituly.

21.11.2013 5 z 5

Poslední Yankee z Bostonu Poslední Yankee z Bostonu Anton Myrer

Poslední kabriolet to opravdu není, zdaleka se nejedná o poutavou generační kroniku, ale otázka pojetí spravedlnosti a přístupu k ní byla na knize vysoce zajímavá. S odstupem si ji možná ráda přečtu zas.

19.11.2013 4 z 5

Panství Panství Isaac Bashevis Singer

Krásné životné postavy a strhující zápletky - velmi jsem si početla a doporučuji.

16.11.2013 5 z 5

Život nebyl žádná nuda Život nebyl žádná nuda Gita Dudová

Autorčin život nuda nebyl a kniha také ne; pestré a zajímavé čtení, že se až čtenář diví, jak se to všechno do jednoho mládí vejde. Rozhodně si přečtu i pokračování.

10.11.2013 4 z 5

Staré lásky Staré lásky Isaac Bashevis Singer

Věřím, že tato sbírka povídek se počítá k autorovým nejzdařilejším. Příběhy berou dech a žádají si i svoji porci čtenářových emocí. Velmi se mi tyto povídky líbily, budou si jistě vyžadovat ještě jedno opakování.

05.11.2013 5 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Sice menší rozsah, než jaký jsem zatím u historických Follettových románů zvyklá, ale nicméně se stejným spádem a zajímavými zápletkami. Líbila se mi a doporučuju k přečtení.

03.11.2013

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Přečteno jedním dechem a autenticita záznamu ještě zvyšovala dojem. Dobře, že toto dílo vzniklo a mám za to, že by mělo být téměř povinnou četbou. Doporučuji rozhodně!

30.10.2013 5 z 5

Terezie a Lisieux Terezie a Lisieux Pierre Descouvemont

Krásná dokumentační knížka a sbírka fotek. Tady je možné si opravdu retušovat představu "přeslazené Terezičky". Pěkné a doporučeníhodné!

25.10.2013 5 z 5

Arcimboldovy truhlice Arcimboldovy truhlice Hanjo Lehmann

Dvě hvězdičky jsou maximum, které mohu dát. Kniha byla avizována jako strhující historický thriller, nicméně na "strhující" by to mohlo mít o alespoň 100 stránek míň (například těch erotických zdržovaček), na "historický" zase by to aspoň trochu mohlo respektovat historickou realitu, ne konspirační teorie, no a jediná "thrillerová" věc je ta čtvrtina knihy se zasypaným hrdinou... Osobně mne pobavilo, jak si autor představuje apokryfní biblickou literaturu, za to je ta druhá hvězdička... :-) Ale rozhodně se k tomu vracet nebudu.

21.10.2013 2 z 5

Zlomená pečeť Zlomená pečeť Andrew James Hartley

Samo o sobě je to velmi roztomilá spiklenecká teorie, ale dobře se to čte a napětí tomu nejde upřít až do konce. Navíc například ve srovnání s takovým Danem Brownem, který je předvídatelný třicet stránek dopředu, jsem pointu odhadla skoro až úplně nakonec... :-) Jen škoda, že překladatel neumí skloňovat podstatné jméno "kněz", tolik zajímavých novotvarů už jsem dlouho neviděla. Ale ke čtení doporučuju.

17.10.2013 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Strhující mrazivý příběh, možná ještě víc v knižní než ve filmové podobě. Rozhodně doporučuji k přečtení.

06.10.2013 5 z 5

Ruská konkubína Ruská konkubína Kate Furnivall

Je to trochu zdlouhavé, byť nepopírám, že zajímavé. Děj se neuvěřitelně zrychlí na posledních 50 stránkách - to jsem to ani nestačila sledovat. Ale za tu rozvláčnost má knížka ode mne o hvězdičku míň. Nicméně - přečtěte si, i z románu lze vyčíst společenskou atmosféru místa dění...

03.10.2013 3 z 5

Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře Mít vše hotovo: jak zvládnout práci i život a cítit se při tom dobře David Allen

Jo, dobré postřehy pro praxi... pár věcí jsem z toho vytěžila a doufám, že to bude k užitku.

30.09.2013 5 z 5