Vojslava Vojslava komentáře u knih

Důkazy jejího života Důkazy jejího života Markéta Hejkalová

Jednoduchý příběh, na němž lze ocenit ty neustále zhuštěné peripetie některých postav, byť jsou občas zhuštěné až moc... :-) Ovšem "bruselský životní styl" a velmi průhledné narážky na některé osoby české politiky jsou velmi roztomilé!

23.06.2013 4 z 5

Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Bouře na Nilu I. - Oko královny Nefertiti Gerald Messadié

Pěkně a čtivě sestavená historie - vyprávěcí linie je jasná a docela pestrá a uzavřená, to cením, zatím se mi tato série líbí víc než Jana z Hvězdy. Léto se blíží, dočíst trilogii rozhodně nebude špatná volba.

23.06.2013 4 z 5

Druidský král Druidský král Norman Spinrad

Další z románů k tomuto tématu, zajímavý tématem, jak se dva hlavní protivníci učí vzájemně svým myšlenkovým pochodům, své taktice... když k sobě nacházejí přes opačné póly svých postojů cestu. Ale závěr už je sáhodlouhý, ztrácí tempo a napětí... Zkrátka dobrá kniha, ale ne nejlepší, kterou jsem k tomu četla. Nicméně vezměte to do ruky, nudit se zřejmě nebudete... :-)

16.06.2013 4 z 5

Vraky bez pokladů Vraky bez pokladů Eva Kačírková

Dvě krátké povídky - tak na dva večery. Ale jsou tak trochu bezkrevné a neurčité. Není-li ke čtení nic jiného, jde to.

09.06.2013 3 z 5

Katechetika Katechetika Ludvík Dřímal

Naprosto základní, srozumitelná a vysoce aktuální příručka - kdo se chce nechat uvést do oboru, nechť se jí chopí...

Northangerské opatství Northangerské opatství Jane Austen

Po dlouhé době dočteno, ale je to velmi roztomilý, ironický a vtipný román. Nelituju, že jsem ho vzala do ruky, a ani jsem taky nečekala, že to bude tak zábavné! :-)

Staří muži o půlnoci Staří muži o půlnoci Chaim Potok

Tři kratičké novely a nedá se od nich odtrhnout... vida, kam se vydala v životě má oblíbená hrdinka Ilana Davita! A příběhy jejích protějšků jsou snad ještě více fascinující a strhující, až trochu děsivé. Knížka rozsahem nevelká, ale není to na rychlé přečtení, a pokud se necháte strhnout, možná se budete chtít ještě jednou k oněm příběhům vrátit.

Hovory v Jeruzalémě Hovory v Jeruzalémě Carlo Maria Martini

Neobyčejně moudrý rozhovor kardinála Martiniho, člověka s velkým nadhledem a zkušenostmi, se svým spolubratrem, který se celý život věnoval mládeži. Není to jen kniha pro mladé, ale i o mladých, z níž lze načerpat hodně dobrých podnětů. Rozhodně doporučuji k přečtení!

07.06.2013 5 z 5

Pěkná novela na jeden deštivý večer - skoro začínám být přesvědčena, že autorka je možná lepší na menších plochách než na velkém románu. Po přečtení všech dílů Stmívání jsem nebyla zcela přesvědčena, že zvládne trochu jemné charakteristiky, ale tahle knížka mne přesvědčila, že to Meyerová umí... Líbilo se mi to.

02.06.2013 5 z 5

Dcera atraktivního nebožtíka Dcera atraktivního nebožtíka Inna Rottová - Mirovská

Dvě detektivní novely, které rozhodně neurazí, ale taky nikterak extra nenadchnou - tedy alespoň ne mne; trochu jsem se v nich ztrácela. Nicméně na čtení do dopravních prostředků je to více než vhodné!

02.06.2013 3 z 5

Měsíc s Pannou Marií Měsíc s Pannou Marií Gianfranco Ravasi

Výtečný průvodce mariánským měsícem květnem, dlouho už jsem neměla v ruce tak pěkný výběr úvah i modliteb. Doporučuji rozhodně i mimo květen! :-)

31.05.2013 5 z 5

S největší vděčností S největší vděčností Jan Balík

Krásný rozhovor s jako vždy inspirativním P. Kolářem. Dozvěděla jsem se i něco, co nám v rámci různých setkánní nevyprávěl, ale jako vždy to bylo k zamyšlení... a k vděčnosti. Doporučuji!

30.05.2013 5 z 5

Daniel Stein, tlmočník Daniel Stein, tlmočník Ljudmila Jevgeňjevna Ulickaja

Kniha, která bere dech; mnoho osudů a z každého si můžeme vybrat část vlastního života, získat nějakou zkušenost nebo odpověď na otázku. Četba není na rychlost, ale na pozorné přemýšlení... ale dobrat se až do konce stojí za to!

26.05.2013 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Výborné románové zpracování velmi složitého historického období, a to s velkým množstvím naprosto životných postav (a naprosto mne nadchla ta nápaditost zcela reálně možných okolností, jak je svést dohromady). Autor je opravdu rozený romanopisec velkého formátu a velmi se těším, jak se budou rozvíjet jejich příběhy (a jak se vpletou do reálné historie). Kdyby mohl mít román "o hvězdičku víc", ode mne by ji jistě měl.

21.05.2013 5 z 5

Carolina Carolina Hana Marie Körnerová (p)

Lehoučky romantický historický příběh; hodně mi připomínal Dům U tří borovic téže autorky, rychle a dobře se čte, a tak si ve své kategorii nenáročné četby svých pět hvězdiček dílo jistě zaslouží.

19.05.2013 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Jeden z nejhezčích příběhů pro děti i dospělé, jaký jsem kdy četla - užila jsem si to stejně jako moji synovci. :-) Doporučuji!

18.05.2013 5 z 5

Páni čajových plantáží - Rodinná sága Páni čajových plantáží - Rodinná sága Hella S. Haasse

Barvité, minimalistické, přitom založené na historii skutečné rodiny, čímž se kniha příjemně liší od tolika jiných "rodinných ság". Ale varuju, nečte se to úplně hladce, ale zážitek je to zajímavý. Doporučuji!

17.05.2013 4 z 5

Pokora, cesta k Bohu Pokora, cesta k Bohu Jorge Mario Bergoglio

Hluboké čtení na jeden večer, které přivádí k opravdovému zamyšlení nad vlastními postoji. Kdo se bojí podívat se do sebe, nesmí ani přes pátou stránku! :-) Vřele doporučuji!

14.05.2013 5 z 5

Abchazský med Abchazský med Eva Kačírková

Podstatně lepší detektivky než autorčina novější díla - jsou to opravdu povídky, v nichž až do konce není jasné, jaká je pointa. Proto je oceňuji a doporučuji!

11.05.2013 4 z 5

Jana z Hvězdy III. - Květina z Ameriky Jana z Hvězdy III. - Květina z Ameriky Gerald Messadié

Třetí díl připomíná ze všeho nejvíc opravdu gobelín - už spíše trochu neživotné postavy a dekorativní scény... ale pořád se to docela dobře čte...

03.05.2013 4 z 5