Staré lásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka povídek amerického prozaika polsko-židovského původu, který si svůj vypravěčský dar přivezl do Ameriky z rodného Polska, kde jako chlapec slýchával barvitá lidová vyprávění babiček a prababiček. Autor má hluboké porozumění pro paradoxy lidského života a zálibu v neuvěřitelných zápletkách, které přispívají k nesmírné čtivosti jeho povídek. Kniha je překladem originální sbírky povídek narozdíl od výboru Stará láska, vyšlého v Odeonu, který byl sestaven z několika různých povídkových sbírek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33080/stare-lasky-33080.jpg 4.532
Žánr:
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Argo
Orig. název:

Old Love (1978)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Staré lásky

Přidat komentář
novecento
05.04.2018

Isac B. Singer střídá ve svých povídkách současnost s historii, která nemá a nesmí být zapomenuta. Jedinou nadějí života je láska, ve všech rozmanitých podobách a projevech, a ty všechny mají svůj zdroj v lásce k životu, která jak víme, roste a zraje s léty. Síly, které nás dohánějí k šílenství mají dost času. Je to také cesta k poznání člověka Isaca B. Singera.

Peter.S
05.07.2014

Práve som ju dočítal. Správne vyvážená miera mystiky, radosti, smútku. Ani jedna poviedka nesklamala. Veľmi ľudské.

Vojslava
05.11.2013

Věřím, že tato sbírka povídek se počítá k autorovým nejzdařilejším. Příběhy berou dech a žádají si i svoji porci čtenářových emocí. Velmi se mi tyto povídky líbily, budou si jistě vyžadovat ještě jedno opakování.

princesse
17.06.2013

Tak jsem zkusila, ale nedalo se. Určitě má tato kniha své kvality, ale zatím je asi nedokáži ocenit. Snad jindy ...

pankaplan
13.02.2011

Nejlepší ukázka mistrovství I. B. Singera