viweb viweb komentáře u knih

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Klasika. Děj se táhne ale neunavuje, není protivný a v pravé chvíli se zvrtne nečekaným směrem. Drží soustředění čtenáře až do poslední věty. Nechápu akorát poslední úmrtí v knize. Proč? K čemu? Nic to ale neubírá na přitažlivosti. Poslechnuto jako audiokniha, příjemně namluvil Petr Jeništa.

22.03.2023 5 z 5

Nenapravený omyl Nenapravený omyl Václav Neuer

Pěkné, napínavé, uvěřitelné. Postavy sympatické. Děj má spád. Přečteno ve slovenštině - zážitek. Těším se na další knihu.

20.03.2023 5 z 5

Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Orlické vraždy: Akce Přehrada očima vyšetřovatele Aleš Pivoda

312 stran... Podle mě by stačila polovina. Autor ke čtenáři mluví jako kdyby byl zapomětlivý, malý nebo nechápavý. Mě tento styl urážel a vadil. Hodně to sráží požitek ze čtení. Za mě teda opravdu NE! Jediné pozitivum je, že se hodí do čtenářské výzvy jinak bych byla nejenom znechucena ale i naštvaná nad ztrátou času věnovanou čtení tohoto "díla". A při tom takový silný příběh a potenciál!

08.03.2023 1 z 5

Země zázraků Země zázraků Barry Unsworth

Za mě jednou a dost! Nelíbilo se mi to, styl napsání, průběh děje, popis místa ani historické odrobnosti o kulturách. Zklamání! Neoslovilo mě to, ale kniha se mi hodí do čtenářské výzvy.

20.02.2023 1 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Poslechnuto jako audiokniha, namluvil Jaroslav Plesl. Mě se to moc líbilo, musím říci že více než denník aristokratky. Odpočinkový příběh, připadal mi i realistický. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

12.02.2023 5 z 5

Vražda s pridanou hodnotou Vražda s pridanou hodnotou Václav Neuer

Četlo se to moc dobře. Krátké kapitoly, zajímavá zápletka ke konci knihy se mi nelíbilo jak asi ve 3 kapitolách autor opisoval celkem zbytečně zeširoka jak umístí tajně policajta do basy. Za mě zajímavý i tím, že jsem to přečetla ve slovenštině. Doporučuji

29.01.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Poslechnuto jako audiokniha, bravurně namluvil Vojta Dyk. Doporučuji poslechnout pro lidičky kteří nemají rádi tenhle druh literatury. Vojta je bravurní a posluchač si to moc užije stejně jako já. Doporučuji! Děj vtipný, nesourodý, bizarní. Pobavila jsem se

23.01.2023 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Mě se to nelíbilo. Zmatečné, nezáživné děj skákal z přítomnosti do minulosti a zpět což na mě působilo rušivě a některé kapitoly mi přišli jako úplně zbytečné o ničem nevypovidajicí, nic nedokreslující.
Škoda.

22.01.2023 2 z 5

Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Klára Nováčková

Za mě ne! Neoslovilo mě to, nic nepřineslo, ani jednou jsem se nezasmála, nerozbrečela. Tohle dílko se nepovedlo! Po knize jsem sáhla jenom kvůli obálce která se mi hodí do čtenářské výzvy takže za to jedna hvězda a za ilustrace v knize ještě jedna. Jinak bohužel....

20.01.2023 1 z 5

Bumerang Bumerang Tereza Schillerová

Začátek slibný dobře se to rozběhlo i plynulo a pak asi v půlce knihy střih a vše šlo do "kopru". Nesmyslné opakování jednou vypovedených událostí, relativně dlouhé texty písní rozepsané na jednu až dvě stránky, z hlavní zaporní hrdinky udělala autorka monstrum! To vše bylo pro mě rušivé. Jsem zklamaná a zůstal ve mě pocit že v tomto případě byla důležitější kvantita 356 stran než kvalita. Škoda!

30.12.2022 2 z 5

Bezvýznamná žena Bezvýznamná žena Oscar Wilde

Poslechnuto jako audiokniha. Moc pěkně namluveno našimi skvělými herci. Malinko rušivý moment je množství postav a chvíli mi trvalo zorientovat se. Doporučuji poslechnout.

30.12.2022 4 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Poslechnuto jako audio. Krátké příběhy s poučením, bohužel pamatuji si více ty situace než to poučení. Ale byl to příjemný, dobře plynoucí, odpočinkový děj knihy.

19.12.2022 4 z 5

Hrad mrtvých Hrad mrtvých Jan Bauer

Oceňuji krátké kapitoly, postav tak akorát a dej který měl spád. Škoda těch vulgarismů a uspěchaného konce. Jsem rozmazlená panem Vondruškou- ke své škodě.

18.12.2022 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Poslechnuto jako audiokniha. Napětí až do konce, doporučuji. Super namluveno Martinem Stránským.

18.12.2022 3 z 5

Krkavčí súd Krkavčí súd Václav Neuer

Slušná, čtivá detektivka přečtená ve slovenštině, dle mého názoru není lepší než krimi od Dominika Dána jak jsem o tom četla v recenzích. Hodně podobných znaků s Dánem na mne působilo rušivě. Ale doporučuji. Lidi nepolíbení Dánem určitě ocení.

11.12.2022 4 z 5

Nepriateľ štátu Nepriateľ štátu Jozef Karika

Za mě slabší počin ale i přes to všechno jsem ráda že jsem přečetla. Podle mě to pěkně uzavírá sérii. Napsáno super, napětí až do konce.Jsem spokojená. Přečteno ve slovenštině.

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Za mě masakr. Napínavé, místy ohavné ale nejde přestat číst. Líbí se mi dokonce natolik že bych přečetla kdykoli znovu. Přečteno ve slovenštině což je samo o sobě zážitkem. Doporučuji

28.11.2022 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Moc pěkně zpracování a příběhy opravdu k zamyšlení. Pro audio jsem sáhla omylem ale jsem za to moc ráda. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Mě se to nelíbilo. Styl psaní mi neseděl i když prostředí, zápletka i děj slušný. Pro mě to není.

31.10.2022 2 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Za mě slabší průměr. Hodně nadsazené soužití dvou mladých lidí i když některé situace jsou vhodné k zamyšlení jak to vnimají muži a jak ženy. Ani mi to nepřišlo vtipné. Jsem lehce zklamaná.

14.10.2022 2 z 5