Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala

od:


KoupitKoupit eknihu

Překvapivě otevřená kniha mladé dívky o dospívání, smiřování s vlastním tělem a milostných peripetiích. Inteligentně napsaná zpověď prostá jakékoli vulgarity. Milé ženy, tento příběh je o tom, jak moc jsem ráda, že jsem jednou z vás, a jak moc to nesnáším. Četla jsem tolik špatných příběhů, až si říkám, že psaní zvládne takřka kdokoli. Stačí pár uslintaných dialogů, výjimečná hrdinka neuvědomující si svou jedinečnost a sličný hrdina, který jako by ani o svém pekáči buchet na břiše nevěděl. Přihodíte tam pár cizích slov, detailních popisů zadku či duševní rozervanosti hrdinky a příběh je na světě. Potom jsou ale knihy, které vám budou donekonečna připomínat, jaká jste nula. Jsou stylisticky dokonalé a oduševnělé, zkrátka Vica Kerekes v literární verzi. A vy koukáte na ten zadek, zářivý úsměv a je vám jasné, že se svým špekem žádnou hitparádu neuděláte. A ten špek, alespoň si to myslím, je tenhle příběh. Musí existovat, abych se jej naučila tolerovat, nebo alespoň míň nenávidět. Abych jej dokázala brát jako přirozenost a součást ženství, o kterou ale málokterá z nás stojí. Takže sorry, ženy.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390960/vetrelkyne-a-ja-tak-jsem-si-to-nepr-8PX-390960.jpg 416
Žánr:
Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Garamond
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Přidat komentář
Jana_Hlus
08. prosince

Takovou šílenost jsem dlouho nečetla, asi je to teda tím, že jsem ve středním věku a zřejmě je kniha spíš určena mladým ženám, ale abych řekla pravdu, nevěřím, že takto mladá děvčata o svém ženství smýšlí. Dřevochlap křížený s feministkou, že by prototyp současné mladé dívky? To snad ne...:-)

Psát autorka umí, naštěstí (nebo naneštěstí?), ale ten myšlenkový "sajrajt" teda doporučuji jen otrlým čtenářkám a výše uvedeným dřevochlapům...(2/5).

Talys
30. listopaduodpad!

NIc zbytečnějšího jsem dlouho nečetla. Na jeden dobrý vtip tři trapné a spousta vět vypůjčených od jiných autorek. Konec do ztracena, takže lze očekávat (ach, jaké potěšení) nějaké to pokračování. Ale proti gustu...

Anna Elizabeth
29. listopadu

první polovinu jsem se smála opravdu nahlas a v podstatě neustále...pak už to nebylo pořád, ale sem tam ano. Rozhodně je to skvělá kniha na odreagování, recenze je v procesu... :D

DominaCZ
16. listopaduodpad!

Od první strany do asi tak páté jakoby náběh na vtipnost...poté cosi jako tlačenka drsnýho nezájmu alá "mám sice díru ( jak píše ona), ale nezajímá mě to a jsem spíš chlap ! "

Někdo tu píše, že je kniha bez vulgarit, což teda není. Zapíchla jsem to na stránce 54, kde píše slova kamarádky " jaká bunda, taká ku*da."

Autorka stále operuje tím, že nechápe, proč baby píšou sladkobolný kecy o lásečce.
Já zase nechápu, proč ona píše něco o svém pohlaví... (aha jasně, protože přece napodobuje Moranovou, kterou v knize oslavuje ..tak to pak jo.)

Kresbami je myšlena rozšklebená hlava s brýlemi a culíkem, což mi taky vtipný nepřišlo no.

Já tohle mluvení o orgánu, kterého je teď všude plno a dělá se z něj božstvo a tom, jak měla jakože těžké dětství, páč četla Bravo Girl! a rady z něj, jak na rande nezabíraly, nebo že byl problém zavádět si tampon v kleče, nějak tak nechápu.

Ale pro dnešní trendy ženušky úžo kniha, jděte do ní !
( pro nás starý to už není)

Narejka
04. listopadu

Precteno za dva vecery a musim rict ze jsem se tak dobre u knihy dlouho nepobavila. Opravdu ctiva knížka, ktera zpříjemní vecer :) za me rozhodne doporucuju!

JakubiRa
03. listopadu

Oddechová knížka k pobavení i zamyšlení (podle toho, jak probíhalo vaše dospívání a jak vnímáte své ženství ve světě, který vás obklopuje). Autorka v této své prvotině využívá odlehčený styl – plyne sám a velmi dobře se čte. Místy se vyskytují docela odvážné pasáže, které ale korespondují s naturelem vypravěčky, tedy dívky měnící se v ženu.
Text obohacují velice vtipné a výstižné ilustrace samotné autorky.
Myslím si, že dívkám na prahu dospělosti bude dobrým společníkem na jejich křižovatkách a zralým ženám vzpomínkou na to, že toto šílené období je zkrátka součástí života.

Áňa 998
26. října

Parádní kniha, kterou si musíte přečíst!

vili027
23. října

Skvělá kniha, skvělé ilustrace, všem doporučuju :)

kristyna9767
23. října

ŽENY!!! Povinně přečíst. Nejlepší humorná knížka za hodně dlouhou dobu. Krásně se u ní relaxuje a se sklenkou vína je to ideální kombinace.

renata.n
23. října

Po dlouhé době humorný příběh pro všechny generace žen!

tuneci
23. října

Knížka, která vás pobaví, doporučuji :-)

veronika0609
21. října

Skvělá kniha, celou dobu jsem se moc bavila :)
Doporucuju!