ViolettaCh. ViolettaCh. komentáře u knih

Básnik Básnik Dominik Dán

Obzvlášť vyvedená dánovka, napínavá od A do Z! Nejvyšší počet hvězdiček je naprosto zasloužený!

25.07.2016 5 z 5

Ve stínu draka Ve stínu draka Jan Cimický

Docela příjemná, nenáročná detektivka, která mi v mobilové čtečce zpříjemňovala cestu z práce a do práce metrem.

14.04.2016 3 z 5

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Knížka je fakt suprová, byla to vlastně moje první "dánovka", která mě inspirovala k četbě dalších knih tohoto autora. Dějově je to dobře propracované, prodchnuté tajemnem, které ale bohužel zčásti zůstává neodhaleno. Tak to ale asi autor mínil, chtěl ten zbytek ponechat na fantazii čtenáře. Od března 2016 běží v kinech film Rudý kapitán s O. Kaiserem. Film jsem viděla, je poněkud chaotický a kdybych nečetla tu knihu dříve, tak film by mě k četbě určitě neinspiroval. Opět se potvrdilo pravidlo, že kniha je lepší než film. V tomto případě podstatně.

18.03.2016 5 z 5

Evangelium podle Satana Evangelium podle Satana Patrick Graham

Bezva knížka, která je k přečtení tzv. jedním dechem, ač je velmi objemná. Děj je napínavý, rozvíjí se ve více dějových i časových liniích, v různém prostředí. Ohromně jsem si početla!

Prchající stín Prchající stín Jan Cimický

Vykřičníky, ba ani otazníky či dokonce tečky za větami mi fakt nevadí !!!! Knihu posuzuju podle obsahu a musím říct, že je to příjemná, oddychová, byť poměrně naivní a ne příliš detailově prokleslená detektivka z českého prostředí. Styl pana Cimického mám obecně ráda a přečtu si s chutí i další jeho detektivku. Teď jsem si zrovna koupila Ve stínu draka, tak jsem na to zvědavá.

21.02.2016 3 z 5

Popraviště v parku Popraviště v parku Jan Cimický

Super detektivka, dějově výborně propracovaná, čtivá, napínavá. Má zkrátka všechny atributy, které lze od dobré detektivky očekávat. Tentokrát se to autorovi - na rozdíl od mnoha jiných jeho knih - opravdu povedlo!

Mansarda v podkrovi Mansarda v podkrovi Jan Cimický

Příjemná, sympatická četba, zjevně inspirovaná životem autora od dětství a mládí.

21.02.2016 4 z 5

Případ smrtících snů Případ smrtících snů Jan Cimický

Nenáročné čtení na příjemné nedělní odpoledne. Solidní průměr.

21.02.2016 3 z 5

Rubín věčného žida Rubín věčného žida Jana Divišová

Výborná kniha, čtivý thriller z českého prostředí, což samo o sobě není časté, děj je propracovaný a napínavý až do konce. Škoda, že autorka nenapíše ještě něco dalšího v tomto stylu místo těch parodiálních ptákovin o Harry Trotlovi.

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

I mě tentokrát detektivka M. Klevisové zklamala. Čtu to od léta a nějak se tím nemůžu prokousat. Děj je těžkopádný, složité pletence vztahů na úkor napětí. Předchozí detektivky byly lepší a věřím, že i ta další bude lepší.

14.01.2016 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Dle mého názoru je to přesně ten typ knihy, ke které člověk musí dospět. V dětství, kdy to byla povinná četba, jsem ji bez zájmu a z povinnosti přelouskala, nic ve mně nezanechala. Až na vysoké jsem se k ní - ani nevím už proč - vrátila a musím říct, že mě naprosto uchvátila už jen tou krásou českého jazyka z pera této statečné ženy. Zařadila jsem ji proto mezi své nejoblíbenější knihy.

27.06.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Úžasné, přínosné, děsivé! Víc k tomu není co dodat. U mě na 100 %!

27.06.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Excelentní klasika! Jednak jsem to četla, jednak jsem to poslouchala jako četbu v rádiu v podání pana Vinkláře a bylo to super!

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Příjemná detektivka, kdy se autorka velmi snaží o psychologické vykreslení jednotlivých postav, které je však v některých momentech až přílišné a nadbytečné. Je tam ale i napětí, tedy základní požadavek na detektivku je splněn. Určitě stojí za přečtení.

Vražda na ostrově Vražda na ostrově Jan Cimický

Nekomplikovaná, čtivá detektivka, vhodná k četbě v letním odpoledni na zahradě.

27.06.2015 3 z 5

Cizí světy Cizí světy Jan Cimický

Zajímavé čtení, hlavně s ohledem na to, že autorem je odborník na "blázny". Čtivá, dobře napsaná kniha.

Apokalypsa podle Marie Apokalypsa podle Marie Patrick Graham

Bohužel, čekala jsem od toho víc po četbě předchozí knihy Evangelium podle Satana, která byla opravdu skvělá.