Vesela_Veverka Online Vesela_Veverka komentáře u knih

Špína za nehty Špína za nehty Miloš Čermák

Je tam sex. Hodně sexu. Jsou tam drogy. Je tam vražda, milostný trojúhelník,láska?, gangster, New York, Praha. Příběh nic moc, hlavní postavy jak by smet. Jedna vzor slušnosti, další promiskuitní jak prase o zabíjačce. Prasárniček a vulgarismů požehnaně. Někde to sedí, celkově je tím ale kniha na můj vkus přesycená. Takový typ knížky, který sice přečtu, ale rychle zapomenu.

07.12.2022 1 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Hlavní hrdince jsem fandila. Neobyčejně obyčejná ženská. Ve své podstatě je geniální. Jako malá řešila věci netradičně a byla za to po zásluze potrestána. Jako velká se z chyb poučila, ale světu se stejně nezavděčila. Závěr? Kašlete na okolí, podivná individua vás nespasí a žijte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

01.12.2022 3 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

Nekupujte! Jestli máte malé dítě a chcete si zachovat zbytky zdravého rozumu, tak tohle fakt nepořizujte. Tuhle knížku naše dítko žere, takže čteme a klepeme a čteme a klepeme a pořád dokola. A přitom taková blbost...

29.09.2022

Divoké léto Jáchyma Šebka Divoké léto Jáchyma Šebka Eva Bešťáková

První polovinou knihy jsem se nemohla vůbec prokousat. Vleklo se to. Od chvíle, kdy se Jáchym vydal na cestu děj nabral spád. Příběh těžko uvěřitelný, překombinovaný, na můj vkus až moc náhod. A ty jeho myšlenkové pochody... Až jsem si říkala, jaké drogy Jáša bere. Konec knihy bylo jen dovršení absurdna. Takže jsem si znova přečetla úvodní stránku, abych si osvěžila paměť. Vše dopadlo (asi) dobře a jestli neumřeli, šťastně žijí až dodnes.

02.09.2022 1 z 5

Vlak pro děti Vlak pro děti Viola Ardone

Pár dní po dočtení knihy a pořád nad ní musím přemýšlet. Jaké to muselo být, když děti odjížděli? Jaké pro rodiče, jaké pro děti. Když byly pryč. Když se vraceli do původních domovů. Když se nevrátili... Silné téma. Je škoda, že kniha neobsahuje nějaký úvod nebo doslov o skutečné situaci. Stačilo by pár informací. Např. kdy, kam, kolikrát, kolik dětí...

19.08.2022 3 z 5

Ti, kterým se narodíš Ti, kterým se narodíš Alžběta Bublanová

Tři části knihy. První část pecka. Čtivé, vtipné. Druhá a třetí nikoliv. Šup +19let. Šup -25. Kdyby celá kniha byla vyprávěním mimina, byla by zaručeně lepší.

19.08.2022 2 z 5

Někde jsem se smála nahlas (nestává se často), něco přečetla ze setrvačnosti. Celkově mě kniha pobavila a doporučuji jako prevenci pred zblázněním všem na mateřské "dovolené"

08.12.2019 4 z 5

Skios Skios Michael Frayn

Díky, ne. Se sebezapřením jsem knihu dočetla. Pořád jsem doufala, že závěr spasí celou knihu. Ale ne. Vyústění bylo snad ještě horší, než všechny cesty taxíků po ostrově.

26.02.2019 1 z 5

Umění milovati Umění milovati Publius Ovidius Naso

Ne úplně jednoduché čtivo, které vyžaduje povědomí o antice. Časté odkazy buď zjednoduší, nebo naopak zkomplikují chápání textu.
Psáno tehdejší optikou, ale "návody a principy" zmiňované v knize fungují dodnes. Např. kapitoly: Varuj se nevěry!, Pozor na hejsky a věrolomníky!, Napřed sliby, pak útok!, Pěstuj i ducha, Buď vlídný a pozorný, Neptej se na věk, Společně k cíli atp.

20.02.2019

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Poutavý příběh, který ukazuje, že bez země není života. Knihu doporučuji všem, kteří si neuvědomují hodnotu přírody a půdy. Všem těm, kteří proměňují zemědělskou půdu za zastavěnou plochu a nejen těm.

19.02.2019 4 z 5

Humorné čtení. Zamotané, celosvětové, výbušné.

13.05.2018 4 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Moje první kniha od Vernea. A musím říct, že to byla dobrá volba. Poučná a zároveň čtivá kniha s napínavou zápletku na konci.

05.05.2018 3 z 5

Pět řeckých novel Pět řeckých novel Vasilis Vasilikos

Kniha se mi celkově líbila. Zajímavé příběhy a pohled na řeckou problematiku, který mi vyhovuje. Bájné postavy nejsou jednobarevné a naopak současní lidé mohou být glorifikováni. Kniha pro všechny, kteří mají krevní skupinu "Řecko" a to nejen z pohledu pláž, bar, gyros.

30.04.2018 4 z 5

Knihu bych doporučila tomu, kdo se nudí. Nic moc zajímavého, záživného ani poučného se čtenář nedozví. Celou knihu se opakuje jedna mantra. Muž sedí na skále a čučí, žena si potřebuje povídat.

30.04.2018 2 z 5

Tulák Rover Tulák Rover J. R. R. Tolkien

Pěkná kniha, lehké čtení. Vždyť je to pohádka. Takže nebrat vše doslova a užívat si psích dobrodružství.

30.04.2018 3 z 5

Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Žena, která si šla lehnout a rok nevstala Sue Townsend

Ze začátku mi Eva přišla sympatická. Jen tak si být. A být si v posteli. Ale jak šel děj moje nadšení pro knihu upadalo. Dočetla jsem snad až po půl roce. Celkově nic moc.
K českému překladu nevím. Četla jsem v originále.

01.02.2018 2 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

odpočinkové počtení na dva večery. Dlouho jsem se u knížky nahlas nezasmála. Tady té se to ale povedlo. Lehké, čtivé, vtipné, veselé i k zamyšlení. Nebo ne. To záleží na čtenáři. Jen jsem měla problém, že jsem se někde ztrácela (je ženatý, rozvedený?).

07.01.2018 3 z 5

Zapomenutá Hellas Zapomenutá Hellas Philipp Vandenberg

Není to úplně nejjednodušší čtení. Chvílemi jsem se přistihla, že čtu a nevím co. Kdo se ale zajímá o toto téma, tak si své pasáže najde.

20.12.2017 2 z 5

Aperitivy & Digestivy Aperitivy & Digestivy Tobias Pehle

Přehledná kniha o aperitivech a digestivech. Hodila se mi při studiu, ale občas do ní nahlédnu i dnes.

09.11.2017 4 z 5