Umění milovati

Umění milovati - jedno ze základních děl světové literatury z pera římského antického básníka Publia Ovidia Nasa. Kde hledat ženy a jak si je trvale získat, Rady mužům, jak si lásku udržet, Rady ženám. "Je-li snad v národě našem, kdo umění milovat nezná, ten, až si přečte můj návod, poučen milovat spěj."

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115700/umeni-milovat-115700.jpg 3.6272
Literatura světová, Poezie
Vydáno, Československý spisovatel

Ars Amatoria

Kniha Umění milovati

kachna146

Četla jsem jako povinnou četbu. Občas jsem se musela zamyslet nad významem některých slov, ale vzhledem k stáří knihy a období jejího vzniku jsem s tím počítala. Ne se vším, co autor doporučuje souhlasím, ale to už je taky věc názoru.

s1ombrehimawari
10.12.2020odpad!

Nein nein nein. Jsem jen ráda, že pár tisíc let žijeme v jiné době. Láska není o předstírání, omezování se a jen o kráse. Můj vnitřní feminismus mě podněcuje se této knihy, co nejrychleji zbavit. Četba poměrně jednoduchá, pokud se soustředíte na význam slov, což je dost těžké, když je to takové ukrutné exkrementíčko. Nekonečné srovnávání s postavami dávné Antiky, které jsem ze sedmdesáti procent neznala (což je moje chyba). Morálně velice nemorální a špatný vtip.

Mercatino
26.08.2020

Občas nečitelný obsah, který bez znalostí historie, mýtu a starověku je těžko pochopitelný a přesto se v této knize nabízí tolik trefných rad. Je to kniha praktická, na doma. V nouzi lze z ní radu vystudovat .

los
25.03.2020

v pubertě jsem musel Ovidiovo Umění překousat jako povinnou četbu a pamatuju si už jen, jak jsem trpěl

klara5466
22.02.2020odpad!

Nelíbilo se mi to hlavně díky jazyků kterým je to psané, ale není divu když je to stará knížka

Alcarmo
16.12.2019

Římský poeta, jehož slova rozlétly se v knize o lásce do světa. Přišlo mi, že latinská jména občas v překladu byla neznělá, ale to je spíš můj subjektivní vjem. V závěru se básník studem „propadá“, netuším co ho to jen napadá. Kdyby o něco později v Indii žil, možná by Kámasútru svými verši ozdobil. Zajímavá a nadčasová četba.

slunicko_1234
04.08.2019

Na knihu jsem náhodou narazil v kavárně a na místě jsem si ji přečetl. Do té doby jsem o této knize nic nevěděl. Při četbě jsem nevnímal historický kontext a podobně... Kniha se mi zdála čtivá a místy vtipná (narážím na stereotypy).

Radka1911
24.04.2019

Nadčasová klasika a krásná ukázka antické poezie.