verulik196 verulik196 komentáře u knih

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Opět povedené pokračování! Autor prostě umí psát.

08.02.2019 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

To se tak dobře čte! Knížka je plná akce i humorných scén a nechce pustit, takže jsem ji zhltla za pár dní. Škoda jen, že už mi zbývají jen dva díly..

05.02.2019 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Skvělá knížka! Už beru do ruky třetí díl.

02.02.2019 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Na Percyho Jacksona jsem se chystala opravdu hodně dlouho a vlastně ani nevím, proč jsem čtení této série tak odkládala. Teď se ale konečně můžu připojit k tomu davu, co se považuje za jeho fanoušky. Tak hurá na další díl!

30.01.2019 5 z 5

To bylo tak pěkné! Doporučuji, doporučuji a ještě jednou doporučuji. S touto knížkou jednoduše neuděláte chybu.

26.01.2019 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Knížka o Dashovi a Lily je takové jednoduché, ale přitom milé čtení. Nehledejte nic hlubokého - prostě si jen sedněte a čtěte.

22.01.2019 4 z 5

Nočný cirkus Nočný cirkus Erin Morgenstern

Noční cirkus je opravdu originální příběh! Autorka píše hodně popisně, takže máte v průběhu čtení chuť ten snový cirkus navštívit. Na druhou stranu tam ale mohlo být více akce, je pravda, že o souboji se spíše jen mluvilo. Celkově avšak knihu hodnotím pozitivně, stojí za přečtení. (čteno v angličtině)

20.01.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Uf, to bylo náročné čtení. Knížka je hodně popisná, nezáživná a děj se strašně táhne. Myšlenka je to pěkná, ale tím to pro mě končí. Starší čtenáři knížku možná ocení, ale středoškolským studentům ji nedoporučuji.

04.01.2019 3 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Tahle knížka byla dobrá, mohla ale být lepší. Nebylo to až tak smutné a dojemné, jak by se dalo čekat a kluci si na svůj poslední den života mohli vymyslet zajímavější program. Nicméně nemohu tvrdit, že by se mi knížka nelíbila, to vůbec ne, jen to prostě nebylo takové, jaké to být mohlo.

31.12.2018 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Nádherný vánoční příběh. Co víc si o Vánocích přát?

28.12.2018 5 z 5

Cestovatelka Cestovatelka Alexandra Bracken

U prvního dílu jsem se rozhodla pro čtyři hvězdičky, tomuto dávám nakonec jen tři. Obě knihy měly potenciál, který ale nebyl plně využit. Příběh je jednoduchý a vcelku předvídatelný, žádné velké zvraty se nekonají. Věřím, že mladší čtenáře série zaujme, ti starší ji musí brát jako takovou odpočinkovou četbu.

26.12.2018 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Knížka mě velmi mile překvapila, nemohu jinak, než ji všem doporučit!

21.12.2018 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Už jsem četla i lepší knihy o cestování v čase, nemůžu ale tvrdit, že by se mi tato nelíbila. Knížka měla pomalejší rozjezd a pak, když se konečně něco začalo dít, se jen honili za jedním jistým předmětem. Dalo by se z toho vytřískat víc. Na druhý díl se ale těším, měl by totiž být o trochu lepší.

21.12.2018 4 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

S touto knížkou neuděláte chybu. Příběh je napínavý, vtipný a jestli se obáváte přílišné romantiky, mohu vás uklidnit, že ta tam nemá hlavní místo. Takže neváhejte a pusťte se do čtení!

11.12.2018 5 z 5

Guvernantka Guvernantka Vladimír Macura

O této knize se nedá říct, zda je dobrá, nebo špatná ani zda ji doporučuji, nebo ne. Věřím, že člověk zajímající se o národní obrození nebo přímo o Čelakovského z ní bude nadšený, na druhou stranu obyčejný student tak jásat nebude. Kniha v podstatě nemá žádný příběh, jde jen o popis jedné etapy života Čelakovského a jeho druhé manželky. Nic víc, nic míň.

09.12.2018 3 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Možná je to tím, že jsem od knihy moc nečekala nebo je jen prostě hodnocení ostatních čtenářů příliš přísné, protože mně se tato knížka líbila. Jistě, příběh měl nějaké větší či menší nedostatky, ale jinak se mi kniha jako celek líbila. Tak jako ostatní, jsem ani já nepochopila, proč jsem celá natěšená na draky dostala upíry v ještěřím převleku a nebo proč se kousek od Brna nachází ještěří civilizace, které se vůbec nedotkla česká kultura a především jazyk. Jinak ale knihu hodnotím pozitivně a doporučuji ji.

02.12.2018 4 z 5

Z ohně a papíru Z ohně a papíru Rachel Caine (p)

Kniha neztratila poutavost prvního dílu a příběh pokračuje zajímavě. Doporučuji.

24.11.2018 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Od knížky jsem čekala něco trochu jiného, na druhou stranu ale nemohu říct, že by se mi nelíbila. Je to takové jednodušší, oddechové čtení, fanouška fantasy ale jistě potěší.

20.11.2018 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Opravdu nechápu, proč jsem čtení této knihy tak dlouho odkládala. Nebylo se totiž čeho bát. Posla by si měl přečíst každý, vyslechnout si, co se nám autor snaží sdělit a zamyslet se nad tím. Vřele doporučuji.

08.11.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove je muž se svérázným pohledem na svět, jenž vás bude štvát, bavit a dokonce vás i dojme. Za mě palec nahoru.

03.11.2018 4 z 5