Veronika95 Veronika95 komentáře u knih

Kruh Kruh Dave Eggers

Kniha mě celkem zklamala.
Celkové téma je velmi chytlavé, už jen proto jsem si chtěla knihu přečíst. Avšak příběh byl roztáhaný a tím pádem celkem nezáživný. Některé pasáže by se mohly dát klidně pryč a tím by kniha získala na akčnosti.

18.11.2017 2 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Krásný a okouzlující příběh! Každý si v něm podle mého najde to své, ať je jakékoli věkové kategorie :)

24.09.2017 5 z 5

Dárek pro Tebe Dárek pro Tebe Jana J. Sýkorová

Já moc básním neholduju, ale tahle kniha je naprosto báječná!
Autorka se rozhodně nedrží zpátky, a tak se v básních dočkáme i vulgarismů, otevřenosti a hlavně upřímnosti.
Básně nejsou složité, pochopí je podle mě každý. Ovšem doporučila bych ji spíše od věku 15+

18.09.2017 5 z 5

Šíleně smutné povídky Šíleně smutné povídky Tereza Boučková

Popravdě jsem od knihy moc nečekala a stejně mě zklamala.
Některé povídky byly tak zvláštně dokončené, že vlastně ani dokončené nebyly. Popravdě jsem u některých takových povídek ani nevěděla, jak autorka konec myslela. Asi mi k pochopení chybí životní zkušenosti.
Název "Šíleně smutné povídky" dá se říci odpovídají celé atmosféře knihy. Avšak občas povídky nebyly smutné, ale jen šílené.

14.09.2017 1 z 5

Autoškola 2017 Autoškola 2017 Václav Minář

Super učebnice. Vše je krásně znázorněno a vysvětleno. A rozvržení otázek a odpovědí je podle mě skvěle vymyšleno! :)

13.09.2017 5 z 5

0.4 - Soumrak civilizace 0.4 - Soumrak civilizace Mike Lancaster

Musím říci, že jsem od knihy moc nečekala. Ale velmi mile mě překvapila. Co se týče stylu psaní a děje, ten byl poněkud obyčejnější, spíš mi celá kniha připadala jako delší novela ;) Ale nápad a hlavní téma knihy mě uchvátilo. Vážně pak člověk začne přemýšlet o tom, jak jsme se vlastně z neandrtálců dostali až sem, jestli to lidstvo zvládlo samo nebo jestli nás někdo naprogramoval....

13.09.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

Právě jsem tuto knihu dočetla a musím říct, že rozhodně nezklamala!
Celá tady ta trilogie je neskutečná, najdeme v ní snad opravdu všechno a musím říct, že mě moc mrzí, že skončila. Je mi líto, že není další kniha, která se věnuje především Americe a Maxonovi a jejich následnému manželství a rolím coby král a královna.
Rozhodně si přečtu i dodatkové knížky, na které se moc těším!

20.08.2017

Elita Elita Kiera Cass

Kniha se mi strašně líbila. Během dvou dnů jsem ji zhltla a nemůžu se dočkat třetího dílu!

13.08.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Samotné bajky se mi líbily, byly čtivé, někdy úsměvné, jindy celkem drastické, ale hlavně byly všechny poučné, což je pro malé děti supr.
Ale tak nějak to nebylo ono. V knize mě hrozně otravovaly komentáře Albuse Brumbála, které byly někdy delší než samotné bajky.

09.08.2017

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha mě hned na začátku dost nudila. Ale asi po čtyřech nebo pěti kapitolách jsem knize naprosto propadla a asi během dne a půl ji přečetla.
Je to sice romantická knížka, ale místy jsem se dusila smíchy a dokonce i bála.
Skvěle napsané!

09.08.2017 4 z 5

Políbená měsícem Políbená měsícem Amy Plum

Zrovna jsem knihu dočetla.
Asi před dvěma dny jsem se k příběhu znovu vrátila po tom, co jsem asi před měsícem přečetla pár stránek a knihu považovala za nudnou. Ovšem za ty dva dny, co jsem se ke knize opět uchýlila, jsem ji zhltla jak malinu a naprosto mě očarovala. Vlastně ani pořádně nevím čím, možná těmi záhadami a hádankami, kterými byl příběh nasycený.
Poslední věta v knize mě nenechala chladnou a i přesto, že 3. díl u nás nejspíše nevyjde, objevila jsem v dřívějších komentářích blog dívčiny, co 3. díl překládá. http://arialissa.blog.cz/rubrika/if-i-should-die
Moc děkuji za překlad!
Tak hurá do čtení!

05.06.2017 4 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Suprově napsaná knížka! Od autorky jsem kdysi četla i Krásné zlo, a obě knížky se mi četly prostě krásně! Cenu nevinnosti jsem měla přečtenou během 4 dnů a kdybych nemusela chodit do práce, stihla bych to dřív, protože příběh mě naprosto dostal.
I když se může zdát, že je kniha vlastně o ničem a není ani tak moc záživná, autorka ví, jak na nás do děje vpravit. Celou knihu jsem přemýšlela, jak to dopadne, co je za zvláštními úkazy v domě, ale nikdy by mě nenapadlo, že za tím bude zrovna TA postava.
Rebecca James prostě nezklamala a opět napsala výbornou a hlavně velmi čtivou knihu! Jediné, co bych příběhu vytkla, byl trochu moc nadupaný konec. Vzhledem k vcelku poklidně napsané knížce je konec až moc naplněný rozluštěními a překvapeními, že vlastně zprvu nevíte, co a jak a kde a kdo a s kým.

16.04.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Opravdu krásně napsaná knížka. Je trochu dětská, ale to se dá čekat, takže mě to nepřekvapilo a naopak jsem to uvítala. Myslím si, že kdybych knihu četla třeba ve svých 11 letech, moc a moc by se mi líbila (asi ještě víc než teď). Je kouzelná, čarovná, pohádková, poučná, vtipná a místy i strašidelná. Jedinou věcí, která se mi nelíbila, bylo rychlé ukončení třeba u prvního famfrpálového zápasu nebo u boje s Quirrellem. Ale to je jediná výtka, kterou k této knize mám.

27.03.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Od knihy jsem určitě čekala víc. Podle mě je tento příběh takový....úplně nemůžu najít to slovo. Je jasné, že už z názvu knihy můžeme usoudit, že hlavní hrdinkou bude žena. V tomhle případě mi to ale vadí. Ne, že je to žena, ale že je to zdravá žena. Prakticky se o nemoci a jejím prožívání dozvídáme jen z nějakým internetovým diskuzí nebo od členů rodiny postiženého, ale velmi málo nám k tomu prozradil sám nemocný. To je hrozná škoda a proto se mi tahle kniha nezamlouvá. Prakticky celý příběh se zaobírá tou zdravou ženou, i když se vlastně ona zabývá tím nemocným člověkem. Ale právě díky tomuto mi příběh nepřijde tak záživný a dojemný, jak jsem čekala. Ale jsem ráda, že jsem si tuto knihu měla možnost přečíst, protože jsem si díky ní zase o něco líp vytříbila vkus.

19.03.2017 odpad!

Milostné příběhy Milostné příběhy * antologie

Na tuto knihu jsem narazila u nás ve městě v Levných knihách. Hned se mi zalíbila vzhledem ke svojí vazbě, ovšem i přesto jsem knihu zase vrátila do regálu. Pak mi to ale nedalo a ke knize se vrátila. Prolistovala jsem pár stránek a všimla si, že jsou zde různé příběhy od různých italských spisovatelů a i když na nějakou romantiku či erotiku nejsem, rozhodla jsem se knihu koupit. No a po té jsem ji téměř nedokázala odložit. Příběhy jsou čtivé, poučné, veselé i smutné. Ano, někomu by mohly připadat primitivní a svým způsobem jako pohádky. Já si ale u těchto "pohádek pro dospělé" náramně odpočinula a poučila se.

30.12.2016 3 z 5