veronika4937 Online veronika4937 komentáře u knih

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Claire mě strašně štvala, strašně. Thrillery moc nečtu, vlastně mi vadí, že často je hlavní postava divná, nesympatická nebo tak trochu psycho, což Claire splňuje ve všech bodech. Musím ale říct, že zhruba od půlky mě příběh tak zaujal, že jsem ho prostě musela dočíst na jeden zátah. A ten konec! Ten se teda povedl.

12.09.2022 4 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Přiznávám bez mučení, že knížka mě v první řadě zaujala krásnou obálkou. Kdysi jsem ji koupila v nějaké akci a pak se mi tu na ni dost dlouho prášilo. Teď jsem ji konečně vytáhla a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Příběh se mi dobře četl, stránky ubývaly, ani nevím jak. Dean mě neskutečně bavil, několikrát jsem se rozesmála nahlas, což se mi opravdu nestává :⁠-⁠). Nepředpokládám, že bych si příběh dlouho zapamatovala, ale samotné čtení jsem si opravdu užila. Doporučuji jako odpočinkové čtení na dlouhé zimní večery.

12.09.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Knížky z 2. světové války čtu ráda, i když vždycky se mi svírá srdce nad tím, jaká zvěrstva se děla a asi nikdy nad tím nepřestanu kroutit hlavou . Autentické příběhy čtu ze všeho nejradši a ten Eddieho, ten vás chytí za srdce ️. Obdivuju, jakou měl vůli žít, obdivuju, že neztratil lidskost a dokázal pomáhat, kde to bylo potřeba.

Není to tak dlouho, co Eddie zemřel a já jsem přesvědčená, že je v nebi o anděla víc.

04.09.2022 5 z 5

Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Marie Laval

Knížka se mi četla moc dobře, příběh byl originální a autorka mě držela ve střehu, byla jsem zvědavá, jak nakonec všechno dopadne. Romantická linka byla předvídatelná, ale nijak mě to nerušilo. Obdivuju, že Amy nevzala nohy na ramena a všechny podivnosti si snažila racionálně vysvětlit, já bych asi tolik odvahy neměla . Doporučuji jako odpočinkové, lehce strašidelné čtení.

28.08.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Mohla bych se podepsat pod komentář jahliny. Chvilku mi na začátku trvalo, než jsem se zorientovala, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout a byla jsem hrozně zvědavá, jak všechno dopadne. Několikrát jsem si už myslela, že je jasné, jak všechno bylo a jak to dopadne, ale vždycky jsem byla nakonec překvapená. Opravdu krásný příběh, kde se prolíná minulost a současnost. Pokud jsou další autorčiny knihy ještě lepší, jak někteří píší, rozhledně si je musím přečíst, protože i tohle za mě byla pecka.

22.08.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Nové sliby se mi četly stejně dobře, jako první díl, nicméně příběh jako takový se mi líbil méně. Celý problém byl prakticky v tom, že si Izzy a Will nebyli schopní promluvit. Znovu a znovu, několikrát dokola, i když důvod chápu. Oba díly jsem četla hned za sebou a chvíli jsem měla problém přepnout, že 'já' znamená Izzy a ne Lena :-). Každopádně se těším i na třetí díl, který si určitě přečtu.

19.08.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Příběh je rozdělený do opravdu krátkých kapitol a čte se neuvěřitelně lehce. Postavy mi byly sympatické, Ryana jsem si představovala jako Ryana ze seriálu O.C. California :-). I když je mi už o nějaký ten pátek víc, než Ryanovi a Leně, jejich příběh jsem si moc užívala a prožívala ho s nimi. Skvělé čtení na dovolenou, ať už letní nebo díky atmosféře hor i na tu zimní.

17.08.2022 5 z 5

Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Jaro je tu! : s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Druhá knížka od této autorky, kterou jsme s dětmi přečetli a opět se nám moc líbila. Má krásné ilustrace, spoustu úkolů k řešení. Nenásilnou formou děti seznamuje s jarními svátky a zvyky s nimi spojenými.

10.08.2022 5 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

(SPOILER) Knížka má krátké kapitoly, každá je vyprávěna z pohledu někoho jiného. Celkově se mi četla dobře, i když spousta věcí mi v příběhu přišla nereálná. Už jen to, že by o sobě někdo veřejně řekl velice intimní informace a ještě se podepsal, aby se dal naprosto jasně identifikovat. Nebo aby se mnohaletý uživatel kokainu a alkoholu vyléčil jen tak, bez pomoci, prostě se rozhodnul, odjel pryč a prostě toho nechal. Nicméně knížku beru jako takovou pohádku pro dospělé a ta nemusí být až tak realistická. Pokud hledáte příjemnou, odpočinkovou knížku, která ale není jen čistě pozitivní, je tohle ta správná volba

10.08.2022 4 z 5

Mám moc ráda příběhy, které jsou napsané podle skutečných událostí, a tak se mi moc líbil i tento. Příběh jako takový je sice vymyšlený, ale opírá se o skutečné události. Na konci je moc zajímavá obrazová příloha a rozhovor s autorkou, které příběh hezký dokreslují.

07.08.2022 5 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Knížka je rozdělená do třech částí a kapitoly jsou vyprávěny z pohledu Winnie a Juno. Hned s první částí jsem bojovala, nemohla jsem se začíst, několikrát jsem se vracela a kolikrát si říkala, jestli ji vůbec dočtu. V druhé části se to zlomilo a příběh si získal moji pozornost, nicméně celou dobu jsem se vlastně těšila, až knížku dočtu. Nejvíc mi asi vadilo, že z pěti hlavních postav nebyla ani jedna sympatická, ba co víc, kromě Sama byli všichni pořádně divní. Samotný děj byl hodně přitažený za vlasy, no a konec, ten už byl úplná divočina.

01.08.2022 2 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

O knihách od Coleen Hoover už jsem četla spoustu pochvalných komentářů, ale sama jsem se k ní dostala až teď...a naprosto jsem se zamilovala. Příběh jsem s Lily intenzivně prožívala od začátku až do konce, radovala i trápila jsem se s ní, milovala i nenáviděla společně s ní a těch 360 stran jsem slupla, jak kdyby jich byla tak třetina. Dodatek příběhu dal ještě úplně jiný rozměr. Za mě velké doporučení a rozhodně si přečtu další i knížky od této autorky.

31.07.2022 5 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Opravdu krásný román, místy veselý, jindy zase smutný. Souhlasím s předchozími komentáři - přišlo mi (u e-knihy), že byly dvě kapitoly ke konci knihy prohozené.

20.07.2022 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Příjemná oddechovka, ale žádný přeslazený hloupý příběh. Ke konci mi trochu vadilo, jak se každá informace několikrát opakovala, než si každý s každým promluvil a věci se vyjasnily, ale to je takové opravdu malé mínus.

20.07.2022 4 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Jedná se o autentický příběh, kdy během druhé světové války přežila skupina lvovských Židů 14 měsíců v místním kanalizačním systému. Příběh vypráví Kryša, v té době osmiletá, nyní poslední žijící členka této skupiny. Při vyprávění hodně čerpá z deníku svého otce, některé věci si přece jen jako dítě nemohla pamatovat nebo je třeba vnímala jinak.

Jedná se o velmi silný příběh, je pro mě absolutně nepochopitelné, že někdo měl takovou obrovskou vůli přežít, aby podnikl všechno, co tato skupina lidí. Velmi čtivě napsáno, doporučuju přečíst.

12.07.2022 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

V anotaci si píše: knížka, která se dotkne vašeho srdce - a přesně tak to je. Sledujeme nádherný, i když hořko sladký životní příběh Doris, která je dnes na prahu smrti a ve svých 96 letech vzpomíná na svůj život, který byl opravdu pestrý. Střídají se kapitoly, ze současnosti a z minulosti, jednotlivé kapitoly jsou krátké, takže čtete a čtete a najednou jste na konci, ani nevíte jak. Velké doporučení pro milovníky romantiky, která ale není přeslazená.

27.06.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Já tuhle sérii prostě miluju. Asie mě nikdy nelákala, ale Julie Caplin je v tomhle naprostá kouzelnice a i při čtení téhle knížky mě natolik zaujala, že bych se do Japonska hned vydala. Je to krásná odpočinková knížka, ideální na dovolenou nebo jako útěk od běžných starostí.

20.06.2022 5 z 5

Bordelína a Řachatice aneb Les Bambručák v ohrožení Bordelína a Řachatice aneb Les Bambručák v ohrožení Sandra Dražilová Zlámalová

V druhém díle polepšenou čarodějnici Bordelínu navštíví její zlá sestřenice, čarodějnice Řachatice a vše je rázem vzhůru nohama. Na pokračování naši oblíbené pohádkové knížky jsme se s dětmi moc těšili a na konci nás mrzelo jen to, že jsme ji přečetli tak rychle. Doporučuji všem rodičům malých dětí jako čtení před spaním, je to originální, milé, vtipné, určitě nehrozí špatné sny. A opět palec nahoru za nádherné ilustrace, ty nemají chybu.

30.05.2022 5 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Knížku jsem koupila 'do počtu' kvůli akci v knihkupectví a jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Začátek byl opravdu drsný, ale pak se příběh hezky rozvíjel a rychle plynul.

30.05.2022 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Asi nejoblíbenější knížka mého dětství, přečetla jsem jí mnohokrát a teď poprvé i dětem. Vždycky jsem si přála ocitnout se v Bullerbynu a prožívat všechna ta dobrodružství.

26.05.2022 5 z 5