veronika4918 veronika4918 komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Četla jsem dobrovolně již dříve, než jsme ji dostali jako povinnou četbu. V obdoví, kdy jsem se o tuto literaturu začala zajímat. Líbilo se.

04.07.2017 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Srdeční záležitost :) Na HP jsem vyrůstala, první kniha vyšla, když jsem byla ve druhé třídě a odstartovala mou knižní náruživost. Myslím, že HP má velký podíl na tom, že knížky jsou mým koníčkem. Nejde dát jinak, než 5*

04.07.2017 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Za mne zatim nejslabsi kousek od Keplera. Doufam, ze si zlepsim chut na Svedkyno ohne :-)

25.06.2017 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Cokoli od této dvojice Vás prostě drží v napětí do poslední stránky ... Nehledě na to, že obaly jejich knížek jsou prostě děsivý samy o sobě :D

26.04.2017 5 z 5

Tichý pan Genardy Tichý pan Genardy Petra Hammesfahr

Od téhle knížky se těžko odtrhnete, protože graduje neskutečným způsobem. Skvěle a zároveň zajímavě napsaná. Divím se, že jsem neměla děsivé sny ...

25.04.2017

Pohřbení Pohřbení Kendra Elliot

Přečteno hodně rychle, protože jsem přeskakovala tu hrůzostrašnou romantickou linku. Mi povězte, kdo může tak rychle přeskakovat mezi tím, jak se trápí nad zmizením svého bratra (který byl pravděpodobně zavražděn) a tím, jakou má chuť na sex. Část závěru jsem tušila velice brzo a musím říct, že konečný závěr mi přišel dost ubohý ... Díky téhle knize přestávám mít ráda slovo "princezna" :D

12.04.2017 1 z 5

Astin deník Astin deník Barbara Vine (p)

Chvíle bylo čtení zajímavé, chvílema jsem se kousala nudou. Občas byl problém se orientovat ve jménech a příbuzenství. Ovšem odhalení na konci bylo skvělé ...

05.04.2017 2 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Hezká povinná četba na ZŠ...

24.03.2017

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tahle knížka odstartovala mou závislost na severských spisovatelích. Celou dobu jsem byla napjatá, těšila jsem se na další a další odhalení a ke konci to překvapení. Paráda!

24.03.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem někdy ve třinácti letech a na etapy, jelikož mi u některých kapitol bylo tak špatně, že to prostě nešlo ... Po celou dobu čtení jsem měla depresi, brečela, špatně spala... Prostě hrůza. Nedokázala jsem si představit, co všechno ta holka v mém věku zažila, jaká rozhodnutí udělala, čemu propadla a nechápu to dodnes. Dle mého by tato kniha měla být povinnou četbou na základní škole.

24.03.2017

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Okouzlující filozofická knížka, kterou čtete s úsměvem na rtech ...

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Zbožňuju apokalyptické a postapokalyptické knihy a tahle u mě měla opravdu velký úspěch a to díky uvěřitelnosti! Opravdu stojí za přečtení a zamyšlení se.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhý díl je poněkud slabší, některé události jsou opravdu přemrštěné. Ale člověk se zasměje.

24.03.2017 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

U některých pasáží jsem se smála tak, že jsem musela knížku na chvilku odložit. Povedená odpočinková četba, která pobaví.

24.03.2017 4 z 5

13. hodina 13. hodina Richard Doetsch

Přečteno za dva večery :) Autor Vás nenechá vydechnout, snažíte se hlavní postavě doslova vnutit své nápady, aby už konečně vše klaplo ... Prostě Vás to vtáhne a nepustí, dokud rychle nedočtete.

24.03.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Když jsem knihu četla večer v posteli, tak jsem se chvílema bála a při odkládání jsem ji vždy pokládala obálkou dolů, protože ta obálka je prostě neskutečně děsivá :D

Jako vždy jsem netušila, kdo je vrahem a jak vše skončí. Tahle manželská dvojice prostě píše skvělý knihy, které Vás nenudí, ale nutí přemýšlet, kdo, jak, proč ...?

22.03.2017 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Hezké odpočinkové čtení na Vánoce, ale žádný terno :)

22.03.2017 3 z 5

I kdyby tahle kniha měla jen negativní recenze, tak si ji stejně pořídím a přečtu za jeden den. Na HP sáze jsem vyrůstala, takže návrat do jeho světa pro mne znamenal i návrat do dětství. I když je to jen scénář, četlo se to skvěle :)

V mém dospělém já pořád hlodá myšlenka, jestli se neměl už svět HP nechat být. Ale to moje dětské já pořád touží po další a dalších příbězích.

22.03.2017 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihy, které se točí kolem holocaustu, čtu velmi ráda, i když u nich ve 90% případů brečím. Vypravěčka je velmi čtivá a propracovaná, do poslední chvíle člověk netuší, že vlastně ... Když mi to došlo, brečela jsem jako malé děcko.

22.03.2017 5 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Zezačátku jsem se bála, že s knihou seknu - pro mne moc pomalý rozjezd. Ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Skvělá zápletka, děsivé tajemno (občas jsem se bála číst, když jsem byla sama doma :D), propracované časové roviny ... Jen ten konec! Opravdu nechybí ještě jedna kapitola? :D

22.03.2017 4 z 5