Veronika33 Veronika33 komentáře u knih

Modrá je barva nočních děsů Modrá je barva nočních děsů Laurie Faria Stolarz

Kniha je určená pre čitateľov od 12 rokov, mne skôr prišla, že DO 12 rokov. Dej bol neuveriteľné naivne napísaný. Postavy sú nesympatické a nelogicky sa prejavujú. Na túto knihu som už fakt stará :), musím začať čítať anotácie, som si myslela, že to bude taký soft horor. Bol to skôr taká paródia. Uvidím či druhý diel sa zlepší, veľmi nedúfam.

25.06.2017 2 z 5

Úžasná klasika obohatená o krásne ilustrácie. Opäť som si ju užila. Srdcovka!!!!

24.06.2017 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Kniha bola geniálna, veľmi dobre a pútavo napísaný thriller. Dej neuveriteľne rýchlo bez zásekov plynul, čo mi ku koncu bolo ľúto, keďže som si knihu veľmi užívala Teším sa na ďalšie diely. Kedysi dávno som od autorky čítala knihu hlbšie ako mŕtvi, tá sa mi zdal skôr priemerná.

24.06.2017 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Kniha bola zaujímavá, koniec nečakaný. Len mi tam niečo vadilo, knihu som si nedokázala naplno užiť. Možno štýl písania autorky, bola to moja prvá skúsenosť s jej knihou. Uvidím, ako si vychutnám ďalšie knihy, ktoré od nej mám.(Ztráty a lži, Bludná sdělení).

24.06.2017 3 z 5

Apokalypsa Z: Začiatok konca Apokalypsa Z: Začiatok konca Manel Loureiro

Kniha bola dobre napísaná, pútavá. Pre zombie tématiku mám slabosť, dej celkom dobre plynul, snáď len časť s "pirátmi" ma trochu otravovala. Celkom sa teším na ďalšiu časť ak u nás vyjde.

Šťastná sedmička Šťastná sedmička Holly Goldberg Sloan

Geniálna kniha. Vyzerá ako bežná young adultovka, ale má neuveriteľnú hĺbku. Willow veľmi sympatická postavička, ktorá to nemá v živote jednoduché, vďaka jednému momentu sa jej otočí život naruby. Veľmi emotívny príbeh, ktorý sa oplatí prečítať.

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

Kniha bol milá nenáročná. Zaujímavý námet z prostredia jazdeckej školy bol originálny. Som rada, že som si ju prečítala. Príbeh mal silnú myšlienku, hlavne v tom ako sa zachovala rodina (mama,otec,brat) voči Thee.

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Totálny prepadák. Nedalo sa to plynule čítať, čítala som na etapy a bolo to utrpenie. Príbeh by aj mal potenciál, ale to spracovanie zlé. Som rada, že som to dočítala, ďalšiu knihu od autora si však odpustím.

Labyrint: Zhorenisko Labyrint: Zhorenisko James Dashner

Kniha opäť priemerná, štýl písania zasa vadil.Miestami celkom zaujímavý dej zachránil knihu, aby som ju dočítala. Príbehu nepomáha, že má veľké množstvo nesympatických postáv. Sklamanie...tuším, že tretí diel príbeh nezachráni.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Kniha bola skôr priemerná, vyššie hodnotenie je len kvôli tomu, že som pred ňou videla film, ktorý ma bavil a zdal sa mi lepšie spracovaný ako kniha. Štýl písania mi nesadol, mala som problém udržať pozornosť a dočítať ju. Trocha sklamanie, uvidíme čo prinesú ďalšie diely. (Budem ich čítať len kvôli tomu, že ich už vlastním, inak ma to neťahá k nim).

23.06.2017 4 z 5

Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Guernseyská literárna a koláčová spoločnosť Mary Ann Shaffer

Veľmi milá, miestami smutná kniha. Kniha zahreje na duši, ale veľakrát aj rozosmeje. Kniha je písaná vo forme listov, čo vôbec nepôsobí rušivo. Na knihu som pozerala skepticky, mala som pocit, že to nebude môj žáner. Opak je pravdou tento nádherný príbeh sa radí medzi moje obľúbené knihy.

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Veľmi pútavý príbeh. Striedanie časových dejových liniek vôbec nerušil plynulosť čítania. Knihy s tématikou druhej svetovej vojny sú moja srdcovka. Knihu som si veľmi užila. Odporúčam prečítať.

Dcéra šialenca Dcéra šialenca Megan Shepherd

Kniha bola úžasná. Veľmi ma to bavilo najmä preto, že film ostrov dr.Moreaua je môj obľúbený. Keď som si knihu kúpila, nečítala som anotáciu, veľmi ma prekvapilo o čom vlastne je. Obálka knihy pôsobí lacno a vôbec sa tam nehodí. Odporúčam prečítať fanúšikom Wellsa.

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Kniha bola veľmi pútavá a veľmi drastická. Táto kombinácia zaručuje, že knihu nepustíte z ruky skôr ako ju dočítate. Zvrátený "vzťah" Archieho a Gretchen dal deju knihy ten správny šmrnc. Len ma mrzí, že asi Beta-Dobrovský nevydá ďalšie diely, čo je škoda.

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Kniha bolo neuveriteľné pútavá a napínavá. Dlho som ju odkladala, ale nebol dôvod dej ma úplne pohltil. Námet bol originálny a dobre napísaný. Skvelé, odporúčam.

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Kniha sa mi veľmi páčila. Dej pekne plynul bez nudných častí. Niektoré postavy mi liezli na nervy, ale to už tak býva. Čítanie bolo napínavé, užila sa som si ju. Odporúčam prečítať si ju, neoľutujete.

Zbohom, klamstvá Zbohom, klamstvá Cora Carmack

Voľné pokračovanie knihy Losing It bolo rozhodne lepšie ako jej predchodca. Dej bol pútavý. Čítanie som si užila a príjemne pri ňom vypla. Odporúčam ako oddychovku, je super.

Zbohom, nevinnosť Zbohom, nevinnosť Cora Carmack

Taká priemerná naivná oddychovka, nič čo by ste potrebovali nutne prečítať, ale určite lepšia ako krásna katastrofa. Ideálna pre relax na dovolenke pri mori.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mala trošku pomalší rozjazd, ale nakoniec to bolo skvelé čítanie. Rachel ma trošku štvala a myslím, že by potrebovala trošku prepleskať. Koniec som sice tušila, ale nie všetky súvislosti. Film som tiež videla a musím povedať, že slabota.

Izba Izba Emma Donoghue

Kniha bola veľmi pútavá, najprv som mala obavu, že budem mať problém začítať sa do knihy písanej z pohľadu malého chlapca. Ale bolo to skvelé čítanie. Snáď až na koniec, ktorý mohol byť trošku prepracovanejší. Odporúčam, skvelo napísané.