Veronica.Key Veronica.Key komentáře u knih

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Ty jo... Pecka! :-) Určitě lepší než první díl, který se mi líbil opravdu hodně. Celou knihu to prostě jelo. Děj měl dobrou zápletku, která mě zase nutila přemýšlet co kde a jak! Navíc mě hodně oslovil charakter hlavní hrdinky.

16.03.2019 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Tohle bylo klasické holčičí fantasy, které si opravdu hodně líbilo. Příběh byl napínavý, tajemný a hlavně mě nutil tvořit si různé teorie toho, jak to asi dopadne. A to se mi moc často neděje. Celé jsem si to moc užívala.

06.03.2019 5 z 5

Královská krev Královská krev Daniel Abraham

Kniha byla určitě lepší, než první díl. Dějově, řekla bych, to jela asi stejně, ale trochu víc jsme se dozvěděli o postavách. Co mi tam překáželo, bylo to jejich bankovnictví. To mě totiž prostě nezajímá. A taky by mě zajímalo trochu víc o kultu pavoučí bohyně. Ale to snad časem :-)

04.02.2019 4 z 5

Dračí cesta Dračí cesta Daniel Abraham

Jakmile jsem knížku otevřela, začetla jsem se. Je ale pravda, že mi přišla trochu naruby. Normálně mě ze začátku knížka moc nebaví a na konci se od ní nemůžu odtrhnout, jenže tady to bylo obráceně. Začátek super, ale v půlce jsem se přistihla, že vůbec nevnímám, co čtu.
Po fantasy stránce se mi to hrozně líbilo, ale děsně mi tam překážela politika. A myslím opravdu HODNĚ PŘEKÁŽELA. Bylo jí tam na můj vkus zbytečně moc.
Postavy se mi líbily - byly věrohodnější, než v jiných knihách. I popisy byly pěkně napsané.
Bohužel díky té politice ve mně kniha zanechala takový nudný otisk.

27.01.2019 2 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Celá série mi přišla úžasná :-) Příběhem mi to nepřišlo jako nějaká tuctovka. A děj zaujal. Všechny tři díly jsem přečetla do dvou týdnů.

12.01.2019 4 z 5

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Původní trilogie byla úžasná. Tohle mě moc neoslovilo.

12.01.2019 3 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Působivé a originální. Moc se mi to líbilo. Jdu do dalších dílů.

22.10.2018 4 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Když jsem vzala knihu do ruky, čekala jsem něco úplně jiného. Ale byla jsem překvapena mile. Co mě asi uchvátilo nejvíc, byl nápad, že draci, které z většiny příběhů známe jako divoká, silná a nebezpečná stvoření, jsou zde chováni na farmách kvůli své krvi. Trošku jsem si vzpomněla na knihu Serafína - tam museli mít draci lidskou podobu a byli utlačováni (něco jako židi u nás za 2.světové).
Každopádně krom nápadu byl příběh vynikající i díky jiným věcem. Velmi se mi líbila všechna místa, charaktery postav, ale i jejich vývoj a pohyb.
Byl dobrý tah autora, že nechal každou kapitolu otevřenou. Celou knihu jsem měla za sebou za 3 dny. Určitě doporučuji. Jen si na to udělejte čas. :D

18.09.2018 5 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Třetí díl mi oproti předchozím přišel takový nerealistický. To uvažování postav, ty situace... Nebylo to ono. Jinak se to ale četlo svižně.

24.03.2022 3 z 5

Žár Žár Kiersten White

Za mě super závěr. Přišlo mi, že to celé krásně vygradovalo.

19.07.2020 4 z 5

Vzestup Vzestup Kiersten White

Tak nějak mi přišlo, že jsem se nedozvěděla moc nového. Ale i tak se to četlo dobře. Celá kniha na mě působila dojmem jakési bojové strategie. Furt se něco řešilo - bohužel ne vždy to bylo pro mě zajímavé. Přišlo mi, že se tu toho stalo mnohem více než v prvním díle, ale první byl mnohem více dynamický a více ,,wow,,

28.06.2020 3 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

Knížkou jsem se prokousávala poměrně dlouho. A proč? Bohužel mě to prostě nebavilo. Napsané to špatně nebylo, ale příběh mě prostě nijak nezaujal. Chvílemi jsem se i přistihla, že čtu, ale vůbec nevnímám, co - a to je hodně špatné. Pár kladných bodů dávám za postavy - ty byly totiž velmi dobře vytvořené. Do druhého dílu se nepouštím :/

24.05.2020 2 z 5

Temná krev Temná krev Elly Blake

Poslední díl mi přišel takový jiný :-) jak kdyby ho psal jiný autor, nevím proč :-) každopádně to bylo řádné zakončení celé série

18.03.2020 4 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

První díl se mi líbil víc. V jedné části knihy jsem totiž měla pocit, že vůbec nechápu, proč se tam určité věci dějí. Říkala jsem si, že se k tomu bude něco vázat, ale ne.. Obrovské plus za promyšlenost příběhu a hlavně mytologie - u toho jsem se vždycky ráda zastavila.

12.03.2020 4 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Četlo se to skoro samo. Děj se nikde nezdržoval, furt jel kupředu. V knize nebylo nic, co by by snad vadilo. Příběh je jednoduchý, což je plus i minus. Na jednu stranu se mi líbilo, že jsem nad ničím nemusela přemýšlet, na druhou stranu jsem to tam trochu postrádala. Četlo se to až moc snadno.

25.02.2020 4 z 5

Uprchlík z cely 25 Uprchlík z cely 25 Richard Paul Evans

Hodně povedené, perfektně napsané. Ležela jsem u toho skoro v kuse. Jediné, co mě osobně trochu vadilo, bylo to, že někdo, komu je 15, se chová jak kdyby mu bylo 11, a to, že to bylo opravdu černobílé - hodní vs zlí, mám ráda, když je tam i něco mezi. Co mě naopak úplně získávalo bylo vykreslení akčních scén. Přišlo mi, jako kdybych tu akci zažívala s postavami. Má neoblíbenější postava byla ovšem ten záporák. Ani nevím proč, ale bylo nejlépe propracovaná. Aspoň mi to tak přišlo.

11.02.2020 4 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Z téhle knihy jsem měla podobný pocit jako z té předchozí. Bavilo mě to číst, ale celkový dojem z knihy... Nevím nevím. Bavilo mě, když hlavní postava procházela své minulé životy, ale přijde mi, že se opět nic nedozvěděla.

20.01.2020 3 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Bavilo mě to, příběh odsýpal, ale měla jsem pocit, že se za celou knihu nikam neposunul.

20.01.2020 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Stmívání trochu jinak :D Ale vlastně mě to bavilo víc. Hlavní hrdinka mi totiž byla mnohem sympatičtější, než nějaká Bella.

11.12.2019 4 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Poslední díl sice nebyl nejlepší, ale jako zakončení to bylo parádní.

16.07.2019 4 z 5