Veronica.Key Veronica.Key komentáře u knih

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Myslím, že paní Strachotová se může rovnat i autorům ze zahraničí. Knihu jsem četla na doporučení a nelituji! Bylo to něco jiného, než jsem zvyklá a úplně mě to osvěžilo, řekla bych. Hrozně se mi líbilo vykreslení světa a technologie. :-)

04.02.2024 5 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

První díl byl dobrý, druhý byl pecka! :-) Po dlouhé době jsem měla pocit, že veškerou akci opravdu prožívám s postavami. Obvykle totiž čtu akční pasáže, řekla bych, bez zaujetí.
Čím jsem se dostávala dál, tím to bylo lepší.

02.03.2019 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Začátek pro mě byl celkem dost těžký. Nějak jsem se nemohla začíst, vždycky jsem přečetla kousek a odložila to. Pak jsem měla volno, hecla se a... Jakmile jsem se dostala do čtvrtiny, začalo to odsýpat samo. Hodně cením způsob, jakým tam jsou zakomponované všelijaké bytosti. Není to úplně originální, ale působilo to na mě přirozeně a ne přeplácaně, jak to někdy bývá. Trochu - nevím proč - mi to připomnělo Nástroje smrti.

21.02.2021 3 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Určitě to není kniha nabytá strhujícím dějem od začátku až do konce. Je to začátek života hlavního hrdiny, který sledujeme a postupně postupujeme dál. Za mě je kniha naprosto perfektní a originálně podaná. Není to prostě jen vyrvaný kus ze života hlavní postavy jak tomu bývá. Ne. Sice víme, že něco se v jeho životě asi stane, ale musíme si na to počkat.

01.12.2020 4 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Moc se mi líbila myšlenka světa, který autorka vymyslela. Děj mi přišel ze začátku trochu chaotický, ale ocenila jsem, že jakmile jsem knihu otevřela, měla jsem pocit, že jsem nasedla do rozjetého vlaku.

26.02.2019 4 z 5

Krvavý oheň Krvavý oheň Juraj Červenák

Podle mého se jedná o nejlepší díl série :-) Přečetla jsem to tak rychle, až je mi to líto.

15.11.2018 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Po téhle knížce jsem sáhla více méně ze zvědavosti. Ale nelituji. Přečetla jsem ji, i obě volná pokračování. Příběh je trochu drsnější než ty, na které jsem zvyklá, ale ráda jednou za čas takhle odbočím. Bylo to supr.

15.09.2018 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Po Rezistenci to byla, musím uznat, příjemná změna. Druhý díl mě moc nebavil, jelikož mi přišlo, že autorka hýbe s charakterem Tris tak, aby se chovala jako naprostá blbka. Ve třetím díle je to naštěstí lepší. Plus se konečně dozvídáme nějaká fakta o tom, co divergence skutečně znamená, což bylo asi to, co mě na knize bavilo nejvíce. Mám ráda veškeré to bádání a příval informací, které nám doplňují prázdná místa v příběhu. DOPORUČUJI CELOU SÉRII

22.07.2016 5 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Není to typické fantasy, takže mě celkem zajímalo, jak mě to chytí. A chytlo. Hrozně se mi líbilo to prostředí i náboženství, okolo kterého se příběh točil. Docela dobře tu bylo rozložené střídání postav - což obvykle nemám moc ráda.

19.06.2020 4 z 5

Pokrevní poselství Pokrevní poselství Jiří Dittrich

Třetí díl Elementum je ze všech dílů zatím určitě nejlepší a nejpropracovanější. Je o hodně temnější a drsnější než první dva, ale to se dalo čekat. Navíc tam máme hrozně moc dějových linek, které zaujmou - určitě doporučuji číst knihu v kuse, jinak zapomenete, co se tam děje. Málokdy jsem se nudila, což jsem u jedničky a dvojky říct nemohla. Hrozně se mi líbilo vyslýchání zajatců, pátrání ve vzpomínkách, boje i zkouškové období.
Co mi na knihách vadí, jsou ty konce. Opět to končilo otevřeně. A tady mnohem víc, než u těch dílů před tím. Z toho jsem stále lehce vytočená...
A 4.díl až za dva roky prý :(

30.05.2020 5 z 5

Vdovin dům Vdovin dům Daniel Abraham

Tak to byla síla. Celá série mě bavila, ale tenhle díl byl opravdu něco. Jakmile jsem ji otevřela, nemohla jsem ji odložit. Dokonce mě mrzí, že jsme jí přečetla takhle rychle, možná jsem si to měla víc užívat.

16.02.2019 5 z 5

Tyranův zákon Tyranův zákon Daniel Abraham

Z tohoto dílu jsem měla takový ten ,,ticho před bouří,, pocit, ale v dobrém slova smyslu. Četla se skoro sama a probouzela ve mně skutečný pocit napětí. :-)

11.02.2019 4 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Z knihy jsem byla nadšená. Je pravda, že dynamika děje nebyla kdo ví jaká, ale to mi nevadilo. Je to první díl série - to znamená, že po většinu času spíš čtenář sbírá informace o postavách, magických schopnostech a prostředí, v kterém se kniha odehrává. V čem jsem se ale vyžívala, byl popis užívání živlové magie, to nemělo chybu. Krom toho mám za sebou i druhý díl... A tam už to docela jede!

23.01.2019 4 z 5

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

Přišlo mi, že děj byl trochu předvídatelný, ale jinak velmi pěkná práce! :-)

15.11.2018 4 z 5

Válka zrcadel Válka zrcadel Tereza Matoušková

Kniha ve mně určitě zanechala otisk. A to kladný, ale i přes to velmi zvláštní. I když se kniha odehrávala v prostředí, které mi nevyhovovalo, děj byl skutečně úžasný a dynamický. Prostředím mám na mysli to, že - možná to bude znít zvláštně, ale při čtení tohoto textu jsem měla neustále pocit, jako kdybych seděla někde v chladu a tmě. Bylo to jiné, ale i tak si mě to získalo.
Hlavní hrdinka i přes svůj charakter dokázala zaujmout a já osobně jsem se nemohla dočkat každého jejího dalšího kroku. Určitě knížku doporučuji, já ji přečetla za jeden víkend.

13.05.2018 4 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Kniha se mi moc líbila. Zaujalo mě, že příběh zahrnuje tak velký časový úsek, aniž by si to čtenář uvědomil. Nemůže být snadné skákat z jednoho století do druhého. Ovšem autorce se to povedlo. Do druhého dílu tedy určitě půjdu! :-)

05.01.2018

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Po přečtení posledního dílu téhle série jsem málem dostala infarkt! :D Více méně mě to uspokojilo a zároveň ne. Spoustu věcí, na které jsem čekala, se tam nedozvíme a navíc se musíme rozloučit s pár postavami.... Ale zase je to z určitého pohledu velmi pěkný závěr.

22.07.2016 4 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Druhý díl se mi četl lépe než ten první. Nedokážu říct přesně proč. Možná proto, že už jsem do toho byla víc ponořená. Trochu mi vadilo, že se děj často strhne od důležitého k nedůležitému. Konec hodně navnadil na třetí díl. :-))

24.04.2021 3 z 5

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

V druhém díle se konečně dostanete k něčemu většímu z života hlavní postavy. Za mě určitě lepší než první. Navíc jako kdyby autor dospěl s postavou. Najednou jsou v knize používaná lepší slova, popisy jsou kvalitnější a barevnější - určitě velké plus. Ovšem na můj vkus tam bylo až moc nudné romantiky.

01.12.2020 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Bohužel mě tahle kniha (a vlastně nakonec i série) docela zklamala. Příběh nebyl špatný, ale čekala jsem od toho víc. Jednička mě bavila, dvojka a trojka byly takové.. No prostě byly, nenudily mě, ale příběh stál na místě. Čekala jsem, že tady se to konečně rozsekne, a i když se tak stalo, bylo to tak rychlé a nezáživné, že jsem si musela položit otázku: Proč jsem to celé vlastně četla?
Autorka umí psát ano, ale spíš by se měla držet čistě romantických příběhů bez fantasy světa.

23.01.2020 2 z 5