veroni83 veroni83 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

(SPOILER) Nemam rada temu WW2 a koncentrakov, keby som to vedela, ani by som ju necitala. Ale nevedela som a som vlastne rada. Naozaj velmi dobra knizka.

10.02.2023 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Mna kniha sklamala, nedocitala som ju. Zozaciatku sa citala dobre, ale cim dalej tym viac som sa zacinala nudit a dej bol stale menej uveritelny. Unavovalo ma, ze kazdom okamihu sa muselo stat nieco uzasne a dramaticke.

10.02.2023 2 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Mne prisla kniha nekonecnaaa, stalo to iste dokola. Ano myslienka na zamyslenie ale inak citatelsky zazitok velmi slaby!

09.02.2021 2 z 5

Antonius a Kleopatra Antonius a Kleopatra Colleen McCullough

Velmi dobra kniha, tato rimska seria je uzasna!

17.03.2020 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Kniha bola fajn ale ked uz som videla film, vela noveho nepriniesla..

17.03.2020 4 z 5

Píseň o Tróji Píseň o Tróji Colleen McCullough

Kniha sa dobre cita. Seria o Rime je vsak lepsia.

17.03.2020 4 z 5

Indická princezna Indická princezna Javier Moro

Kniha ma nezaujala. Nedostala som sa cez 20 stran. Prislo mi to ako pribeh z cervenej kniznice..

17.03.2020 1 z 5

Zelený stan Zelený stan Ljudmila Jevgeňjevna Ulickaja

Knihu som nedočítala, rozprávačské umenie je zrejmé, ale tá zmes postáv ma nezaujala, nedokázala som sa navnadiť na ďalšie stránky..

24.08.2018 3 z 5

Štyri sestry Štyri sestry Colleen McCullough

Poznam autorku velmi dobre, najma sagu zo starovekého rima a pribehy z australie mam nacitane a zboznujem ich a vdaka tymto knizkam je Colleen jedna z mojich oblubenych autoriek.. Ale toto akoby pisal niekto iny. Nemohla som knihu docitat a nutila som sa do toho iba kvôli tomu, ze som cakala nejaku zmenu, ktora ale neprisla.. Jednoduche, sladke, nic......

18.07.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Aj ked detektivka nie je prave zaner, ktory vyzaduje nejake velke literarne umenie, aj tu sa da prekvapit a napisat hodnotnu knihu s prepracovanou psychológiou postav a bez lacnych predvidatelnych zvratov. Ako napr. uz spominana Tana French, cim viac detektivok precitam, tym viac budem asi tuto damu vyzdvihovat. A teraz k tym zvratom.. Hlavny vysetrovatel zazil nejaku zivotnu traumu? samozrejme.. Nadriadeni jeho teorii neveria, ale nakoniec sa ukaze, ze mal pravdu? urcite.. A kniha vrcholi zapasom vraha a vysetrovatela, ktory ako zázrakom v poslednej chvili vyviazne z pazurov istej smrti? no ako inak.. Ale prosiiim Vaaas, skutocne zase a opat??? A to uz ani nehovorim o tom, ze zvraty v pribehu boli predvidatelne asi tri strany skor ako sa udiali.. Och..

18.07.2017 2 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Klasický Zafón, vynikajúco prepracovaný príbeh, pútavý, napínavý, ... ale zdal sa mi trošku rozprávkový, príliš neuveriteľný, možno to spôsobil fakt, že kniha je určená pre mladšieho čitateľa... Určite však stojí za prečítanie, ak máte radi jeho predošlé knihy.

11.05.2014 4 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Vyborna detektivka, jej atmosfera vas vtiahne do diania a nepusti az do konca. Obraz aj postavy su brilantne vykreslene, autorka je skutocnym majstrom slova!

03.04.2012 4 z 5

Florencie a Toskánsko Florencie a Toskánsko Tim Jepson

Vynikajuci sprievodca na potulky po Toskansku. Okrem kulturnych pamiatok vam poradi, ako po krajine cestovat, kde zajst na obed i poharik dobreho vinka. V knihe su aj navrhnute okruzne cesty (ci uz peso alebo autom), ktore stoja za to, aby ste si ich presli. Toskansko sme navstivili pred pol rokom a aj vdaka tejto knizke sme si to naramne uzili. Od NG mam niekolko sprievodcov, vsetky vynikajuce. Vrelo odorucam!

21.02.2012 5 z 5

Modrý vrch Modrý vrch Meir Šalev

Modry vrch je kuzelny, pomaly plynuci pribeh zo zivota malej osady a jej obyvatelov, v ktorom sa zivoty osadnikov prepletavaju s osudmi zvierat, ako je u Shaleva zvykom. Tato fikcia plna fantastickosti a nadprirodzena pripomina Dom duchov od Isabel Allende ci Marquezove Pribehy z Maconda ci Sto rokov samoty. Ich velkost vsak podla mojho nazoru nedosahuje.

02.02.2012 3 z 5

Příběh podivuhodné lásky Příběh podivuhodné lásky Carl-Johan Vallgren

Velmi pekny pribeh lasky znetvoreneho, hluchonemeho, avsak zvlastne dusevne nadaneho Hercula a krasnej Henriety plny tazkych skusok a dobrodruznych prihod. Na mna vsak az prilis neskutocny a priliiiis sladky..

02.02.2012 2 z 5

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

Ja som tuto knihu ani nedocitala. Verim, ze moje sklamanie z tejto knihy je z velkej casti sposobene tym, ze som videla najskor film az potom citala knihu a preto ma samotny dej, ktory je sice skutocne velmi silny, vobec neprekvapil a teda som nemala potrebu citat dalej. Co je ale horsie, ze kniha je napisana stylom, ktory je az prilis jednoduchy a nezaujimavy, akoby to napisalo desatrocne dieta. A to mne nevyhovuje. Kniha je sice bohata dejom, ale o to chudobnejsia recou. Pustny kvet mal vo svete velky ohlas a tak som od nej ocakavala nieco viac ako "len" silny dej". Veelke sklamanie!

02.02.2012 2 z 5

Uzasny napinavy pribeh brilantne napisany! Je to citanie nie len pre teenagerov, ja som to citala az po dvadsiatke a hltala som jednu kapitolu za druhou. Na film ci serial sa to v ziadnom pripade nechyta. Odporucam!

02.02.2012 5 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Americka tragedia je jedna z knih, na ktore aj po rokoch rada spominam (citala som ju pred vyse 10 rokmi). Kniha je uzasne putava, stylom, dejovou liniou, charakterom hlavneho hrdinu aj svojou atmosferou mi pripominala Dostojevskeho Zlocin a trest. Vrelo odporucam!

01.02.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Pribeh samotny je celkom zaujimavy, casom sa vsak zamotava sam do seba a niektore suvislosti su az prilis prehnane. Kniha sa cita celkom dobre, no styl je na moj vkus az prilis jednoduchy.. Na Larssona sa v ziadnom pripade nechyta. Ak chcete kvalitne napisanu detektivku, precitajte si nieco od Tana French.

01.02.2012 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Plne suhlasim s predoslym komentarom. Jedinou silnou strankou knihy je znama severska atmosfera, co sa vsak tyka samotneho deja, napatia a hlavnych postav, neda sa hovorit o vydarenom ci putavom diele. Myslim, ze by som radsej odporucila ine severske detektivky.

01.02.2012 2 z 5