verense verense komentáře u knih

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Já nevím, ale mně Claire strašně lezla na nervy, já bych ji nechala v tom blázinci a byl by klid. Celkem jsem i uvítala, když už byl konec (nepřekvapil, nešokoval) a s potěšením vracím knihu do knihovny. Asi jsem měla po prvním Delaneyho díle příliš vysoká očekávání.

26.09.2019 3 z 5

Labyrint z kostí Labyrint z kostí James Rollins (p)

Už se mi tak nějak superduo "Greichan" začíná zajídat, a tak dávám palec nahoru za dějovou linku s Kowalskim, jehož role se v minulých dílech smrskla na pouhého vyhazovače do povětří. Ovšem ten náznak v epilogu se mi pranic nelíbí! Pěkně si autor pojistil čtení dalších dílů o Sigmě...

26.09.2019 3 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Nelze jinak, než za poslední díl a celou sérii dát plný počet a uctivě před autorem smeknout. Když si člověk vezme, že valnou většinu té bichle tvoří popis válečné řeže, množství usekaných hlav, ustřelených končetin a vyhřezlých vnitřností... přesto jsem se nedokázala odtrhnout, abych došla s Kornelem až na konec (nebo nový začátek?). Díky, pane Červenáku, čas s kapitánem Báthorym jsem si užila na jedničku!

22.09.2019 5 z 5

Tajemství houslového klíče Tajemství houslového klíče Jiří Marold

Taková nenáročná oddychovka, místy i vtipná, místy díky svému stáří celkem úsměvná. Nu, proč ne, zas to bylo něco jiného mimo můj obvyklý rámec čtení.

22.09.2019 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Každá kniha, která nám bude připomínat, jaká zvěrstva je schopen člověk páchat na člověku, je potřebná! Svět začíná lhostejnět k utrpení, a tak vítám autory typu Ruty Sepetysové, kteří si dají tu práci přiblížit ne až tak dávnou historii "stravitelnější" formou pro širší okruh čtenářů. Nezapomínejme...

22.09.2019 4 z 5

Pět plzeňských řek Pět plzeňských řek Luděk Krčmář

Pro mne jako Plzeňačku obsahuje kniha řadu zajímavých informací, o kterých jsem leckdy neměla ani ponětí. Až mi chvílemi přišlo líto, že se kniha omezuje jen na území města, a nevěnuje se řekám už od jejich pramene. Co mi chybělo, bylo více fotek či soudobých map (případně historických map ve srovnání s dneškem), druhou část knihy jsem musela číst u počítače s otevřenými mapami a sledovat autorovo vyprávění "na dvou frontách". A taky možná i fotku či nákres jednotlivých typů jezů, které jsou v publikaci často zmiňovány - pro laika je těžké si představit to a to vodní dílo, když se v oboru nepohybuje...

22.09.2019 3 z 5

Jojo, velká dobrodružství malého pejska Jojo, velká dobrodružství malého pejska Bengt Birck

Příběhy štěněte Joja, které vyrůstá na statku, objevuje svět a zažívá spoustu dobrodružství s ostatními zvířaty. Milé povídání, celkem 12 kapitol tak akorát dlouhých na čtení před usnutím.

18.09.2019 4 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Po předchozích sedmi dílech jsem si od nesmrtelných agentů Sigmy dala pauzu, a na začátku osmého chvíli uvažovala, zda nebyla příliš krátká. Jenže pak se na scéně objevil Kain - a kdo by odolal? Téma knihy je opět znepokojivé, fakta a fikce jsou opět smíchány do čtivého koktejlu a oceňuji, že se konečně začínáme dobírat aspoň vzdáleně, co je zač ono tajemné Bratrstvo. Jsem zvědavá, jak dlouho bude Sigma ještě tohohle protivníka udolávat...

18.08.2019 4 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Poirota je zde pohříchu málo, je potřeba třech jiných postav, které sesbírají střípky informací o zločinu. Legendární Belgičan je pak jen seskládá do mozaiky takřka dokonalého zločinu, který by nejspíš zůstal nevyřešen, jen kdyby se mu do cesty nepostavily malé šedé buňky...
Pěkná detektivka, ale znám od autorky poutavější.

05.08.2019 4 z 5

Kniha duší Kniha duší Glenn Cooper

I v druhém dílu autor drží nastolené čtenářské taháky (honička přes půl světa, hádanky ve starobylém anglickém sídle, tajemná spojitost s historickými velikány aj). Stále je to čtivé, rychle to odsýpá, pro mne dobrá oddechovka.

02.08.2019 3 z 5

Tajemství sedmého syna Tajemství sedmého syna Glenn Cooper

Glenn Cooper vsadil na osvědčený mustr: detektiv, který si kariéru úspěšně komplikuje alkoholem a ženami, nezkušená parťačka, se kterou si zprvu nerozumí, zdánlivě nepolapitelný vrah, dávné historické tajemství, které pečlivě střeží ti nejvýše postavení v zemi.
Vzhledem k tomu, že podobných knih už mám načtenou hromadu, zas tak ohromená jsem nebyla. Pro mne takový lepší průměr, ke kterému se vracet nehodlám.

01.08.2019 3 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Kniha pokračuje v nastoleném trendu, ale mikrobiologie asi nikdy nebude můj koníček, místy mi z těch odborných popisů šla hlava kolem. Závěr poněkud přitažený za vlasy, ale člověk už po těch předchozích dílech série ani nic jiného nečeká.

01.08.2019 3 z 5

Čítanka pro nejmenší s obrázky Josefa Lady Čítanka pro nejmenší s obrázky Josefa Lady Ludvík Středa

Soubor básniček, říkadel, hádanek a pohádek pro děti předškolního a mladšího školního věku. Osobně mi moc nesedí některé pohádky (nebo spíš příběhy) vytržené z většího díla (např. z Mikeše, Broučků apod.), kdy bez znalosti kontextu může být příběh pro dítě matoucí, a tak je třeba mu trochu ozřejmit, co a jak. Ladovy obrázky jsou jako vždy půvabné.

01.08.2019

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Krásná série (i když nejsem cílová skupina, jako oddechovka to bylo super, i když občas člověk musel přimhouřit oko). Musela jsem si znovu přečíst i závěr Nástrojů smrti, kterýžto získal zase nový rozměr. Smekám před autorkou a jejím propracovaným fantazijním světem, určitě se k němu vrátím.

17.07.2019 4 z 5

Z pohádkové postýlky Z pohádkové postýlky Jiří Žáček

Pěkná sbírka pohádek, některé ve verších, jiné veršované částečně, některé klasicky vyprávěné. Četla jsem synovi (3,5) a přišlo mi to tak akorát, i když některé pohádky pro něj byly pořád ještě dlouhé. Není to můj úplný pohádkový top, ale ráda se ke knížce zase po čase vrátím.

17.07.2019 4 z 5

Po stopách Sherlocka Holmese Po stopách Sherlocka Holmese František Nepraš

Poměrně obsáhlý cestopis o Dartmooru, je vidět, že autor má oblast důkladně procestovanou a návštevníka seznamuje jak s historií regionu, tak i se zajímavými místy, která je záhodno navštívit. Kniha je velmi podrobná a popisná, mě osobně udolala ještě před polovinou a nedočtenou jsem ji vrátila do knihovny. Ovšem chystáte-li se na blata, pak vám minimálně první polovina knihy bude dobrým rádcem pro plánování vaší objevné cesty.

17.07.2019

Kniha snů Kniha snů Nina George

Velmi emotivní kniha, další pohled na to, co je mezi životem a smrtí. Ne každému asi sedne, ale pro mne to byla zase jedna z knih, kterou jsem četla každou volnou chvilku. Krásně to v komentáři vystihla Gibis.

13.07.2019 4 z 5

Slepé mapy Slepé mapy Tereza Brdečková

Do téhle knihy jsem se vyloženě musela nutit. Jediné poselství, které jsem si pro sebe z knihy vydolovala, bylo, že člověk se nemá přetvařovat, protože ho to dříve nebo později dožene, a následky můžou být katastrofální. Asi zase hodně dlouho po české soudobé autorce nesáhnu.

13.07.2019 1 z 5

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Typicky čtivý a poutavý Noah Gordon, vždycky máte dojem, jako byste s hlavním hrdinou byli přímo na místě a prožívali jeho strasti i slasti. Pro mne je autor sázkou na jistotu, když nevím, co číst.

13.07.2019 4 z 5

Neohlížej se, miláčku Neohlížej se, miláčku Daphne du Maurier

5 povídek, některé zaujmou více, některé méně. Všechny ale mají jedno společné - vždy jde o cestu, která dopadne dočista jinak, než si dotyčný kdy uměl představit. Pro mne (v porovnání s jinými díly autorky) někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami, už jsem od Daphne četla poutavější knihy.

13.07.2019 3 z 5