verculka verculka komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Za mě zklamání. Asi jse měla veliké očekávaní. Knížku mi doporučila kamarádka, ale bohužel mě vůbec nenadchla. Již dopředu jsem vědela co se stane, resp. co se stalo a jak. A hlavní hrdinka mi byla nesympatická.

31.05.2021 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Moc krásna kniha. Druhá světová válka z pohledu dětí. Občas i docela úsměvná, ale rozhodně moc smutná.

29.06.2020 5 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Moc příjemná kniha.

20.06.2020 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Četla jsme ji na doporuční a četla jsme ji teda pekelně dlouho. Vůbec se mi nešlo začíst. Možná kdyby jsme ji nečetla na doporuční, tak bych od ní nic neočekávala a hvězdiček by bylo víc. Ale prišla mi příšerně nudná

31.08.2019 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Úplně jiný typ knihy než ostatní knihy autorky. Nebylo to špatné, ale spíše taková červená knihovna...

12.03.2024 3 z 5

S láskou Pamela S láskou Pamela Pamela Anderson

Nebylo to špatné. Taková lehká a příjemná oddechová četba.
Pam je milá, trošku naivní ale rozhodně ne hloupá osoba, která popisuje svůj život. Některé události jsou psané detailně, některé jsou jen zmíněné a o některých se nezmíní vůbec.
Nemůžete čekat nějakou hloubku, ale také se nejedná ani o povrchní knihu.
Celkově je Pamela zvláštní osobou, sečtělá aktivistka, pořád spoře oděná, která fotí akty ale zároveň chce aby ji lidé brali vážně. Do toho střídá manžely, je zaryta ochránkyně přírody ale i vymetacka barů... Ale člověk se s ní nenudí, stejně jako u této knihy se nudit nebudete.

10.01.2024 4 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Něco shnilého je v státě Českém... Neuvěřitelný.
Ke knize jsem se dostala přes "hlavní postavz" Tomáše, blízkého kamaráda. Je škoda, že kniha není ve větším povědomí. Snad se to změní i po odvysílání stejnojmenného seriálu.
Iluze i změně v soudnictví nemám kde každý zná někoho, má na někoho něco a drží spolu basu...

30.08.2023 5 z 5

Slovenské století Slovenské století Pavel Kosatík

Čím jsem starší, tím častěji šahám po knihách historických, dějinách, reportáží... Musím se stydět, protože jako Slovenka, mi hodně toho nebylo známo. A také je vtipné, že tuto knihu napsal Čech a objektivně zhodnotil všechny události. Kniha se mi moc líbila a rozhodně ji doporučuji si přečíst.

22.08.2023 5 z 5

Akoby si kameň jedla Akoby si kameň jedla Wojciech Tochman

Je opravdu těžké pochopit jak může jeden člověk ublížit druhému..soused sousedící, svému učiteli, žákovi .... Tohle asi nikdy nepochopim. Jedná se o silnou knihu, která ve mně bude rezonovat dlouho. Určitě si ale musím o válce v Jugoslávii přečíst víc. Občas jsem nevěděla kdo je Srb, moslim, kdo proti komu kde bojuje. Je mi hanba, táto válka probíhala v čase mých tinezerskych let a opravdu o ni moc nevím ...

27.09.2022 5 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Zatím asi nejslabší kniha autora. Ač mi byla od začátku jasná pointa, přišlo mi to celé překombinované a zbytečně natahování. Úplně souhlasím s komentářem Terimila.

17.09.2022 3 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Krasne pohlazeni na dusi. Stylem mi hodne pripomina Chlapec, krtek, liška a kůň, ale tento styl knih se nikdy neomrzi.

26.06.2022 5 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Číst tohle tak před dvaceti lety, byla bych určitě nadšená. Teď ve zralém věku, můžu jen napsat Nebylo to špatný. Taková mladá láska na pozadí smutných událostí.

23.06.2021 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Souhlasím s tím, že s názvem tahle kniha nemá moc společné a ze začátku jsem měla problém s části o její lásce. Chápu, že tato část tam svým způsobem musí být, aby pak víc "vyzněla" ta krutost, kterou lidi zažívali v koncentračích táborech. Příběhy, které zažili lidí zpomenutí ve knize jsou šíleně. Nikdy nepochopím jak si tohle můžou dělat lidi mezi sebou... Možná ještě horší je, že kolikrát tyhle zverstvá zůstali nepotrestány.
Kniha je jinak čtivá a děkuji paní Violce, že své smutné zážitky sepsala, aby se na tuhle smutnu část lidských dějin nezapomnělo.

13.03.2021 3 z 5

Jmenuji se Maryte Jmenuji se Maryte Alvydas Šlepikas

Dlouho jsem váhala zda dát pět nebo čtyři hvězdičky. Ne kvůli knize jako takové ale kvůli obsahu. Knížku jsem musela párkrát odložit bokem. Jako matce se mi četla těžce. O vlčích dětech jsem vůbec nevěděla a moc mě to mrzí. Musím si to nastudovat víc. Ty děti prožily peklo, a i proto na jejich památku dávám pět hvězdiček.

04.01.2021 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Opět mi chvílí trvalo se začíst, ale pak úrazu byl konec. A mě to bylo líto. Elenu jsem začala víc chápat,i když mi pořád vadila její domýšlivost a soutěživost. Ke konci románu mi přišlo,že konečně dospěla a prozřela,viz Nino. Lili asi nepochopím nikdy, ale reakce na její bolest jsem chápala a skoro jsem je probrecela. Moc bych si/jí přála lepší konec.

17.11.2020 5 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Knižku jsme četla na doporučení a čekala jsme něco úplně jiného. Prvníma stránkami jsem se překousavala, ale pak...pak mě to tak chytlo. Knížka je psaná velice čtivě a poutavě. Hlavně se mi líbila myšlenka, že nikdo není dokonalý a každý dělá chyby, i bohové :)

13.10.2020 5 z 5

Ada Ada Veronika Jonášová

O povojnove situaci knížek moc není a přitom se tady děly neskutečné hnusarny. Píše se jen o zvěrstvech nacistů, ale nemělo by se zapomínat i na tohle chování. Ale to je na úvahu asi jinde..
Knížka byla čtivá, smutná a rozhodně ji doporučuji k přečtení.

06.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Poměrně čtivá kniha, která vám odkrývá tajemství jedné sitkomove hvězdičky. Tato holka je týraná, jak psychicky a fyzicky, tak i sexuálně svojí matkou a ona o tom nemá vůbec povědomí a naopak svojí matku ještě adoruje.
Byla jsem zhnusená a naštvaná na všechny kolem, že nezakročili a dovolili to. Táta si nechal vše líbit, jediný kdo se ozval byl děda, ale stejně nezakročil.
Autorka byla v knize velice sdílna a otevřená a myslím, že sepsání této knihy vzala jako svoji očistu a léčbu. Přeju ji šťastný život a aby matčina výchova na ní už neměla vliv.

30.12.2023 4 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Úplně souhlasím s hodnocením Roni34, líp bych to nenapsala.

22.08.2023 3 z 5

Pablo Escobar: Můj otec Pablo Escobar: Můj otec Juan Pablo Escobar

(SPOILER) Z knihy mám rozporuplné reakce. Těžko říct, zda by syn Pabla Escobara došel k pokání a prozření i kdyby jeho táta neumřel... Například autor Mark Bowen vykresluje syna poměrně nelichotivě až arogantně, což po přečtení této knihy je v rozporu s tím jak se autor vykresluje sám ... I když píše o tom, že se snaží být nestranný a objektivní, stranu otcové rodiny poměrně dost haní. Což po tom co s nimi zažili, docela chápu, ale opět je to jen jednostranně podané.
Nicméně život po smrti otce byl pro ně rozhodně těžký a chápu, že názor na život narkobaronu změnil.

24.05.2023 3 z 5